Auksės Likienės ūkyje ganosi 64 danieliai. Jiems skirta 2 ha. „Ir tai jau maksimalus gyvūnų skaičius tokioje teritorijoje. Tad bandą tenka reguliuoti“, – teigia Auksė. Kaip sako šeimininkė, iki šiol nėra buvę incidento, kad šie gražuoliai būtų kada ištrūkę iš aptvaro. Gyvūnai meilūs, prieina prie šeimininko, ypač pavilioti duonos kriaukšlės, mėgsta ir obuolius. Tik štai bulvių, pasikonsultavę su specialistais, šeimininkai jiems neduoda. Auksės Likienės nuotr.

Raguoti įsipainioja aptvaruose ir kelia konfliktus

Aleksandravėlės gyventojai jau senokai skundžiasi, kad juos terorizuoja medžiotojų įveisti danieliai. Vasarą jie pasitraukia į pievas bei miškus ir pasirodo retai, o rudenį ir žiemą patraukia link sodybų bei laikosi arčiau jų, netgi vaikšto miestelio gatvėmis.

Ūkininkai Saulius ir Vaida Sinkevičiai sako, jog vietos gyventojai nuo laisvai vaikštančių ir žmonių nebijančių danielių net daržus apsitvėrė. Žiemą danieliai, užsiauginę ragus, įsipainioja į laukuose likusių mėsinių galvijų aptvarų virves, išrauna kuoliukus, taip keldami konfliktus tarp ūkininkų ir medžiotojų. Pastarieji kaltina ūkininkus nesusirenkant aptvarų ar netinkamai juos įrengiant, o šie aiškina, jog išardyti aptvarų žiemai neprivalo.

Pirmuosius šešis paleido „Sartų“ vyrai

Kaip apskritai danieliai atsirado mūsų miškuose?

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Rokiškio skyriaus pirmininkas Jonas Kubilius teigia, jog beveik prieš porą dešimtmečių 6 danielius savo miškuose paleido „Sartų“ medžiotojų klubo vyrai. Dabar danielių prisiveisė gerokai daugiau kaip 50, tad jau beveik dešimtmetį jie medžiojami, reguliuojamas bandos dydis.

Šie gražuoliai pastebėti ir miškuose prie Žiobiškio bei „Alsetos“ medžiotojų klubo medžioklės plotuose, bet čia jie, kaip teigia J. Kubilius, greičiausiai bus priklydę iš kitur, gal net ištrūkę iš aptvarų, kuriuose juos augina ūkininkai.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: