– Kurį laiką dirbai Rokiškyje, vėliau nusprendei išvykti į Vilnių. Kodėl? Ar ieškojai naujų patirčių, platesnių darbo galimybių?
– Išvykau norėdamas kuo daugiau sužinoti apie masažus ir jų naudą. Nors ir taip gaudavau daug gerų ir malonių klientų atsiliepimų, miegoti ant laurų nenorėjau, be to, turiu tikslą tapti dėstytoju, todėl mokytis ir kaupti įvairias patirtis nusprendžiau Vilniuje esančioje mokykloje „Art of beauty“.
Joje įgijau sportinio, segmentinio, gydomojo masažo tarptautinius diplomus, o šioms technikoms reikalingos anatomijos žinios ir geras fizinis pasiruošimas.
– Išvykęs tik mokeisi ar ir dirbai?
– Mokydamasis nuo 8 iki 14 val. tobulinau žinias, po to vykdavau į „Tarandės“ šeimos kliniką, kurioje nuo 15 iki 20 val. dirbdavau su gydomaisiais masažais. Baigęs mokslus įsidarbinau „Forum Palace SPA“ centre ir praktikavausi SPA masažus, kurie kartais užtrukdavo net 2 val., o darbo diena – 10 val.
Vėliau įsidarbinau laisvalaikio ir pramogų centro „Ozas „sporto klube „Vs-Fitness“, darbavausi su aukšto meistriškumo sportininkais, ir ne tik.
– Sugrįžai į Rokiškį. Kodėl?
– Vilniuje susipažinau su daugybe žmonių, kurie mane vertino, tačiau didmiesčio kamščiai, nuolatinis bėgimas ir brangus pragyvenimo lygis – ne man. Jaučiausi vienišas ir labai dvejojau – ar pasilikti Vilniuje, ar visgi grįžti į Rokiškį. Šis klausimas mane kankino pusmetį, kol sutikau Marių Balčiūną – protestantų bažnyčios „New generation“ pastorių, turintį žmoną ir vaikų. Jis yra įkūręs penkis reabilitacijos centrus nuo narkotikų ir alkoholio priklausomiems žmonėms.
– Kaip susipažinote su pastoriumi Mariumi?
– Su Mariumi susitikome sporto klube, vėliau jį pasikviečiau masažo, po kurio pasisiūliau padėti viename iš jo reabilitacijos centrų – sveikstantiems žmonės padovanoti savo rankas. Kai kurie tų žmonių niekada nėra išbandę masažo, todėl man ši iniciatyva tapo labai smagiu laiku.
– Kaip atsidūrei Rokiškyje?
– Pastorius, melsdamasis už mane, prašė Viešpaties apreiškimo, kur man būti – Vilniuje ar Rokiškyje, ir liepė klausyti savo širdies, nes ji geriausiai žino, kur tavo vieta, ir Dievas pats tave nuves…
Taigi nepraėjus net kelioms savaitėms gavau pasiūlymą dirbti Rokiškio rajono ligoninės Reabilitacijos skyriuje kineziterapeutu. Visgi mano širdis yra Rokiškyje, ir Dievas siunčia ženklus, kad mano pagrindinis tikslas – gydyti… Visada žinojau, kad noriu grįžti į Rokiškį, ir visada svajojau čia kurti savo gyvenimą, o kai pradėjau įgyvendinti savo norus, viskas ėmė sektis – iškart gavau ir darbo pasiūlymą, ir butą.
– Ar nebuvo keista iš didmiesčio sporto klubų grįžti į rajono ligoninę?
– Aš labai džiaugiuosi mūsų ligonine, kuri, nors mažai finansuojama, sugeba dirbti gerai ir kokybiškai, o jeigu kartais mūsų personalas nuo didelio darbo krūvio nebegali jums nusišypsoti, prašau jūsų padovanoti jiems savo geras emocijas ir plačią šypseną – taip visi būsime šauni komanda.
– Dėl kokių problemų dažniausiai į Tave kreipiasi rokiškėnai? Kokių ir kiek masažų reikia toms problemoms pašalinti?
– Dažnas simptomas atsiradus tarpslankstelinio disko išvaržai yra rankų ar kojų tirpimas bei skausmas. Žmogus negali priminti kojos arba sėdint jaučiamas dūrimas juosmenyje ar kaklo srityje. Išvaržos paprastai atsiranda dėl raumenų disbalanso, kurį gali nulemti monotoniški darbo judesiai, ilgalaikis sėdėjimas, mažas fizinis aktyvumas arba netaisyklingi, per didelę apkrovą stuburui turintys judesiai. Norit pagerinti savijautą ir nejausti diskomforto reikėtų derinti veiksmų planą – pirma, atpalaiduoti raumenis masažu ir tempimo pratimais ir tik tada daryti pratimus, kurie padėtų mažinti raumenų disbalansą. Taip pat dažnam klientui, kuris jaučia rankų ar kojų tirpimą, siūlyčiau bandyti ergonomiškus judesius savo darbo aplinkoje.
– Ką jauti, kai žmonės džiaugiasi Tavo darbu, pasakoja, kaip jiems taisosi sveikata?
– Vienas didžiausių ir geriausių atlygių man yra tuomet, kai padedu žmogui pasveikti.
Kai negaliu padėti, domiuosi, gilinu žinias, nors suprantu, kad ne visada masažu ar kineziterapijos pratimais įmanoma padėti. Mano praktika rodo, kad, sumažinus stresą, laikantis miego režimo, subalansavus mitybą ir paisant pakankamo fizinio aktyvumo, galima pasiekti tikrai gerų rezultatų.
– Kaip Tave rasti socialiniuose tinkluose? Kokia informacija daliniesi?
– Mane galima rasti „Facebooko“ ir „Instagramo“ paskyrose „Masažuotojas Juozas Karka“. Galite man parašyti, jei tik turite klausimų apie masažus, pagal kiekvieno simptomus patarsiu, koks masažas naudingiausias. Beje, nuolat stengiuosi informuoti žmones apie masažus ir jų naudą, taigi mano paskyrose galima rasti įdomios informacijos.
– Kokie Tavo ateities planai?
– Planuoju atidaryti SPA tipo kabinetą, kuriame būtų galima išsirinkti pacientus dominančias procedūras arba net pirmąjį SPA Rokiškyje ir savaitgaliais organizuoti sveikatingumo stovyklas, paskaitas apie sveiką gyvenseną, mankštas, masažus su pirties programa. Bet yra posakis – „tu planuoji, o Dievas juokiasi“.
– Svarstei – grįžti į Rokiškį ar likti Vilniuje. Palygink šiuos du miestus, kokie privalumai Vilniuje ir kokie Rokiškyje? Galbūt ir čia veiklų nestinga?
– Vilniuje dideli kamščiai, aukštas pragyvenimo lygis, didelis skubėjimas, prastas oras dėl mašinų ir pramonės, o Rokiškyje aš augęs, pažįstu daug žmonių, man čia gera, pramogų netrūksta – daug laiko praleidžiu aktyviai, žaidžiu šratasvydį savaitgaliais, sportuoju salėje, pasiplaukioju baseine, apsilankau pirtyse. Čia ir dauguma mano draugų likusių.
– Ką sugrįžęs į Rokiškį atradai?
– Sugrįžęs į Rokiškį galiu pasakyti, kad mes gyvename gerai – čia malonūs, geranoriški ir paslaugūs žmonės, miestas gražus, sutvarkytas. Viską čia turime: ir baseiną, ir ledo ritulio areną, ir sporto klubų. Labai džiaugiuosi mūsų rajono meru, kuris stengiasi dėl savo miesto.
Projektą iš dalies remia: