Projekto rėmėjo logotipas
Projekto rėmėjo logotipas

Olimpiadose ir konkursuose dalyvaujantys Rokiškio rajono moksleiviai sako, jog sugebėti „išgliaudyti“ suktas užduotis jiems – malonumas. Siekti kuo geresnių rezultatų moksleivius skatina ir jų pastangų įvertinimas.

Olimpiados populiarios

Per šiuos mokslo metus (2014-2015 m. m.) rajono moksleiviai dalyvavo 27-iose skirtingose olimpiadose bei konkursuose. 20 renginių organizuota 5-12 klasių moksleiviams, 7 – pradinukams.

Savo žinias olimpiadose bei konkursuose pademonstravo 1 tūkst. 62 rajono mokymo įstaigų mokiniai: 681 moksleivis iš 5-12 klasių grupės ir 381 pradinukas. Rajoninėse olimpiadose prizines vietas iškovojo 222 dalyviai: 36 pradinukai ir 186 vyresniųjų klasių moksleiviai. Iš jų 142 pateko į respublikinius olimpiadų ir konkursų turus: 80 jų – 5-12 klasių mokiniai, 62 – pradinukai. Respublikiniuose olimpiadų turuose geriausias žinias pademonstravo ir konkurentams nosis nušluostė 28 kraštiečiai: viena ketvirtokė ir 27 vyresniųjų klasių atstovai.

Laimėjo filmą

Švietimo centras surengė moksleivių, šiais metais pasižymėjusių olimpiadose ir konkursuose, apdovanojimo šventę. Ta proga surengti du specialūs kino seansai. Pradinukams buvo rodomas nuotaikingas kino filmas „Gustavo nuotykiai“. Jį savo bendraklasiams uždirbo rajoninių olimpiadų nugalėtojai. Vyresniųjų klasių moksleiviai buvo pakviesti į kino filmo „Arvydas Sabonis 11“ peržiūrą.

Prieš prasidedant filmams, Švietimo centro kolektyvas padėkos raštais už puikius rezultatus ir Rokiškio vardo garsinimą apdovanojo respublikinių olimpiadų nugalėtojus. Dalis jų apdovanojimus atsiėmė scenoje, kitiems padėkos įteiktos mokyklose.

Pirmoji ir vienintelė iš pradinukų atsiimti padėkos raštą ėjo Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos 4 klasės mokinė Emilė Saulytė. Ji puikiai pasirodė respublikiniame 4 klasių mokinių lietuvių kalbos diktanto konkurse.

Vyresniųjų klasių atstovų buvo kur kas daugiau. Padėkas iš rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Valerijaus Rancevo rankų gavo 15 laimėtojų. Už pasiekimus Panevėžio krašto 5-9 klasių mokinių matematikos olimpiadoje apdovanoti: Juozo Tūbelio progimnazijos 6 ir 7 klasių mokiniai Uršulė Tarvydytė ir Bernardas Jencius; Obelių gimnazijos 7 kl. mokinys Modestas Seibutis, Kamajų Antano Strazdo gimnazijos 8 kl. mokinys Tautvydas Jasiūnas. Padėkas taip pat gavo Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos „Romuvos“ padalinio III kl. mokinys Andrius Didenko už puikius rezultatus respublikinėje rusų kalbos olimpiadoje, Kamajų Antano Strazdo gimnazijos IV klasės mokinys Deividas Skavičius už puikius rezultatus respublikinėje istorijos olimpiadoje. Puikius rezultatus regioniniame meninio skaitymo konkurse pademonstravo Juozo Tūbelio progimnazijos 8 kl. mokinė Agnė Ruzgutė ir Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos Senųjų rūmų padalinio IV kl. mokinė Joana Belova.

Apdovanoti ir respublikinio matematikos konkurso „Matmintinis“ dalyviai: Kamajų Antano Strazdo gimnazijos I kl. mokinys Vaidas Macijauskas, 8 kl. mokinė Sandra Macijauskaitė ir 6 kl. mokinė Rimantė Mičelytė, Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos „Romuvos“ padalinio II kl. mokinys Martynas Lukošiūnas.

Už Rokiškio vardo garsinimą ir puikiai įvertintą meninę kompoziciją regioniniame meninio skaitymo konkurse padėkos raštai įteikti Pandėlio gimnazijos 5-6 klasių mokinių komandai: Augustui Brazauskui, Arnui Gurkliui, Paulai Korenevič, Domantui Klepeckui, Kornelijai Petronytei, Martynui Styrai, Deimantei Valuntaitei ir Samantai Vaitiekūnaitei bei Kamajų Antano Strazdo gimnazijos Jūžintų 11 kl. ir Jūžintų Juozo Otto Širvydo vidurinės mokyklos 12 kl. mokinių komandai: Osvaldui Vladarskiui, Gabrielei Mačiežaitei, Indrei Gaižiūtei, Gabijai Pajadaitei, Aistei Keliačiūtei, Agnei Lisauskaitei ir Ramintai Rimiškytei.

KOMENTARAI:

Kaip atpažinti gabų vaiką?

Rita KARBAUSKIENĖ

 

Senamiesčio progimnazijos pradinių klasių mokytoja

 

 

Gabus vaikas iš karto atpažįstamas. Jau pradinėse klasėse jis būna aktyvus, ieško būdų saviraiškai. Pamokų metu iš bendramokslių dažniausiai gabūs vaikai išsiskiria savo mintimis, greitesne orientacija, greičiau atsako į klausimus. Labai puikiai vaikų gabumai atsiskleidžia vykdant įvairias užduotis. Pastebėjus mokinio išskirtinumą, svarbiausia skirti vaikui pakankamai dėmesio: duoti sunkesnių, lavinančių užduočių tam, kad jis dar labiau tobulėtų. Kiekvienas mokytojas džiaugiasi tokiais vaikais, juos lavina ir suteikia galimybę papildomai pasimokyti, išspręsti daugiau ir įvairesnių užduočių. Prie gabaus vaiko ugdymo gali daug prisidėti ir tėveliai, namuose jį pamokydami, duodami papildomų užduotėlių, darbų. Be abejo, nereikia persistengti ir per daug mokinuko „nespausti“, nes rizikuojama iššaukti priešingą vaiko reakciją. Puikus būdas vaikui tobulėti – dalyvauti olimpiadose ir konkursuose. Aš tokius renginius vertinu labai teigiamai. Skatinu mokinukus nebijoti ir bandyti sėkmę. Sakau jiems, kad nebūtina užimti prizines vietas, svarbu dalyvauti ir pasitikrinti, kurioje srityje esi stipresnis, kur dar trūksta žinių. Kartais vaikai sako nenorintys konkursų, olimpiadų, nors kartais tik jaučia baimę. Labai svarbu vaiką palaikyti, paskatinti dalyvauti konkurse.

Ar moksleiviai noriai gilina mokslo žinias papildomai?

Giedrė PLIASIENĖ

 

VšĮ Nacionalinės moksleivių

akademijos projektų vadovė

 

 

Mūsų akademija veikia kaip neformaliojo ugdymo įstaiga. Šiuo metu turime apie 300 mokinių iš įvairių šalies miestų. Iš Rokiškio šiais metais mokosi 5 vaikai. Geriausiai pamenu buvusią mokinę Ievą Jasiūnaitę. Baigusi moksleivių akademiją ir įstojusi studijuoti ekonometriją, mergina mielai prisijungė prie mūsų kolektyvo ir tapo mokytoja. Dabar nuotoliniu būdu pati moko 7-8 klasių jaunuolius.

Akademija – tas pats, kas korepetitorius. Prisiregistravę mokiniai nuotoliniu būdu sprendžia matematikos, lietuvių kalbos, fizikos, chemijos užduotis, o sprendimus siunčia atgal savo mokytojams. Pastarieji mokinius konsultuoja, vertina, komentuoja jų darbus. Tuos, kuriems neužtenka nuotolinių pamokų, kviečiame į sesijas. Šią vasarą numatoma 10-ies dienų sesija Nidoje. Čia jau bus panašiai kaip dieninės studijos. Žiemą tokios sesijos vyksta maždaug 4 dienas, pavasarį buvo 3 dienos įtempto mokymosi. Pradėti mokytis galima 7-8 klasėje. Iki 9 klasės vaikai mokosi tik matematikos arba lietuvių filologijos. Sudėtingesni mokslai – chemija, biochemija, ekonomika – pradedami nuo 9 klasės. Mes, be abejo, rekomenduojame mokytis iki 12 klasės ir kartu su mokykla baigti akademiją. Ją baigęs moksleivis gauna pažymėjimą, diplomą arba diplomą su pagyrimu. Viskas priklauso nuo paties vaiko rezultatų.

Miglė KATINAUSKIENĖ

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: