Vaistus tinkamiausia užsigerti vandeniu. Kartu su vaistais geriau nevartoti labai šalto vandens, nes organizme jis pirma yra sušildomas iki kūno temperatūros ir tik vėliau absorbuojami vaistai ar maisto papildai. Tinkama vandens temperatūra ir jo kiekis užtikrina tablečių ir kapsulių praleidimą pro stemplę, todėl ne veltui vaistų informaciniuose lapeliuose pabrėžiama, kokiu kiekiu užgerti medikamentus. Yra gėrimų, kuriais jokiu būdu negalima užsigerti vaistų, nes į jų sudėtį įeina komponentai, veikiantys medikamentų įsisavinimą. Kai kuriais atvejais toks poveikis gali išprovokuoti pavojingas pasekmes.
- Greipfrutų sultys. Jos blokuoja fermento, atsakingo už vaistų įsiurbimą į virškinimo traktą, sintezę. Kitaip sakant, padaro preparatus nenaudingus, neveikiančius.
- Kava. Šis gėrimas greitai pašalina iš organizmo antibiotikus, todėl jų efektyvumas sumažėja keletą kartų. Kava su nuskausminamaisiais gerokai padidina kepenims, inkstams ir širdžiai kenksmingo toksinio medikamentų poveikio tikimybę.
- Arbata. Joje esantis taninas turi savybę surišti geležį, todėl arbata visai netinkama vaistams nuo geležies stokos užsigerti. Taip pat nedera su preparatais, skirtais nervų sistemos susirgimams gydyti.
- Gazuoti gėrimai. Daug cukraus ir angliarūgštės turintys gazuoti gėrimai sukelia rūgimą, kurio metu vaistų poveikis gali arba stipriai sulėtėti, arba priešingai – stipriai pasireikšti.
- Pienas. Vaistai gali visiškai prarasti poveikį ir gydymas neduos jokių rezultatų, nes piene esantys kalcio jonai neleidžia preparatams ištirpti ir sutrikdo gydomųjų medžiagų įsisavinimą.
Parengė Vilma Bičiūnaitė
Liko tik vanduo ir vodke.