– Grįždama į Lietuvą jau planavai atidaryti butiką. Planavai, ir padarei. Kada ir kaip kilo tokia idėja?
– Mano meilė vintažui labai sena. Kai įsikūrinėjome Olandijoje, viską tempdavau namo iš sendaikčių parduotuvių. Labai mėgstu derinti sena ir nauja. Visada svajojau apie jaukią krautuvėlę, kur skamba muzika ir kvepia smilkalais, kur daug pašnekesių ir kava, kur renkasi nuoširdūs žmonės, norintys puošti savo namų kampus. Rokiškio kraštas tokios krautuvėlės neturi, tad pamaniau, kad galiu sukurti jaukią vietelę, kur kraštiečiai ne tik rastų unikalių daiktų savo namams, bet ir naujų minčių, kaip derinti sena ir nauja.
– O pats pavadinimas „Richcorner“… Kodėl toks?
– Sugalvoti nebuvo sunku. Tai mūsų šeimos olandiškos pavardės Rijkhoek vertimas – Richcorner, lietuviškai „turtingas kampas“. Nešame svarbią žinutę ir tvirtai sakome, kad namai yra daugiau nei gražių daiktų kolekcija. Juk tai vieta, kur vyksta visas gyvenimas.
Kiekvienas galime susikurti savo turtingą kampelį. Ir nesvarbu, ar daiktas senas, perduodamas iš kartos į kartą, turintis istoriją, ar jis naujas ir unikalus. Sena-nauja filosofija mūsų šeimą lydi seniai. Norime įkvėpti žmones, padėti sukurti jiems jaukius namus ir jaustis savimi.
– Butiko socialinio tinklo „Instagram“ paskyra labai aktyvi. Tai modernus, naujoviškas prekybos būdas. Vis dėlto, kaip parduodama dauguma daiktų – virtualiai ar gyvai? Ir apskritai, kur keliauja jūsų prekės?
– Iš pradžių maniau, kad „gyvi“ lankytojai užsuks tik atidarymo dieną iš smalsumo. Bet, patikėkite, dar ir dabar sulaukiu žmonių iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Anykščių ir kitų miestų. Ne vienas toks lankytojas iš svetur baltai pavydi, kad tokia krautuvėle yra nedideliame mieste, klausia, kada atsidarysime Vilniuje. Kartais sunku patikėti, kad žmonės iš didžiųjų miestų atvažiuoja į mūsų krautuvėlę. O aš stengiuosi prisidėti ir prie Rokiškio krašto garsinimo: papasakoju apie mūsų gražų kraštą, pasiūlau aplankyti vieną ar kitą vietą, nukreipiu, kur skaniai pavalgyti. Kas negali atvykti ar gyvena toli, stengiuosi nenuskriausti ir, kai turiu laiko, daiktus aprodau „Instagram“ platformoje. Patys išvažiuojame prekiauti į „Pop up“ dviejų dienų renginius Vilniuje, Kaune. Žmonės net laisvadienį pasiima, kad atvyktų į mūsų renginį. Patikėkite, tai tikras „varikliukas“ ir dėkingumas verčia dar labiau stengtis. Daiktus siunčiame ne tik visoje Lietuvoje, teko ne kartą siųsti į Liuksenburgą, Švedija, Vokietiją.
– Butike – šaukštai, puodeliai, žvakidės ir kiti įvairūs daiktai. Iš kur visa tai? Kaip ir kur vyksta šių daiktų „medžioklė“?
– Mūsų parduotuvėlėje yra įvairių daiktų ir dekoro detalių. Noriu pabrėžti, kad ne viskas sena ir vintažo tipo. Turime prekių ir iš Olandijos tiekėjų. Kruopščiai atrenkame, kas tiktų mūsų butike. Be vintažo, čia galima nusipirkti rankų darbo pintų krepšių, šviestuvų, žvakidžių, ekologiškos produkcijos ar stilingų sodo reikmenų. Manau, kiekvienas ras dovaną artimam žmogui. Turime dovanų kuponų bei vieną kitą lietuvių kūrėjų darbą.
Vintažo ieškome visoje Europoje, kad būtų įvairovės. Žinoma, dažniausiai važiuojame į Belgiją ir Olandiją, kartu aplankome ir vyro šeimą. Užsukame į antikvarinius turgus, sendaikčių parduotuvėles, taip atrenkame daiktus pagal savo stilistiką. Dažnas užsukęs mūsų krautuvėlę nesupranta, kuris gi daiktas senas, naudotas, o kuris naujas, nes mes viską švariai išplauname ir gražiai pateikiame. Išties kartais žmonėms gali pasirodyti, kad darbas labai žavus ir lengvas, bet tenka nuvažiuoti kelis tūkstančius kilometrų, dulkėse ieškoti lobio ir galvoti, ar toks daiktas vertas parvežti čia, į Rokiškį.
Reklama: Vertimų biuras –https://www.lingovertimai.
Labai gerai.ayvykstame ir iš Kupiškio.semes
Gal Vilniuje it paeitų, bet Rokiškyje… Bet kuriuo atveju, linkiu sekmės.