Šypsena – tai lyg mūsų vizitinė kortelė, o kad ji būtų daili, dantys turi išlikti sveiki ir gražūs. Todėl labai svarbu juos prižiūrėti ir puoselėti jau išdygus pirmajam dantukui. Teisinga dantų priežiūra nėra sudėtingas procesas, tačiau labai svarbu žinoti, kaip tinkamai juos prižiūrėti. Kad būtų išvengta reguliarios priežiūros, dauguma žmonių perka balinančias dantų pastas ir specialius skysčius.Pasak reklamos, jie turėtų gebėti panaikinti kelių dienų nevalymo rezultatus.

Tačiau tinkamą dantų priežiūrą galima justi  tik tuo atveju, jei kasdien palaikote burnos higieną (pradėkite nuo dantų valymo ir tęskite dantų priežiūrą).  Atsargiai rinkitės dantų šepetėlį, taip pat dantų pastą keiskite kas mėnesį, o šepetėlį – kas trejus mėnesius. Valykite dantis mažiausiai 2 minutes ir valykite dantis 30 sekundžių, po ketvirtadalį, kiekvienos burnos pusės. Teisingai ir reguliariai naudokite dantų siūlą, bei pasirinkite natūralų burnos skalavimo skystį. Venkite naudoti labiausiai dantims kenksmingus produktus. Taip pat svarbu reguliariai lankytis pas odontologą apžiūroms ir burnos higienai.

Kas yra burnos higiena?

Profesionali burnos higienos procedūra – labai individuali procedūra, kuri taip pat priklauso nuo burnos higienos įgūdžių namuose. Pacientams, kurie skundžiasi lengvai kraujuojančiomis dantenomis, prastu burnos ertmės kvapu, pas burnos higienistą rekomenduojama apsilankyti kas 6 mėnesius. Periodonto ligomis sergantiesiems – kas 3-4 mėnesius. Ortodontinius aparatus (breketus, tiesinamąsias kapas, plokšteles) nešiojantiems pacientams – kas 4 mėnesius.

Dantys gali išlikti sveiki ir gražūs ilgą laiką, jei tinkamai juos prižiūrėsite.  Profesionalios burnos higienos tikslas – sustabdyti periodonto ligų atsiradimą, pašalinti minkštąsias ir kietąsias dantų apnašas (akmenis), sumažinti dantų jautrumą, atgaivinti burnos ertmę.   Tinkama burnos higiena yra profilaktinė priemonė padedanti išvengti dantų ėduonies, palaikanti sveikas dantenas ir leidžianti ilgiau džiaugtis sveikais savais dantimis. Deja, vien individualiosios burnos higienos (kada mes patys dantis valomės dantų šepetėliu su pasta, tarpdančių šepetėliu, vieno danties šepetėliu, tarpdančių siūlu ir naudojame burnos skalavimo skysčius) neužtenka. Kad ir kaip kruopščiai stengiamės tai daryti kasdien idealios dantų švaros patys pasiekti negalime. Apnašos lieka ant tolimųjų ir liežuvinių dantų paviršių ar dantų vagelėse.

Kuomet reikalinga burnos higiena?

Gera burnos higiena yra viena iš pagrindinių priemonių išvengti dantų ligų ir ėduonies. Dantų apnašos ir joje esantys mikroorganizmai gali paveikti dantų ėduonies vystymąsi, nemalonų kvapą burnoje, dantų akmenų susidarymą nepašalinant bakterijų ir neskatinant jų dauginimosi, gali būti problemos su dantenomis, gali išsivystyti dantų ėduonis ir periodontitas. Vienas iš efektyviausių būdų išvengti šių dantų ir dantenų ligų yra profesionali burnos higiena ir kasdienė burnos priežiūra.

Profesionalių burnos higienos procedūrų metu minkštos ir kietos apnašos (dantų akmenys) ir minkštos pigmentinės apnašos pašalinamos sodasrovės / smėliasrovės, ultragarsinio skalerio ultragarsiniu skaleriu, o dantų paviršius poliruojamas specialia fluoro pasta ir išgaunamas gaivumas Poliruoti dantų paviršiai gali būti atsparesni kaupiantis apnašoms ir akmenims. Burnos higiena – procedūra tiems, kurie nori turėti gražesnius ir estetiškesnius dantis.

Kas pasikeis, jei nuolatos bus atliekama burnos higiena?

Profesionalios burnos higienos procedūros gali ne tik pagerinti bendrą burnos ertmės sveikatą (sumažinti kraujavimą, patinimą, pašviesinti dantis, atstatyti burnos gyvybingumą), bet ir diagnozuoti esamas ar gresiančias dantų ir dantenų ligas. Tokiu atveju rekomenduojama nedelsiant suteikti pacientui ypatingą priežiūrą ar gydymą. Dantų ir dantenų ligos neigiamai veikia visą mūsų kūną, todėl svarbu reguliariai lankytis pas burnos higienistą ir gydytoją.

Užs. 852

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: