tavokraujas.lt nuotr.

Kraujo centro vyriausioji specialistė Vaida Strakšytė sako, kad į Rokiškį atvyksta antrąjį kartą.

„Į Rokiškį buvome atvykę prieš porą metų, akciją rengėme Kultūros centre, tačiau didelio pasisekimo nesulaukėme. Organizuoti dar vieną akciją paskatino mūsų puslapio sekėja Meda. Ji pasiūlė šįkart įsikurti „pube“ „Gnomas“.

Kraujo poreikis kas dieną keičiasi, tačiau išlieka labai didelis. Per dieną Kraujo centre turime surinkti bent 100 vienetų kraujo maišelių, kad galėtume aprūpinti visus skyrius ir pacientus. Dažniausiai trūksta O(I) ir A(II) kraujo grupių, nes šios yra dažniausios. Tačiau labai raginame atvykti visų kraujo grupių donorus, net ir tuos, kurie dar nežino savo kraujo grupės. Kraujo gali aukoti žmonės nuo 18 iki 65 metų. Labai laukiame jaunimo, ir ne tik jo“, – prisidėti prie kilnios misijos ragino V. Strakšytė.

Kraujo paaukojęs donoras vietoj įprastos atminimo dovanėlės gali pasirinkti antikūnų tyrimą. „Tyrimas atliekamas pilnai vakcinuotiems arba COVID infekcija persirgusiems donorams. Apie tai reikia informuoti mūsų personalą atvykus į akcijos vietą. Tyrimų atsakymus bus galima pasitikrinti jau po kelių dienų portale viva.santa.lt, o kilus klausimų kreiptis el. paštu tavokraujas@santa.lt“, – tikina V. Strakšytė.

Pašnekovės nuomonė, kraujo donorystė – mūsų pilietiška pareiga prisidėti prie visuomenės gerovės.

„Nėra alternatyvos, kuri galėtų pakeisti donoro kraują. Dažnai pacientų gydymas, įvairios operacijos, transplantacijos, gimdymai ir kitos procedūros neapsieina be kraujo perpylimo. Poreikis yra didžiulis, todėl kiekvienas sveikas asmuo turėtų pasidalinti šiuo gyvybiškai svarbiu elementu, kad padėtų medikams dirbti savo darbą. Vieno donoro kraujas gali padėti net trims skirtingiems pacientams, vadinasi, padovanojęs kraujo vieną kartą, gali išgelbėti net iki trijų gyvybių. Įdomus faktas – kraujo donorai yra laimingesni. Tyrinėjant juos nustatyta, kad davęs kraujo asmuo jaučia emocijų pakylėjimą ne tik po donacijos, bet ir vėliau. Kraujo donorai teigiamus jausmus apie save kaip apie atsakingą ir besirūpinantį asmenį linkę išlaikyti ilgesnį laiką. Taip pat nustatyta, kad pats dovanojimo procesas žmones daro laimingesnius, o laimingesni žmonės dažniau linkę dovanoti“, – sako pašnekovė.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: