Kovo 31 d. 18 val. Didžioji salė

FESTIVALIO ATIDARYMAS

VALSTYBINIS ŠIAULIŲ DRAMOS TEATRAS

Agata Kristi PUARO

Režisierius Gildas Aleksa

Dailininkas Martynas Arlauskas

Kompozitorius Jokūbas Tulaba

Vaidina: Juozas Bindokas, Dalius Jančiauskas, Juozas Žibūda, Nomeda Bėčiūtė, Monika Geštautaitė-Čižauskienė, Gintarė Ramoškaitė-Jokubauskė, Severinas Norgaila, Modestas Vaitkevičius, Mindaugas Jurevičius, Anicetas Gendvilas, Nijolė Mirončikaitė

 

Mažo miestelio ramybę sudrumsčia kraupi žmogžudystė. Savo namuose randamas nužudytas garbingas miestelio turtuolis. Kas galėjo įvykdyti šį nusikaltimą? Kokie žmogžudystės motyvai? Kam galėjo užkliūti visų mėgstamas miestelio džentelmenas? Pradėjus aiškintis žmogžudystės aplinkybes, į paviršių pradeda kilti daugybė netikėtų dalykų – slapti meilės ryšiai, šantažas, apkalbos… Tokioje painiavoje nepasiklysti gali tik pats garsiausias literatūros pasaulio detektyvas – genialusis Erkiulis Puaro.

Puaro yra vienas žymiausių detektyvų meistrės Agatos Christie sukurtų personažų. Tai mistinė figūra, daugiaprasmis herojus, kuris chaotiškame pasaulyje sugeba įvesti tvarką, demaskuoja ir nubaudžia kaltuosius. Puaro pasižymi antgamtinėmis savybėmis, keistais įpročiais ir skrupulingumu ir, svarbiausia, šiandien taip reikalingu optimizmu, nušviečiančiu net niūriausių spalvų kasdienybę.

Režisierius Gildas Aleksa Puaro mitologemą pritaiko prie lietuviškojo mentaliteto ir pasakoja istoriją apie nedidelio Lietuvos miestelio mažo žmogaus didelį nužmogėjimą. „Visos problemos išsprendžiamos, bet ar nesukuriamos naujos?“ – klausia spektaklio kūrėjai.

Trukmė – 2 val. 30 min. (su pertrauka)

Premjera –  2021 m. gruodžio 31 d.

 

Balandžio 1 d. 18 val. Didžioji salė

KLAIPĖDOS JAUNIMO TEATRAS

Mindaugas Nastaravičius  MIŠKELIS 

Režisierius Valentinas Masalskis

Kompozitorė Nijolė Sinkevičiūtė

Scenografė Paulė Bocullaitė 

Vaidina Klaipėdos jaunimo teatro, „Taško teatro“, “Emotion” teatro aktoriai

Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių konkurse 2021 metais laimėtoju išrinktas eskizas pagal dramaturgo Mindaugo Nastaravičiaus „Miškelį“ tapo Klaipėdos jaunimo teatro spektakliu, subūrusiu keliasdešimt jaunosios kartos aktorių. Dramoje pasakojama apie 1941-ųjų birželio 24-osios žudynes Rainiuose ir vienos šeimos gyvenimą po jų.

Dramaturgas M. Nastaravičius pjesę „Miškelis“ pradėjo rašyti atradęs to meto prisiminimų apie kelis kalinius, po Rainių įvykių netikėtai sugrįžusius namo. Dėl daugybinių sužalojimų nesugebėję atpažinti iš veidų, artimieji aukas bandė atskirti iš kitų požymių – apgamų, randų, kiti – iš drabužių likučių. Tariamai atpažinę ir davę sutikimą palaidoti kūną bendrame kape, po kurio laiko artimieji išvydo gyvą žmogų prie savo namų durų…

Kuriant spektaklį atsiremta į tikrus įvykius, realių žmonių biografijas, tardymo bylas, istorikų tyrimus, tačiau „Miškelio“ kūrėjai šį darbą vadina ne dokumentiniu, o atminties ir vaizduotės spektakliu. Pasak V. Masalskio, tai tarsi giesmė apie atmintį, prisimenant Rainių aukas ir mėginant atsargiai prisiliesti prie XX a. tragedijų temos.

Trukmė – 2 val. 

Premjera 2022 m. kovo 11 d.

Balandžio 2 d. 18 val. Didžioji salė

LIETUVOS NACIONALINIS DRAMOS TEATRAS

Martin Algus SIEROS MAGNOLIJOS

Agnė Bernotaitė-Jakubčionienė

Režisierė Eglė Švedkauskaitė

Dailininkė Ona Juciūtė

Muzikos autorius ir gyvos muzikos atlikėjas Deimantas Balys

Vaidina: Jolanta Dapkūnaitė, Dainius Gavenonis, Ramutis Rimeikis

Ralfas ir Marta – šiuolaikinė pora, besirūpinanti karjera, sveika gyvensena, įvaizdžiu visuomenėje. Marta, metusi dėstytojos darbą, nusprendžia kandidatuoti į instituto direktorės postą, kruopščiai ruošiasi konkursui, tačiau jos gyvenimą sujaukia žinia apie staiga atsiradusį tėvą, kuriam reikia globos. Tas vyras daugybę metų gyveno su kita moterimi, kuriai mirus, jos vaikai susirado Martą ir pareiškė, kad ji, kaip biologinė dukra, dabar privalo pasirūpinti seniu. Tai visiškai neįtelpa iš griežtą Martos darbotvarkę. Ką daryti? Kaip keisis jų gyvenimas? O gal jo nepriimti? Situacija paveikia ir Martos bei Ralfo santykius. Apie tą seną žmogų dukra neturi nė vieno gero prisiminimo. Kaip jis elgėsi su Marta vaikystėje ir kokio elgesio sulauks dabar?

Spektaklio kūrėjai klausia, kaip atmintis formuoja mūsų dabartį? Prisiminimai, perrašydami praeitį, ima kurti naują naratyvą. Prisiminti čia – lyg sužinoti. Baimės nuojauta persmelkia ne tik „Sieros magnolijų“ turinį, bet ir pjesės formą – numesdamas po vieną padriką žodį į personažų lūpas, Martinas Algusas kelia įtampą, nepasitikėjimą, nerimą.

Europa vis labiau sensta, bet kokia yra senų žmonių padėtis visuomenėje? Ar tai tik seni, nereikalingi kūnai? Koks vaikų ir tėvų santykis, skriaudos ir globos ryšys?

Trukmė – 2 val. 10 min. (vienos dalies)

Premjera – 2022 m. sausio 13 d.

N-16

 

Balandžio 3 d. 18 val. Didžioji salė

KLAIPĖDOS DRAMOS TEATRAS

Lars Norén DEMONAI

Režisierius Darius Rabašauskas

Scenografė, kostiumų dailininkė Laura Luišaitytė
Kompozitorius Jonas Jurkūnas
Spektaklio muzikos įraše dainuoja Kristina Žaldokaitė

Vaidina: Toma Gailiutė, Jonas Baranauskas, Justina Vanžodytė, Vaidas Jočys

Šiuolaikinio švedų dramaturgo Larso Noréno pjesė „Demonai“ – negailestingai atvira ir su nemenka absurdo humoro doze. Veiksmas vyksta puikiai įrengtame bute. Scenoje keturi trisdešimtmečiai: dvi susituokusios poros, gyvenančios tame pačiame daugiabutyje. Už klestinčio pasiturinčių šeimų fasado – lėta ir neišvengiama katastrofa, kuri vyksta kasdien. Ne veltui L. Norénas dažnai gretinamas su Strindbergu – jo „Demonai“ yra apie tą patį žmogiškąjį paradoksą: sugebėjimą kito, artimo ir gal net tebemylimo žmogaus, gyvenimą paversti pragaru.

Spektaklio režisierius Darius Rabašauskas: „Tai nėra tradicinė santykių aiškinimosi pjesė. Santuoka čia – tik aplinkybė, situacija. Svarbi, bet ne vienintelė įmanoma. Tad ir spektaklis bus labiau apie instinktus, vidinę jėgą. Būtent apie jėgą, apie demoną. Ir jeigu demonui veikti reikia žmogaus kaip kuriančios būtybės, tai pradžios arba pabaigos jėga glūdi būtent žmoguje. Bandome kalbėti apie jausmo (pajautimo) badą, vis labiau atbunkančius pojūčius, kuriems reikia vis ekstremalesnių potyrių. Apie vis aštresnio pajautimo paieškas, vis aštresnį dirgiklį, kuris leistų jausti gyvybę, jausti, kad gyveni. Vis aštresnio dirgiklio poreikį ir vis alkanesnius individus. Būtent badas, bado būsena lemia instinkto viršenybę, dominavimą. Nes personažai nieko nesiaiškina. Dominuoja „noriu“, „geidžiu“, „trokštu“…“

Trukmė – 2 val. 20 min. (su pertrauka)

Premjera – 2020 m. vasario 28 d.

Balandžio 5 d. 18 val. Didžioji salė

ATVIRAS RATAS

KARANTINO DIENORAŠČIAI

Režisierius Aidas Giniotis

Vaidina: Vesta Šumilovaitė, Justas Tertelis, Marija Korenkaitė, Justina Smieliauskaitė, Jurgis Marčėnas, Eimantas Bareikis, Karolis Kasperavičius, Benita Vasauskaitė

Spektaklio centre – autentiški žmonių išgyvenimai bei mintys precedento neturinčioje situacijoje, apėmusioje visą pasaulį. Dienoraščiuose per asmeninių istorijų prizmę galime iš arti susipažinti su skirtingų žmonių karantino metu išgyventomis būsenomis: žmonių, esančių saviizoliacijoje, dirbančių pagalbos linijose, medikų, dirbančių laboratorijose ir ligoninėse, studentų, mokytojų, užsienyje gyvenančių lietuvių ir kt.

Spektaklio dramaturgijos kūrime dalyvavo žiūrovai – karantino metu daugiau kaip 50 žmonių aktyviai siuntė savo tekstus, įvairaus pobūdžio refleksijas ir laiškus, kurie ir tapo spektaklio pagrindu.

Trukmė – 2 val. 30 min. (su pertrauka)

Premjera – 2020 m. spalio 10 d.

Balandžio 6 d. 18 val. Didžioji salė

KAUNO ŠOKIO TEATRAS AURA

Šokio spektaklis IŠTRINTOS DURYS

Choreografė Birutė Letukaitė

Muzika Benas Trakimas
Atlikėjai: Chih-Yuan Yang, Ester Bega, Gavin Law, Heung Won Lee, Julija Strupaitė, Kris Dao Nicholls, Ludovico Murgia, Marine Fernandez, Natsuho Matsumoto, Pepe Jaimes

 

Avatarų bendruomenė – normalumą imituojanti tikrovė, klajonės smegenų vingiais, atvirų širdžių iliuzijos, komercializuoti jausmai, vienatvė minioje…

Mes kuriam savo pačių avatarus, lyg savo šešėlius, savęs nuotrupas. Ir tai vyksta ne dėl savęs, o dėl kitų. Dėl kitų mes save dekonstruojam, prarandam, kuriam iš naujo. Mes tampame patys sau svetimi, pasimetę savyje, savo pačių avatarais. Avatarų bendruomenė įleidžia vidun ir ištrina duris.

Trukmė – 50 min.

Premjera – 2022 m. kovo 4 d.

 

Balandžio 8 d. 11 val. Didžioji salė

KAUNO VALSTYBINIS LĖLIŲ TEATRAS

PASAULĖLIAI

Idėjos autorė, režisierė ir choreografė Birutė Banevičiūtė

Dailininkė Medilė Šiaulytytė

Muzikos autorė Rasa Dikčienė

Vaidina: Indrė Endriukaitė, Rokas Lažaunykas, Vigita Rudytė

Spektaklio autorė, režisierė ir choreografė Birutė Banevičiūtė: „Pagrindinė interaktyvaus judesio spektaklio mažyliams idėja – kūdikio kaip būtybės suvokimas ir kito atpažinimas. Pastatyme taikomas interaktyvumo metodas, kai kūdikiai-žiūrovai bet kuriuo spektaklio metu gali, iškilus poreikiui, patyrinėti lėlės, leis mažyliams patirti teigiamų emocinių išgyvenimų, kilusių būnant meninėje aplinkoje.

Kūdikius, kaip žiūrovus, spektakliuose būtų galima suskirstyti į tris grupes. Stebėtojus, kurie nieko nedaro, bet parėję namo pradeda rodyti, ką matė. Kiti iš karto viską ištyrinėja ir būna tokių, kurie kurį laiką pasėdi ir tada prisijungia. Šio teatro poveikis toks, kad tėvai visai kitaip pamato savo vaikus. Čia vaikai elgiasi kitaip negu namie. Svarbu pripažinti vaiko kitoniškumą…“

Trukmė – 40 min.

Premjera – 2020 vasario 22 d.

Interaktyvus judesio spektaklis 10–24 mėn. mažyliams

 

Balandžio 8 d. 18 val. Didžioji salė

KAUNO VALSTYBINIS LĖLIŲ TEATRAS

DIEVŲ MIŠKAS
pagal Balio Sruogos romaną

Pjesės autorė ir režisierė Agnė Sunklodaitė
Dailininkė Giedrė Brazytė
Kompozitorius Deividas Gnedinas
Vaidina: Saulius Bagaliūnas, Dominyka Budinavičiūtė, Mindaugas Černiauskas, Remigijus Endriukaitis, Indrė Endriukaitė, Rokas Lažaunykas, Vigita Rudytė, Laima Strazdauskienė, Darius Krapikas

Spektaklis sukurtas remiantis B. Sruogos  romanu „Dievų miškas“, atskleidžiančiu Antrojo pasaulinio karo metais Štuthovo (Lenkija) koncentracijos stovykloje patirtus išgyvenimus. Nenutolstant nuo originalaus teksto ir išlaikant ironišką pasakojimo toną (pastatyme naudojamas „Stand up“ komedijos žanras), spektaklyje vaizduojami prižiūrėtojų ir kalinių santykiai, lagerio hierarchija, sekinantys darbai, vargana buitis ir žmogaus orumą gniuždančios bausmės. Pjesės autorė ir režisierė Agnė Sunklodaitė, remdamasi sėkminga kūrybine patirtimi bei lėlių ir objektų teatro žanrinėmis galimybėmis, gvildena esminius klausimus apie žmogaus prigimtį.
Spektaklio kūrėjų manymu, šiandien B. Sruogos „Dievų miškas“ kaip niekad aktualus. Žmonės linkę pamiršti didžiąsias istorijos pamokas.
Trukmė – 1 val. 30 min.

Premjera – 2021 m. rugpjūčio 21 d.

N-16

 

Balandžio 9 d. 18 val. Didžioji salė

JUOZO MILTINIO DRAMOS TEATRAS

Ivan Vyrypaev IRANO KONFERENCIJA

Režisierius Aleksandr Špilevoj

Scenografijos ir kostiumų dailininkė Barbora Šulniūtė

Kompozitorius Paulius Trijonis

Vizualizacijų kūrėjai Saulė Barley, Paulius Jakubėnas, Deividas Tepcovas

Vaidina: Laimutis Sėdžius, Gintautas Žiogas, Vytautas Kupšys, Ieva Brikė, Toma Razmislavičiūtė-Juodė, Jolita Skukauskaitė, Balys Ivanauskas, Jonas Čepulis, Tadas Gryn, Albinas Kėleris, Vita Šiaučiūnaitė, Ligita Kondrotaitė, Sandra Juzėnienė

Veiksmas vystosi mokslinėje konferencijoje, Kopenhagos universitete. Konferencijos pranešėjai – įtakingi mokslininkai, visuomenės veikėjai, dvasininkijos atstovai. Pjesė iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip socialinis ar net politinis herojų disputas apie demokratiją, liberalias ir konservatyvias pažiūras, žmogaus teises ir laisves, geopolitinę situaciją šiandieniniame globaliame pasaulyje. Bet veiksmui vos įsibėgėjus tampa akivaizdu, kad ši istorija yra visai ne apie politiką, o apie asmeninius herojų išgyvenimus, jų žaizdas ir troškimus.

Pjesės autorius: „Šiandien daugybė progresyvių planetos žmonių, nuo kurių priklauso svarbūs visuomenės pokyčiai, vis dažniau užduoda sau klausimą: ar yra visiems tinkanti išeitis iš šios susiklosčiusios kritinės globalios situacijos? Problema ta, kad mes, žmonės, neišmokome gyventi šioje planetoje vieni su kitais. Už lango XXI a., o mes vis dar dalijamės teritorijomis, skirstome vieni kitus pagal kraują, tautybę ir rasę ir tikime, kad mūsų pripažįstamas dvasinis kelias yra vienintelis teisingas…“

Trukmė – 2 val. 40 min. (su pertrauka)

Premjera – 2020 m. spalio 2 d.

Spektaklio metu naudojamos ryškios blyksinčios šviesos efektai ir necenzūrinė kalba

Balandžio 13 d. 12 val. Didžioji salė

KEISTUOLIŲ TEATRAS

Muzikinis spektaklis vaikams TAIPNE

Režisierius Aidas Giniotis

Muzika Aidas Giniotis ir Jurgis Marčėnas

Scenografė Laura Luišaitytė

Vaidina: Marija Korenkaitė, Justas Tertelis, Urtė Smulskytė, Diana Kamarauskaitė, Justina Smieliauskaitė, Matas Pranskevičius, Danas Kamarauskas, Jurgis Marčėnas, Vaidotas Žitkus, Eimantas Bareikis

Visi žino, ką reiškia žodis „taip“. Visi žino ir tai, ką reiškia „ne“. Visi žino, ką reiškia ne taip, bet ką gi reiškia TAIPNE? TAIPNE – muzikinis spektaklis, kuriame mama ir tėtis augina du padaužas, o šie, be abejo, auga stiprų charakterį ir mėgstamiausią žodį turinčiomis asmenybėmis. Tačiau visuomet sakant tik „taip“ arba tik „ne“ gali kilti tikrų tikriausia sumaištis, priverčianti gerokai pasukti galvą!

Jau nuo pat vaikystės matydami šviesoforą žinome, kad raudonai žybsintis signalas reiškia draudimą eiti ar važiuoti, o žalias – laisvę judėti. Galbūt kartais „ne“ mus apsaugo, o „taip“, priešingai, įvelia į pavojus?

Spektaklis TAIPNE kviečia nauju kampu pažvelgti į kai kuriuos, atrodytų, savaime suprantamus įsitikinimus ir pamatyti, kad ne visuomet „taip“ yra gerai, o „ne“ – blogai. Kalėdinės nuotaikos ir kūrybinės komandos entuziazmo lydimi mažieji žiūrovai bei jų tėveliai turės progą įsitikinti – TAIP ir NE painiavoje susigaudyti gali būti paprasta ir labai smagu!

Trukmė  – 40 min.

Balandžio 13 d. 18 val. Didžioji salė

KEISTUOLIŲ TEATRAS

APIE NIEKĄ

Režisierius ir dramaturgas Linas von Jurkštas

Dailininkė Ramunė Skrebūnaitė

Kompozitorius Gabrielius Zapalskis

Vaidina: Danas Kamarauskas, Jurgis Marčėnas, Gabrielius Zapalskis, Birutė Belada Tauterytė / Viola Klimčiauskaitė

Ar kada nors pagalvojote, kaip gimsta spektaklis? Už uždarų durų tolimiausiuose teatro užkaboriuose tekstą it mantras kartojantys aktoriai, autoritetingas režisieriaus balsas, magiškai susidygsniuojantys kostiumai ir mąslus kompozitorius, kuriantis garso takelį? Nieko panašaus.

Trys aktoriai, vienas dramaturgas, vienas stalas ir trys kėdės – sveiki atvykę į spektaklio kūrimo procesą.

Iš ko atsiranda menas? Kuo panaši kūryba ir mirtis? Apie ką ir kaip kalba teatras? Kritikai meno portaluose, žiūrovai teatro rūbinėje, režisieriai interviu kultūros laidoms sako: apie viską. O mes statome spektaklį apie nieką.

Režisieriaus Lino Jurkšto spektaklis pagal paties sukurtą pjesę „Apie nieką“ – komiškas, absurdiškas ir chuliganiškas meno šaržas, autoironijos prožektorių atgręžiantis į pačius kūrėjus. Spektaklis „Apie nieką“ – kūrybos užkulisiai, persikėlę į sceną, žaisminga provokacija bei miklus balansavimas tarp nonsenso ir klausimų apie egzistenciją.

 Spektaklio trukmė – 2 val. 15 min. (su pertrauka)

 Premjera –  2019 m. sausio 25 d.

 N-12

Balandžio 14 d. 12 val. Didžioji salė

KAMERINIS KAUNO TEATRAS

Muzikinis judesio spektaklis-ritualas patiems mažiausiems ir jų tėveliams 7 RATAI

Režisierė Ieva Jackevičiūtė
Kostiumų dailininkė ir scenografė Indrė Pačėsaitė

Vaidina: Saulė Sakalauskaitė, Greta Šepliakovaitė, Marius Gotbergas, Raimondas Klezys/Mantas Bendžius

Skambant gyvai atliekamai autentiškai vokalinei, sutartinių bei tautinių instrumentų (kanklių, skudučių) muzikai, kartu su spektaklio kūrėjais įsijungsite į meditatyvias ritualines apeigas ir žaidimus.

7 RATAI – tai kelionė per 7 skirtingas spalvas, garsus, kokybes, būsenas, ritualus. Tai smagumas drauge su aktoriais pajausti, kaip paprasti kasdieniai žaidimai, dainos ir pasakos gali tapti nekasdieniškais potyriais ir bendryste. Šiuolaikinio ir liaudies šokio junginys, videoprojekcijos, žaidimas objektais, autentiški instrumentai ir gyvas daugiabalsis dainavimas šiame spektaklyje kuria smagų ritualą.

Spektaklio idėja gimė nagrinėjant savąją tapatybę: tapo aišku, kad lietuviškas folkloras turi daug sąsajų su įvairiomis pasaulio kultūromis.

Trukmė – 45 min.

Premjera – 2019 m. rugpjūčio 31 d.

Balandžio 15 d. 18 val. Didžioji salė

LIETUVOS RUSŲ DRAMOS TEATRAS

ATMINIMO MALDA

Pagal Šalom Aleichemo kūrinių motyvus

Režisierius Vladimir Gurfinkel

Dailininkė Irena Jarutis

Choreografė Irina Tkačenko

Kompozitorius Vitalij Istomin

Vaidina: Viačeslav Lukjanov, Jevgenija Gladij, Viktorija Aliukonė-Mirošnikova, Jelena Orlova, Juliana Volodko, Jevgenija Karpikova, Maksim Tuchvatulin, Valentin Novopolskij, Larisa Popova, Sergej Zinovjev, Dmitrij Denisiuk, Artur Svorobovič /Michael Tcherepashenets, Telman Ragimov,  Jurij Ščuckij, Nikolaj Antonov /Vladimir Serov, Artūras Aleksejevas, Vidmantas Fijalkauskas/ Andrius Darela

„Atminimo malda“ sukurta pagal garsaus dramaturgo ir scenaristo Grigorijaus Gorino pjesę, įkvėpta didžiojo literatūros jidiš kalba kūrėjo, šiuolaikinio žydų tautos identiteto formuotojo Šolom Aleichemo kūrybos. Režisieriaus Vladimiro Gurfinkelio kūrybinėje biografijoje tai jau penktas „Atminimo maldos“ sceninis pastatymas. Režisierius sako: „Man nuolatinis grįžimas prie „Atminimo maldos“ yra absoliučiai kūrybinė gyvenimo tema. Esu didelis G. Gorino gerbėjas, nes jis neturi tuščių, nesuformuluotų žodžių, kuriuos būtų galima pakeisti. Kiekvienas jo žodis, kiekviena frazė – tai išbaigtas kūrinys. „Atminimo malda“ yra apie tai, kad mes taip mylime savo vaikus, jog norime, kad jie būtų tokie, kaip mes.“

G. Gorino „Atminimo maldos“ veiksmas nukelia mus į pačią XX a. pradžią – atėjo neramūs laikai Rusijos imperijoje: karas su Japonija, pirmoji Rusijos revoliucija 1905–1907 m., kai vyko žydų pogromai, naujos Konstitucijos priėmimas. Permainos neaplenkia ir Ukrainos tolybėse pasimetusio miestelio Anatovkos. Čia, nepaisant kultūrinių ir religinių skirtumų, kartu sugyvena rusai, ukrainiečiai ir žydai. „Atminimo malda“ persmelkta archajiškos žydiškos išminties ir unikalaus, kartu liūdno ir juokingo humoro, leidžiančio įveikti dažnai nežmoniškus sunkumus.

Trukmė – 3 val.30 min.

Premjera – 2021 m. rugsėjo 11 d.

Spektaklis rusų kalba su lietuviškais titrais

Balandžio 19 d. 18 val. Didžioji salė

TAŠKO TEATRAS

BŪTI

Režisierė Livija Krivickaitė

Scenografijos ir kostiumų dailininkė Aistė Alksnytė

Dramaturgė Dovilė Katiliūtė

Vaidina Jūratė Martinaitytė

Monodramos epicentre – jauna mergina Elena, kuri pirmą kartą gyvenime pati turi priimti svarbų, tačiau netikėtą ir labai sudėtingą sprendimą. Žinia apie neplanuotai užsimezgusią gyvybę priskiriama prie didžiausių gyvenimo sukrėtimų, nes sprendimo akimirką žmogus suvokia, kad gyvenimas bet kuriuo atveju pasikeis negrįžtamai. Pasimetus dėl patiriamo streso Elena užsirašo abortui, tačiau prieš tai yra pakviečiama apsilankyti konsultacijoje, kur specialistės patvirtintų jos apsisprendimą. Elena nė nenutuokia, kad šis vizitas bus lemtingas.

 Dovilės Katiliūtės sukurtos spektaklio dramaturgijos pagrindas – tikros moterų, susidūrusių su neplanuotu nėštumu ar abortu, istorijos. Dokumentinė medžiaga suteikia pjesei intymumo, autentiškumo, atskleidžia itin jautrias temas, kuriomis visuomenėje kalbėti dažnai nepatogu. Spektaklyje atskleidžiami būties ieškojimai. Kaip gyventi su savo pasirinkimu ir kaip kovoti su šių pasirinkimų psichologinėmis pasekmėmis, nugalint socialinę atskirtį ar vienišumą.

Spektaklio baigiamoji dalis – su neplanuotu nėštumu ar abortu susidūrusių žmonių fotografijų paroda ESU, kurią lydės tikros istorijos.

Trukmė – 80 min.

Premjera – 2021 m. rugsėjo 15 d.

N-14

Balandžio 20 d. 12 val. Didžioji salė

TAŠKO TEATRAS

MIŠKO INTERNETAS

Režisierė Loreta Vaskova

Dramaturgė Monika Baranauskaitė

Scenografė Paulė Bocullaitė

Kompozitorius Yiorgis Sakellariou 

Vaidina: Kristupas Biržietis, Jūratė Martinaitytė, Paulius Kavoliūnas, Samanta Pinaitytė, Donatas Mickūnas

Spektaklio dramaturgija buvo kuriama remiantis Peterio Wohllebeno  knyga „Paslaptingas medžių gyvenimas“ bei moksline informacija apie miškus, todėl jame bus galima susipažinti su netikėtais ir įdomiais faktais apie gamtą. Spektaklio metu penki grybų interneto tinklo atstovai: Ybas, Kelkutis, Piktrus, Minkštutis ir Kreivutis, aiškinsis, kas miške nutraukė internetą ir sutrikdė įprastą gamtos tvarką. Spektakliu siekiama sužadinti pradinukų smalsumą ir norą toliau domėtis gamta. Ar kada susimąstėte,  kuo medžiai maitinasi? Kaip veikia miško interneto tinklas? Kaip vyksta fotosintezė? Ar miške yra daugiau medžių rūšių nei eglė? Kaip miškas jaučiasi po audros? Ar medis apskritai jaučia? Kokia kalba jie susikalba? Ar išvis kalba?

Spektaklio scenografija menininkės Paulės Bocullaitės sukurta iš įvairių nebenaudojamų popierinių medžiagų, tokiu būdu siunčiant mažiesiems žiūrovams žinutę apie ekologiją bei gamtos išteklių tausojimo svarbą.

Trukmė –  60 min.

Spektaklis skirtas 6–12 m. vaikams

Interaktyvus edukacinis spektaklis vaikams

Balandžio 21 d. 18 val. Didžioji salė

VILNIAUS MAŽASIS TEATRAS

William Gibson DVIESE SŪPUOKLĖSE

Režisierius Ulanbek Baialiev

Scenografas ir kostiumų dailininkas Youlian Tabakov

Kompozitorius Faustas Latėnas

Choreografas Mantas Stabačinskas

Vaidina: Indrė Patkauskaitė ir Mantas Vaitiekūnas

Jis ir Ji. Du skirtingi pasauliai, dvi vienišos salos. Ji – savęs nerandanti šokėja, jis – sunkiai kelią besiskinantis advokatas. Labiau už viską jie trokšta meilės, tačiau būti kartu jiems trukdo išdidumas, savimeilė, nenutraukti saitai su skaudinančia praeitimi. Jie kabinasi vienas į kitą lyg į paskutinę viltį, tačiau vienas iš kito tikisi skirtingų dalykų…

Žiūrovai išvys jausmingą retro stiliaus melodramą, sukurtą pagal amerikiečio dramaturgo Williamo Gibsono pjesę. Šis 1958 m. parašytas kūrinys autoriui pelnė prestižinį „Tony Awards“ apdovanojimą ir nuo to laiko iki šiol traukia įvairių pasaulio teatrų dėmesį dėl nesenstančios temos ir puikios medžiagos aktoriniams darbams. Subtilūs vyro ir moters santykių niuansai, taiklūs dialogai ir kandus humoras panardins į septintojo dešimtmečio filmus primenančią atmosferą ir leis mėgautis puikia aktorių vaidyba.

Trukmė – 2 val. 30 min. (su pertrauka)

Premjera –  2017 m. gruodžio 8 d.

Spektaklio metu scenoje naudojami tabako gaminiai

Balandžio 22 d. 18 val. Didžioji salė

NACIONALINIS KAUNO DRAMOS TEATRAS

Ivan Vyrypaev JAUDULYS

Režisierius Aleksandr Špilevoj

Scenografijos ir kostiumų dailininkė Barbora Šulniūtė

Vaidina: Nelė Savičenko / Inesa Paliulytė,  Gytis Ivanauskas / Deividas Breivė,  Mantas Zemleckas/  Gintautas Bejeris,  Indrė Patkauskaitė  / Martyna Gedvilaitė,  Arnas Ašmonas  / Matas Dirginčius

„Jaudulys“ – spektaklis pagal populiaraus šiuolaikinio rusų dramaturgo ir režisieriaus Ivan Vyrypaev pjesę. Veiksmas vyksta Niujorke, garsios amerikiečių rašytojos Uljos Richtės bute. Ambicingas lenkų žurnalistas ima iš įžymybės interviu, kuris yra labai svarbus visiems: žurnalistui jis gali tapti tramplinu į profesinę karjerą Niujorke, rašytojai – tai proga papasakoti tiesą, o galbūt vedžioti visus už nosies, kuriant dar vieną mitą apie save. Detektyvinė intriga prasideda, kai žurnalistas užduoda klausimus, kurių buvo įspėtas vengti – apie vokiškas rašytojos šaknis, kaltinimus antisemitizmu, apie skandalingą jos pašalinimą iš Nobelio premijos nominantų.

„Jaudulys“ – tai pasakojimas apie autorių, kuriantį ne tik savo kūrinius, bet ir savo mitą – konkrečiausią ir intensyviausią realybę, ryškiausią ir pačią tikriausią tikrovę. Jaudulys yra tai, ką žmogus jaučia, kai myli. Jaudulys yra tai, ką žmogus jaučia, kai kuria. Jaudulys yra tai, ką žmogus jaučia, kai žudo. Visą šį prieštaringų jausmų spektrą, kurį mes vadiname jauduliu, išgyvena kūrėjas, menininkas. Tai šiuolaikiškas, ironiškas spektaklis apie kūrybos esmę.

Trukmė –3 val. (su pertrauka)

Premjera – 2022 m. kovo 18 d.

Balandžio 23 d. 17 val. Didžioji salė

FESTIVALIO UŽDARYMAS

OSKARO KORŠUNOVO  / VILNIAUS MIESTO TEATRAS

Birutė Kapustinskaitė TERAPIJOS

Režisierius Kirilas Glušajevas

Scenografija Antanas Dubra

Kostiumų dailininkas Marija Zalensaitė

Muzikos autoriai Tomas Stirna ir Ignas Juzokas

Vaidina: Rasa Samuolytė, Nelė Savičenko, Viktorija Kuodytė, Aldona Vilutytė, Oneida Kunsunga, Severina Špakovska, Gintarė Latvėnaitė, Vilma Raubaitė, Indrė Patkauskaitė, Miglė Polikevičiūtė

Scenoje pirmą kartą kartu – talentingos ir pripažintos Lietuvos teatro aktorės. Skirtingų teatrinių mokyklų atstovės pasakoja apie uždarą moterų gyvenimą ligoninės koridoriuose. Kas dedasi moters galvoje, kai tenka išgirsti netikėtą gydytojo diagnozę? Ar išties tuo metu viskas aplinkui atrodo niūriai ir pesimistiškai? Kaip šį gyvenimo etapą išgyvena likimo į vieną palatą suvestos šešios skirtingos moterys? Ir galiausiai, ko toje palatoje daugiau – juoko ar ašarų?
Tai tragikomiškas spektaklis, pagal jaunosios kartos dramaturgės Birutės Kapustinskaitės pjesę.

Tikrumo jausmas, esantis pjesėje – ne atsitiktinumas. Rašydama pjesę, dramaturgė intensyviai bendradarbiavo su onkopsichologais – specialistais, padedančiais žmonėms nepalūžti akistatoje su onkologine liga. Beje, pasak onkopsichologų, dažnai didesnės pagalbos reikia ne sergantiems, o jų artimiesiems.

Trukmė – 1 val. 40 min.

Premjera – 2017 m. kovo 11 d.

 

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: