Užs.R0558

Langų tipai ir jų medžiagos

Turbūt daugeliui žinomas faktas, kad didžiojoje dalyje senesnės statybos namų buvo montuojami tradiciniai mediniai langai. Tiesa ir tai, kad sovietmečiu kokybė nebuvo stebuklinga, todėl pastarųjų funkcionalumas sumažėjo kur kas greičiau nei šiandien montuojamų langų. Renkantis naujus langus, ne mažiau svarbu yra išlaikyti ir originalų estetinį pastato vaizdą,  todėl galima rinktis medinius arba medienos imitacijos langus, kurie atitiktų bendrą pastato stilių.

Tiesa, šiandien renovuojant daugiaaukščius dažniausiai pasirenkami plastikiniai langai – gausi spalvų paletė leidžia juos visapusiškai pritaikyti prie bet kurio pastato interjero ir eksterjero, o puikios šilumos ir garso izoliacinės savybės užtikrina didesnį name gyvenančių žmonių komfortą.

Be abejo, prastesnės būklės pastatuose plastikiniai langai taip pat gali netikti, mat jų konstrukcija yra gana sunki, todėl namui tenka nemaža apkrova. Jei artimiausiu metu kartu su bendrija neplanuojate renovuoti viso namo, pasižvalgykite aliuminio langų. Pastarieji yra kur kas lengvesni, todėl tinka tiek keičiant senus langus, tiek stiklinant senus balkonus. Inovatyvios technologijos suteikia aliuminio langams puikių izoliacinių savybių, todėl rūpintis dėl šilumos nuostolių tikrai neverta.

Energinis efektyvumas

Ne paslaptis, kad atnaujinti senus langus dažnai susiruošiama todėl, kad šie praranda savo izoliacines savybes ir didelė dalis šilumos išeina pro juos laukan, o vidun patenka ne tik šaltis, bet ir gatvės triukšmas. Šiuolaikiniai langai siūlo daug didesnį energinį efektyvumą, ypač tie, kurie turi dvigubus arba trigubus stiklo paketus ir šilumos izoliacinius sluoksnius.

Atnaujindami senuosius, visada rinkitės naujus langus su geru šilumos laidumo koeficientu, kuris padeda sumažinti šilumos nuostolius. Tokie langai ne tik padeda sumažinti šildymo išlaidas, bet ir prisideda prie namų komforto gerinimo, nes sumažina skersvėjų ir vidun patenkančio šalčio galimybes. Energiškai efektyvūs langai taip pat mažina ir kondensato susidarymo riziką, todėl namuose kvėpuosite sveikesniu ir švaresniu oru, o dažnai didelį galvos skausmą sukeliantį pelėsį galėsite pamiršti visiems laikams.

Atnaujinti ar keisti?

Vienas svarbiausių sprendimų, kurį tenka priimti atnaujinant langus – ar senuosius reikėtų visiškai pakeisti naujais, ar būtų galima juos restauruoti. Dažnai mediniai langai, net ir senesnių statybų namuose, dar būna pakankamai neblogos būklės, kad šiuos būtų galima atnaujinti. Restauruojant reikėtų pasirūpinti rėmų taisymu, seno stiklo keitimu arba izoliacinių sluoksnių pridėjimu.

Taip pat galite rinktis naudotus langus – šiandien rinkoje galima rasti pigesnių variantų, kurie lieka sandėliuose po neteisingų užsakymų ar tiesiog pasikeitus sąlygoms. Radę tinkamus matmenis, be abejonės galėsite naudotis geriausiomis jų savybėmis.

Vis dėlto, prieš priimant galutinį sprendimą, verta gerai apsvarstyti visus niuansus. Tam tikrais atvejais verčiau montuoti naujus langus, kurie patikimai tarnaus daugybę metų. Jei abejojate, patikėkite sprendimą profesionalams – Langų Sistemų specialistai atvyks į jūsų namus, įvertins situaciją ir padės įvertinti galimas išlaidas, rizikas bei kitus veiksnius.

Langų atnaujinimas senos statybos namuose reikalauja gerai apgalvoto požiūrio, kad būtų išsaugotas pastato vientisumas ir užtikrintas energinis efektyvumas. Svarbu rinktis langus, kurie ne tik atitinka estetinius reikalavimus, bet ir užtikrina gerą šilumos bei garso izoliaciją ir komfortą namuose.

Užs.R0558

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: