Ko gero viena pagrindinių priežasčių, kodėl lietuviai  rečiau renkasi ekologišką produkciją, yra gerokai aukštesnė kaina. Tačiau yra pardavėjų, siūlančių palankias kainas, prieinamas daugeliui, pvz., el. parduotuvėje https://abrikosas.eu galite įsigyti itin kokybiškų ekologiškų ir natūralių riešutų, džiovintų vaisių, kruopų, arbatų, itališko alyvuogių aliejaus ir kitų produktų  draugiškomis kainomis. Tai šeimos įmonė, išsiskirianti savo reikliu požiūriu į kokybę ir aptarnavimą bei siūlanti adekvačias kainas be jokių nuolaidų. Šiuo metu tai bene geriausia vieta Lietuvoje pirkti ekologiškus produktus, apie ką byloja ir klientų atsiliepimai: https://www.facebook.com/abrikosas.eu/reviews.

 

Kuo skiriasi ekologiški produktai nuo natūralių

Labai dažnai žmonės galvoja, kad natūralūs produktai yra ekologiški, tačiau iš tiesų tai nėra tapatūs dalykai. Natūralūs produktai yra tie, kurie neturi jokių priedų. Pavyzdžiui, džiovinti vaisiai labai dažnai būna apdoroti  sieros dioksidu ar kitu konservantu, jie gali būti saldinti cukrumi arba turėti sudėtyje aliejaus – tokiu atveju tai nebėra natūralus produktas. Ekologiški produktai – auginami arba gaminami nenaudojant cheminių trąšų, pesticidų, antibiotikų ar genetiškai modifikuotų organizmų (GMO), jiems yra taikomi griežti gamybos ir auginimo standartai. Ekologiški produktai gali turėti pridėtinio cukraus (taip pat ekologiško), tuomet jie jau nėra natūralūs.

Tad jei nusprendėte rinktis ekologiškus produktus (o tai daryti tikrai verta), turite suprasti, kas iš tiesų laikytina ekologišku. Labai dažnai turguje ar per skelbimus ūkininkai pardavinėja savo užaugintus vaisius ir daržoves ir tikina, kad jie yra ekologiški. Ir tai skamba pakankamai įtikinamai, nes susidaro įspūdis, kad jei žmogus pats užaugino, tai tikrai be cheminių medžiagų. Bet, deja, toli gražu nebūtinai taip ir yra. Logika paprasta – jei auginama sau, tai kitiems neparduodama, o jei auginama pardavimui, tai svarbu, kad užaugtų kuo gražesnis ir didesnis derlius, o kas gi ten turguje patikrins, kuo ir kiek tręšta ar purkšta.

Taigi tikrai ekologiškas produktas bus tik tas, kuris yra sertifikuotas ir turi specialų ženklą – žalią lapelį. Sertifikavimo agentūros (Lietuvoje tai VŠĮ Ekoagros) reguliariai atlieka patikrinimus ir auditą, kad būtų užtikrintas sertifikuotų produktų patikimumas. Jeigu bet kurioje grandyje aptinkama reikalavimų pažeidimų, visa tiekimo grandinė turi atšaukti tos partijos pardavimą, surinkti produkto likučius iš pirkėjų ir grąžinti tiekėjui. Todėl turime suprasti, kad net mūsų akimis “nepatikimose” Afrikos ir Azijos valstybėse užauginta produkcija tikrai yra ekologiška, jei ji yra sertifikuota Europos Sąjungoje, turi atitinkamą ekologiškumo ženklą ir perkama iš sertifikuoto pardavėjo (Lietuvos pardavėjų sertifikatus galite pasitikrinti Ekoagros puslapyje).

Skiriamieji ekologiškų produktų ženklai, būtini Lietuvoje fasuojamiems produktams.

Kodėl verta rinktis ekologiškus produktus

1.    Jokių pesticidų

Viena iš svarbiausių priežasčių rinktis ekologiškus produktus yra tai, kad jie yra auginami be sintetinių pesticidų ir herbicidų, kurie žalingi žmogaus sveikatai. Šios cheminės medžiagos gali sukelti įvairių sveikatos problemų, įskaitant hormoninius sutrikimus, vėžį ir alergijas. Būtina žinoti, kad produkte radus net minimalų kiekį  pesticidų ar herbicidų, šis produktas negali būti parduodamas kaip ekologiškas.

2.    Jokių antibiotikų ir hormonų

Ekologiški produktai, ypač gyvūninės kilmės, neturi antibiotikų ir augimo hormonų, kurie dažnai naudojami tradiciniame žemės ūkyje siekiant padidinti efektyvumą. Antibiotikų perteklius gali sukelti atsparumą antibiotikams, o hormonai gali turėti neigiamą poveikį žmogaus hormonų pusiausvyrai. Vartodami ekologišką mėsą, pieną ir kitus gyvūninės kilmės produktus, galite sumažinti šių medžiagų kiekį savo organizme ir būti sveikesni.

3.    Jokių genetiškai modifikuotų organizmų

Ekologiškuose produktuose draudžiama naudoti genetiškai modifikuotus organizmus (GMO), t. y. ekologiški ūkiai negali sodinti modifikuotų sėklų, šerti gyvulių modifikuotu maistu ir pan.

4.    Mažesnė alergijų ir maisto netoleravimo rizika

Ekologiški produktai gali būti geresnis pasirinkimas žmonėms, kenčiantiems nuo alergijų ar maisto netoleravimo. Dėl natūralesnių auginimo metodų, ekologiški produktai gali būti mažiau alergiški ir lengviau virškinami. Tai ypač svarbu vaikams ir kūdikiams, kurių imuninė sistema yra jautresnė chemikalams ir priedams, esantiems įprastuose maisto produktuose.

5.    Daugiau maistinių medžiagų

Ekologiški produktai dažnai turi didesnį maistinių medžiagų kiekį, įskaitant vitaminus, mineralus ir antioksidantus. Tyrimai rodo, kad ekologiškai auginamos daržovės ir vaisiai gali turėti iki 20-40% daugiau antioksidantų nei įprastai auginami produktai. Antioksidantai yra svarbūs kovojant su laisvaisiais radikalais, kurie gali pažeisti ląsteles ir turėti įtakos įvairių lėtinių ligų, pavyzdžiui, širdies ligų, vėžio, diabeto vystymuisi.

6.    Geresnės skoninės ir maistinės savybės

Daug kas teigia, kad ekologiški produktai turi geresnį skonį nei įprastai auginami produktai, kadangi ekologiški auginimo metodai leidžia vaisiams ir daržovėms sunokti natūraliai, taip išsaugant jų skonines ir maistines savybes.

Taigi, tikrai verta rinktis sertifikuotus ekologiškus produktus iš patikimų pardavėjų ir saugoti savo brangiausią turtą – sveikatą!

Neskrudintos ekologiskos grikių kruopos be gliuteno.

Užs. R0335

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Sofija
Sofija
2024 30 gegužės 10:17

Na šitie tikrai geri, prisato labai greitai, viskas labai tvarkinga ir kokybiška

Rekomenduojami video: