15min.lt nuotr.

Vaistams naudojami žiedai ir vaisiai

Iš 10 kg šviežių žiedynų gaunama 2,3–2,5 kg žaliavos. Tinkamai paruošti žiedynai yra geltonai baltos spalvos, silpno specifinio kvapo, salstelėjusio skonio. Žaliava pakuojama į popierinius maišus, laikoma gerai vėdinamoje patalpoje. Tinka vartoti iki 3 metų.

Juoduogių šeivamedžių vaisiai skinami pilnos brandos laikotarpiu (rugpjūčio  pabaigoje – rugsėjo viduryje). Jie iš pradžių apvytinami ir baigiami džiovinti 70–80 ºC temperatūroje. Iš 10 kg šviežių vaisių gaunama 1,5–1,9 kg žaliavos. Išdžiūvę vaisiai yra raukšlėti, 2–4 sėklomis, tamsiai raudonu minkštimu, specifinio silpno aromato, saldžiarūgščiai, lipnūs. Žaliava pakuojama į maišelius, laikoma sausoje, gerai vėdinamoje patalpoje, kasmet patikrinant jos kokybę.

Žiedai ir vaisiai turi daug biologiškai veiklių medžiagų.

Nauda

Žiedai senovėje buvo vartojami kaip gamtinis aspirinas, nuo peršalimo, kosulio, uždegimų. Iš žiedų iki mūsų dienų gaminami gaivieji ir stiprieji gėrimai, sirupai. Žiedų preparatai oficialioje medicinoje naudojami ankstyvųjų peršalimo simptomų lengvinimui, prakaitavimo skatinimui, karščiavimo mažinimui ir toksinų šalinimui iš organizmo. Žiedų ekstraktai naudojami kosmetikos praktikoje tepalų, kremų, losjonų, šampūnų gamyboje.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: