Dauguma moterų stengėsi „apsirėdyti“ pagal temą ir atėjo ryšėdamos skareles, apsisiautusios vilnos audinio arba nertomis skaromis, segėdamos languoto ar vienspalvio audinio ilgus sijonus. V. Bičiūnaitės nuotr.

Antrus metus Rokiškyje organizuojama tradicija –  per Velykas į bažnyčią ateiti pasipuošus tautiniais ar retro stiliaus apdarais. Šiais metais toks renginys skirtas ne filmavimui, o mums patiems.

Antrąją Velykų dieną į Rokiškio bažnyčioje aukojamas 10 val. šv. Mišias tikintieji buvo prašomi ateiti apsirengę tautiniais ar retro stiliaus drabužiais ir bažnyčioje laikytis senovinės tvarkos: moterys – kairėje pusėje, vyrai – dešinėje.

Gausiai į pamaldas susirinkę rokiškėnai mažai paisė  senosios tvarkos – dalis moterų sėdėjo dešinėje, vyrų pusėje. Matyt, tai lėmė ir labai paprasta priežastis – moterų bažnyčioje visuomet daugiau nei vyrų, tad jos „savoje“ pusėje ir netilptų. Be to, truputėlį į šv. Mišias vėluojančios šeimos pasukdavo į tą pusę, kurioje sėdėjo jų artimieji arba geriau matydavosi altorius.

Dauguma moterų stengėsi „apsirėdyti“ pagal temą ir atėjo ryšėdamos skareles, apsisiautusios vilnos audinio arba nertomis skaromis, segėdamos languoto ar vienspalvio audinio ilgus sijonus. Pasitaikė ir skrybėlėtų damų, vilkinčių klasikinio stiliaus paltus. Deja, bažnyčioje matėsi tik viena tautiniais rūbais pasidabinusi moteris. Kuklesni buvo vyrai, jie vangiai priėmė kvietimą apsirengti pagal temą.

Pakalbinti tikintieji nostalgiškai skundėsi: „Seni rūbai išmesti, sudeginti, nes galvojom, kam bereikės.“ Kai kuriems planus supainiojo žvarbus, rudeniškas oras ir jie rinkosi ne prašmatnų, o šiltą drabužį. Tačiau visi tvirtino, kad toks sumanymas yra geras ir puiku būtų ateiti į bažnyčią apsirengus „smetoniškai“.

Šv. Mišių metu dekanas Eimantas Novikas pasidžiaugė parapijiečiais, atgaivinančiais protėvių tradicijas.

Šios iniciatyvos pradininkė, Rokiškio Rudolfo lymano muzikos mokyklos pedagogė Laima Bieliūnienė sakė: „Bažnyčioje mačiau daug žmonių, kuriems tautos atmintis – labai didelis dalykas. Šiandien išsivaikščiojančiai Lietuvai noriu pasakyti, kad svarbu, kas mes esame, ką darome, svarbu tautos papročiai, tradicijos. Ir kiekvienas drabužėlis iš senolių spintų yra didžiausia tautos atmintis… Tikiu, kad Vasario 16-ąją labai daug žmonių ateis vilkėdami tautiniu kostiumu.“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: