Užs.R0559

Pirmas darbas – susitvarkyti

Gali atrodyti keista, bet pirmas darbas, kurį reikia padaryti prieš kraustantis iš vienos vietos į kitą yra susitvarkyti. Kadangi viso turimo turto supakavimas į dėžes, maišelius, krepšius gali būti didžiulis iššūkis, svarbu kiek įmanoma sumažinti netvarką. Tad prieš ruošiantis persikraustyti, atrūšiuokite visus nenaudojamus ar nereikalingus daiktus. Tai padės ne tik greičiau bei efektyviau susipakuoti išties reikalingus bei svarbius daiktus, bet ir gerokai palengvins išpakavimo procesą ir gyvenimo pradžią naujoje vietoje. Pakavimo darbai taip pat palengvės ir tuomet, kai bus pasirinktos tinkamos pakavimo medžiagos. Transportuojant daiktus iš vienos vietos į kitą rekomenduojama rinktis skirtingo dydžio kartonines dėžes. Kartotinės dėžės yra vienas saugiausių bei patogiausių būdų perkraustyti įvairius daiktus – indus, elektronikos prietaisus, drabužius, knygas ir kt. Tik reikia atminti, jog dedant daiktus į dėžes labai svarbu jų nemaišyti. Pavyzdžiui, nedėkite lėkščių ir puodelių į tą pačią dėžę kartu su keptuvėmis ir puodais. Kruopščiai sugrupuokite daiktus pagal jų panašumus bei trapumo lygį, tuomet daiktų pervežimas iš taško A į tašką B bus kur kas saugesnis.

Kaip supakuoti daiktus į dėžes?

Daugelis mano, jog daiktų supakavimas į kartonines dėžes yra ganėtinai aiškus. Tačiau gan dažnu atveju kraustymosi metu nutinka taip, jog dėžės plyšta, o jose esantys daiktai dūžta, lūžta ar neišvengia kitų deformacijų. Kas dėl to kaltas? Žinių trūkumas. Reikia žinoti, jog daiktų pakavimas į dėžes yra tam tikra sistema, kuria vadovaujantis gerokai palengvėja pakavimo procesas ir yra nerizikuojama daiktų saugumu. Tad sužinokite, kaip daiktus į dėžes supakuoti saugiai, teisingai bei tvarkingai.

  • Paruoškite dėžes. Prieš pakuojant daiktus į dėžes reikia atlikti tam tikrus pasiruošimo darbus. Visų pirma, patikrinkite kartoninės dėžės apačią. Daugumos perkraustymo dėžių apačioje yra nurodytas svorio apribojimas. Šis skaičius padės įvertinti, kokio svorio ir kiek daiktų geriausia supakuoti į dėžę tam, kad ji nesuplyštų ir tinkamai apsaugotų daiktus. Taip pat prieš dedant daiktus į dėžę reikia pasirūpinti jos dugno apsauga. Dėžės apačioje sukurkite paminkštinimo sluoksnį, patiesdami burbulinę plėvelę, nes tai leis apsaugoti daiktus nuo smūgių bei kratymo transportavimo metu.
  • Neperkraukite dėžių. Viena dažniausiai daromų klaidų – sudėti į dėžes per daug daiktų. Toks dėžių perkrovimas trukdo ne tik jas sandariai uždaryti, bet ir rizikuojama, jog dėžės ims plyšti. Todėl norint to išvengti, svarbu kartoninės dėžės neperkrauti, bet taip pat nereikėtų palikti per daug tuščios vietos. Pasistenkite efektyviai užpildyti dėžės tūrį ir pasirūpinti tuo, jog ji lengvai užsidarytų.
  • Grupuokite daiktus. Dedant daiktus į dėžes labai svarbu laikytis tam tikrų taisyklių. Jau minėjome, jog reikia atskirti daiktus pagal panašumą bei trapumo lygį ir jų nemaišyti. Tai reiškia, kad vienoje dėžėje reikia pakuoti indus, kitoje – elektronikos prietaisus, dar kitoje – knygas ir taip toliau. Taip pat atminkite, jog pirmiausia į dėžę turi patekti sunkūs daiktai, kurių vieta yra dėžės dugne. Ant sunkių daiktų dėkite vidutinio svorio daiktus, o lengviausius daiktus sudėkite viršuje. Pasinaudojus šia daiktų dėliojimo schema, suteiksite dėžei tvirtesnį pagrindą ir apsaugosite lengvesnius daiktus nuo sudužimo ar kitokio susigadinimo.
  • Tvirtai užklijuokite. Siekiant maksimaliai saugaus daiktų transportavimo kraustymosi metu, būtina kartonines dėžes tvirtai užklijuoti. Tam reikalinga speciali lipni pakavimo juosta, kuri neatlips ir neatšoks, tad bus apsisaugota nuo dėžėje esančių daiktų išbyrėjimo. Taip pat turėtumėte užklijuoti tiek dėžės viršų, tiek apačią. Nors dėžės dugnas gali atrodyti saugus, transportuojant dėžė gali apsiversti arba apvirsti, o dėl netinkamai užsandarinto dugno daiktai iš dėžės gali iškristi.

Trapių daiktų pakavimas

Trapių daiktų, tokių kaip keramikinių ar stiklinių indų, vazų, paveikslų, papuošalų, muzikos instrumentų ir kt., pakavimas į kartonines dėžes turi savo niuansų:

  • Labai svarbu atminti, jog trapūs daiktai turi būti suvynioti atskirai ir tik tuomet keliauti į dėžes.
  • Rekomenduojama kiekvieną trapų daiktą įvynioti į burbulinės plėvelės sluoksnį. Kuo trapesnis daiktas, tuo daugiau reikia burbulinės plėvelės.
  • Atlikus apvyniojimo darbus, trapūs daiktai jau gali keliauti į kartonines dėžes. Į dėžes patariama dėti po vieną arba po kelis trapius daiktus. Dėžių dugnas turi būti paminkštintas naudojant burbulinę plėvelę.
  • Dedant kelis trapius daiktus į kartoninę dėžę, laikykitės jau minėtos schemos. Sunkesni daiktai turi atsidurti dėžės apačioje, o lengvesni – viršuje. Labai svarbu nepalikti laisvos vietos dėžėje. Siekdami užtikrinti daiktų stabilumą bei saugumą, naudokite specialias oro pagalvėles, kurios yra skirtos tam, kad užpildytų laisvą vietą dėžėse.
  • Tinkamai sudėjus trapius daiktus į dėžes, tvirtai užklijuokite jų viršų ir apačią naudodami lipnią pakavimo juostą. Taip pat jei naudojatės perkraustymo paslaugomis, būtinai pažymėkite dėžes su dūžtančiais, trapiais, vertingais daiktais. Tam galite naudoti specialius lipdukus arba įspėjimą apie trapius daiktus parašyti ranka.
Užs.R0559

Metas supakuoti ir naujam gyvenimo etapui pasiruošti

Šie keli patarimai apie pakavimo medžiagų pasirinkimą bei tinkamą daiktų sudėjimą yra kraustymosi į kitą vietą esmė. Pasinaudojus kartoninių dėžių funkcionalumu ir užtikrinus maksimalų įvairių daiktų saugumą pamiršite visus kraustymosi vargus, tad naujas gyvenimo etapas bus visapusiškai malonus.

Užs.R0559

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: