Knygos „O kodėl gi ne?“ autorius Rimas Zibolis su žmona Aušra. L. Dūdaitės nuotr.
Knygos „O kodėl gi ne?“ autorius Rimas Zibolis su žmona Aušra. L. Dūdaitės nuotr.

Rokiškio krašto muziejuje surengtas rokiškėno Rimo Zibolio naminių paukščių auginimo vadovo „O kodėl gi ne?“ pristatymas. Svečiai ir muziejaus lankytojai neteko amo išvydę įspūdingų naminių paukščių parodą: kol vyresnieji grožėjosi jaukiais, įspūdingo stoto gaidžiais ir nuostabiais plunksnų raštais pasidabinusiomis vištomis, oria Saksonijos ančių šeimynėle, mažieji smalsias noseles kišo prie augintuvės, kurioje čieksėjo viščiukai. „Šimtas procentų mielumo“, – taip lankytojai apibūdino mažytį, vos prieš porą dienų išsiritusį ančiuką.

Paneigė mitus

Pristatydama svečiams vyro parašytą knygą Aušra Zibolienė neslėpė: sutuoktinio ir dukros Ugnės idėją apie naminių paukščių vadovą iš pradžių sutiko skeptiškai ir nusprendė kantriai palaukti, kol jie patys atsisakys, atrodytų, sunkiai įgyvendinamos idėjos. Tačiau sausį dienos šviesą išvydęs rankraštis išsklaidė visas abejones. Todėl šeima kibo į darbą: redagavo ir pildė tekstą, maketavo knygą, derino iliustracijas. „Dažnai sakoma, kad giminaičiams ar šeimos nariams nepatartina dirbti vienoje darbovietėje. Šį mitą paneigėme: esame puiki komanda“, – sakė knygos autorius R. Zibolis.

Daugelis susirinkusiųjų neslėpė nuostabos, klausydami pasakojimo apie tai, kad kiekviena vištų veislė turi tik jai būdingą savitą skonį. „Čia tas pats kaip kalbėtume: kepiau žuvį. Tačiau ešerys skoniu skiriasi nuo lydekos. Taip pat ir vištų veislės yra skirtingos. Netgi tie, kurie perka ūkininkų užaugintas vištas, dažniausiai ragauja broilerių veislės paukščius“, – aiškino autorius.

Renginio akimirka.
Renginio akimirka.

Kitas niuansas – gyvas ir spalvingas kiemas. Juk jį, anot autoriaus, puošia ne tik vištiniai paukščiai. Čia mielai pasisvečiuoti užsuks žvirbliai ar kiti paukšteliai, savos ar kaimynų katės, ežiai, reikia tikėtis ir nepageidaujamų viešnių – kiaunių vizito. Tokiam grožiui nereikia vergauti: kiemui papuošti užteks nedidelio paukščių pulkelio.

Ar naminiai paukščiai netrukdo kaimynams? Į šį klausimą atsakė renginio viešnia – Zibolių šeimos kaimynė. „Tiek metų pašonėje gyvename ir nė neįtarėme, kad toks grožis yra šalia mūsų“, – sakė ji.

Nesurežisuotos šių namų augintinių gyvenimo akimirkos atspindimos knygoje.

Sveikindama jos autorių, Rokiškio krašto muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė sakė, kad muziejuje dažnai vyksta knygų: poezijos, memuarų, istorijos, pristatymai, o štai tokia, skirta naminiams paukščiams, – pirmoji.

Latviai fotografavo įspūdingus paukščius

Per knygos pristatymą į muziejaus kiemą įsuko du autobusai turistų iš kaimyninės Latvijos. Į pristatymą jie dėl kalbos barjero kuklinosi užsukti, tačiau neslėpė nuostabos ir susidomėjimo apžiūrinėdami Zibolių šeimos naminių paukščių parodą. Jie fotografavo narvelius, domėjosi šių veislinių vištų ir ančių auginimo ypatumais.

knygos-pristatymas-2

Rokiškėnai būriavosi prie šilkaplunksnių vištų aptvaro, grožėdamiesi nedideliais baltais kuoduotais paukščiais, kurių plunksnos panašios į švelnų kailiuką. Šeima su džiaugsmu rodė lankytojams staigmeną, iš kiaušinio išsiritusią tarsi specialiai šiam knygos pristatymui: vos poros dienų ančiuką. Mažiesiems parodos lankytojams rūpėjo švelnučiai viščiukai. Juk kai kuriems miesto vaikams, neturintiems senelių kaime, ne kasdien pavyksta pamatyti gyvus naminius paukščius, juos paglostyti. Norintieji galėjo palepinti paukščius batonu: vištų šeimynėlės, nors jų narveliuose ir aptvaruose buvo gausu lesalo ir vandens, noriai tiesė snapus skanėsto link ir nė trupučio nesibaimino parodos lankytojų.

Rekomenduojami video: