Konferencijos akimirka
Konferencijos akimirka

Kovo 13 d.  Rokiškio kult8ros centre iki vėlumos šurmuliavo  Rokiškio rajono vietos veiklos grupės (VVG) organizuota konferencija „Tarptautinė partnerystė: skirtingi požiūriai, gilesnė patirtis ir atradimai“, skirta įgyvendintam tarptautinio bendradarbiavimo projektui su partneriais latviais iš Ludzos. Renginio vinis – projekto „Atrasta istorija“, kuriuo siekiama išsaugoti  mūsų rajono ir Ludzos krašto  kultūrinę, istorinę  aplinką ir tradicijas, rezultatų aptarimas ir vertinimas.  

Rokiškio VVG pirmininkė Raimonda Stankevičiūtė – Vilimienė pristatė  sukurtą naują mūsų rajono  dvarų maršrutą, kuriuo praėjusios vasaros ekspedicijos metu 12- os  dviratininkų grupė iš Rokiškio ir Ludzos per savaitę apvažiavo mūsų rajone esančius dvarus, susitiko su kaimų bendruomenėmis,  fiksavo patirtus įspūdžius. Pristatyta ir veiklos išliekamoji vertė: informaciniai stendai, kita atributika. Kaimynai latviai pristatė plėtojamą  edukacinę veiklą, susijusią su kultūros paveldo ir senųjų amatų puoselėjimu.

Konferencijos metu vyko ir VVG ataskaitinis – rinkiminis susirinkimas. Kol VVG nariai sprendė administracinius klausimus,  kiti konferencijos dalyviai  pasidalijo į dvi grupes ir kūrybinėse dirbtuvėse dėliojo tarptautinio turizmo ir kultūrinio bendradarbiavimo projektų vizijas  ir planus.  Svarstyta, kaip produktyviau išnaudoti dviejų šalių kultūrinius panašumus, skirtumus ir turimas patirtis, kaip racionaliau išnaudoti pasienyje esančius dviejų valstybių pastatus,  kad bendradarbiavimas ne tik prisidėtų prie turizmo ir kultūrinių ryšių plėtros, bet ir duotų ekonominės naudos.   

Konferencijos pabaigą vainikavo nuotaikinga draugų vakaronė, per kurią dovanota gera dozė rūmų kultūros: kviestiniai atlikėjai, apsirėdę autentiškais kostiumais, pasakojo apie viduramžių Italijos, Prancūzijos dvarų šokius  bei juos šoko. Į elegancija dvelkiančią dvarų kultūros atmosferą įtraukti ir konferencijos dalyviai – jie  mokyti aristokratinių  manierų dvariškių šokių.  

Aldona Minkevičienė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: