Wikipedia nuotr.

Nuo mažakraujystės

Lygiomis dalimis sutrinkite ir sumaišykite džiovintus dilgėlių ir žemuogių lapus (tinka vartoti ir žalius). Valgomąjį šaukštą mišinio užpilkite 200 g karšto vandens ir palikite 30 min. pritraukti. Tada nukoškite ir gerkite 3–4 kartus per dieną prieš valgį.

Nuo avitaminozės ir mažakraujystės

Sumaišykite lygiomis dalimis dilgėlių ir juodųjų serbentų lapus. Valgomąjį šaukštą mišinio užpilkite 0,5 litro karšto vandens ir palikite 20–30 min., nukoškite ir gerkite 3–4 kartus per dieną.

Skatina plaukų augimą

Dilgėlių kaukės, antpilai ir nuovirai idealiai tinka riebių plaukų ir pleiskanojančios galvos odos priežiūrai, be to, skatina plaukų augimą, stabdo slinkimą. Skalaujami dilgėlių nuoviru, plaukai tampa švelnesni. Norint pasiekti rezultatų, būtina naudoti ilgesnį laiką – vienas skalavimas nepadės.

  • Išspauskite šviežių dilgėlių sultis, įtrinkite į galvos odą. Šiltai apvyniokite ir palaukite valandą, tada išplaukite su vandeniu.
  • Dilgėlių nuoviru įtrinkite plaukų šaknis: po valgomąjį šaukštą džiovintų dilgėlių ir dilgėlių šaknų užpilkite 200 ml vandens ir pastatykite pusvalandžiui į karšto vandens vonelę. Po procedūros skalauti ar nusausinti plaukų rankšluosčiu nereikia.
  • Skalaukite I: saujelę susmulkintų šviežių arba džiovintų dilgėlių užpilkite 0,5 l verdančio vandens, palaikykite 7–10 valandų, nukoškite ir skalaukite švarius plaukus.
  • Skalaukite II: saujelę susmulkintų šviežių dilgėlių užpilkite 2 stiklinėmis verdančio vandens ir pusvalandį palaikykite karšto vandens vonelėje. Atvėsinkite ir sumaišykite su 3 valgomaisiais šaukštais obuolių acto.
  • Kaukė riebiems plaukams: sumalkite dilgėles elektriniu smulkintuvu (jums reikės pusės stiklinės tyrelės), įdėkite arbatinį šaukštelį druskos ir viską gerai išmaišykite. Lengvais masažuojamaisiais judesiais ištepkite gauta mase galvos odą. Kad poveikis būtų geresnis, patartina galvą apsukti plėvele ir rankšluosčiu, palaikyti 15–20 minučių ir išplauti šiltu vandeniu.
  • Antpilas žiemai: 3 valgomuosius šaukštus susmulkintų šviežių arba džiovintų dilgėlių užpilkite 100 ml degtinės, palaikykite keletą dienų ir nukoškite. Skystį galite įtrinti į galvos odą arba atskiesti arbatinį šaukštelį litru vandens ir skalauti plaukus.

Trąšoms

Dilgėlių kotai ir lapai susmulkinami, supilami į plastikinį konteinerį ar dar geriau – ąžuolo statinę. Geležinės talpyklos nenaudokite, nes gali sunykti daugelis jos naudingų elementų. Žalioji masė turi užimti daugiau nei pusę taros. Į konteinerį įpilama šilto arba verdančio vandens, uždengiama ir paliekama 14 dienų. Kasdien antpilą reikia pamaišyti. Jei tara stovės saulėje, perrūgimas įvyks greičiau. Kai jis baigsis, antpilas patamsės ir nustos putoti, tuomet trąšas praskieskite vandeniu santykiu 1:10. Koncentruotą  dilgėlių  antpilą perkoškite.  Atskiedus vandeniu santykiu 1:20 augalus galima apipurkšti.

 

 

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: