Vertinant gamybos metodu, trečiąjį ketvirtį šiemet teigiamam BVP pokyčiui didžiausios įtakos turėjo didmeninės ir mažmeninės prekybos (2,1 proc. p.), pramonės (0,9 proc. p.), profesinės, mokslinės ir techninės, administracinės ir aptarnavimo veiklos (0,3 proc. p.) įmonių veiklos rezultatai.
Statistikos departamento duomenimis, vertinant BVP išlaidų metodu, nustatyta, kad trečiąjį ketvirtį, palyginti su praėjusiu ketvirčiu, namų ūkių galutinio vartojimo išlaidos padidėjo 6,5 proc., bendrojo pagrindinio kapitalo formavimas – 8,2 proc., prekių ir paslaugų eksportas bei importas – atitinkamai 14,7 ir 16,7 proc.
Šių metų trijų ketvirčių BVP sudarė 36,0 mlrd. eurų to meto kainomis. Palyginti su trimis ketvirčiais pernai, realusis BVP pokytis, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, buvo –1,3 proc. (nepašalinus sudarė –0,8 proc.).
Šių metų trečiojo ketvirčio realiojo BVP pokytis, nepašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtakos, palyginti su atitinkamu ketvirčiu pernai, sudarė 0,1 proc.