Rokiškyje vandens hidrantus stato kelios įmonės. Jų modelius jos renkasi savo nuožiūra. Ar tokie kaip šis
Rokiškyje vandens hidrantus stato kelios įmonės. Jų modelius jos renkasi savo nuožiūra. Ar tokie kaip šis

„Pagojės kvartale keičiami vandens hidrantai. Kalbama, kad ankstesnieji buvo nekokybiški. Kiek mums, mokesčių mokėtojams, kainavo šie netinkami įrenginiai ir jų keitimas? Gal taip plaunami savivaldybės pinigai?“ – problemą kėlė „Gimtojo Rokiškio“ skaitytoja. Savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Rekerta ramina:  mieste išties buvo pastatyta netinkamų vandens hidrantų, tačiau jie keičiami ne savivaldybės, o hidrantus stačiusių rangovų lėšomis. 

 

Rengė konkursus
Antžeminių vandens hidrantų Rokiškio Pagojės kvartale įrengimas – viena Europos Sąjungos (ES) Struktūrinių fondų finansuojamos Ventos-Lielupės baseino investicinės programos dalių. Anksčiau mieste įrengti požeminiai hidrantai dabar keičiami naujoviškais antžeminiais, atitinkančiais tarptautinius standartus. „Mano žiniomis, projekto rangovai išties pastatė netinkamus hidrantus ir dabar savo lėšomis stato naujus“, – aiškino savivaldybės administracijos direktorius G.Rekerta ir pasiūlė detalesnės informacijos teirautis savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vyriausiojo specialisto Stasio Parojaus. Pastarasis sakė, kad projekto vykdymą prižiūri „Rokiškio vandenų“ bendrovė. „Mes tik rengėme rangovų konkursus, o stebėti, kaip šie atlieka techninius darbus,  – „Rokiškio vandenų“ užduotis. Tiesa, girdėjome, kad vieno rangovų pastatyti hidrantai netiko ir jam teko įrenginius keisti naujais. Užtikriname, kad šis keitimas mokesčių mokėtojams nekainuos nė lito. Atsižvelgdamas į konkurso sąlygas ir techninius reikalavimus, rangovas hidrantus turi įrengti taip, kad valstybinė komisija juos pripažintų tinkamais naudoti. Jei rangovas ką nors padarė ne taip, vadinasi, klaidas turi taisyti savo lėšomis“, – sakė p. Parojus.
Specialistas prasitarė, kad tiek senieji požeminiai, tiek modernieji antžeminiai įrenginiai turi ir privalumų, ir trūkumų. „Norėdami pasiekti požeminį hidrantą, ugniagesiai turėdavo atidaryti specialų šulinėlį. Žiemą nuplėšti prišalusį jo dangtį būdavo tikras vargas. Įrengus antžeminius, šios bėdos nebeliko. Bet atsirado naujos: tokį gali sugadinti neapdairus, neatsargiai manevruojantis vairuotojas, o žiemą jį gali užkliudyti gatvę valantis sniego valytuvas. Aliumininės hidrantų detalės vilioja metalo vagis: Panevėžyje taip sugadintas ne vienas įrenginys“, – pasakojo p. Parojus.

Netiko ugniagesiams
UAB „Rokiškio vandenys“ direktorius Vytautas Legas patvirtino, kad Pagojės kvartale projekto rangovai pastatė ir dabar keičia netinkamus hidrantus. Kodėl jie netiko? „To reikėtų klausti ugniagesių“, – sakė jis.
Pasak p. Lego, yra kelios dešimtys rūšių vandens hidrantų, atitinkančių ES projektų reikalavimus. Kokius pasirinkti, sprendžia projekto konkursą laimėjusi rangovų firma. „Skirtingi rangovai stato skirtingus įrenginius“, – aiškino p. Legas.

Komisijos dar nebuvo
Rokiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Liudas Navickas sakė, kad vandens hidrantus pripažinti tinkamais naudoti turi speciali komisija. Iki šiol vertinti Pagojės kvartale pastatytų hidrantų minėta komisija nebuvo sušaukta.
 „Mūsų žiniomis, mieste hidrantus stato, berods, 6 įmonės. Iki šiol tinkama naudoti valstybinė komisija pripažino tik vieną jų liniją Pramonės gatvėje. Neseniai pas mus lankėsi vienos bendrovių atstovai, rodė statomų hidrantų techninius dokumentus. Perspėjome, kad jų siūlomi įrenginiai neatitinka reikalavimų. Tačiau negalėtume pasakyti, ar lankėsi būtent tos įmonės atstovai, kurie stato hidrantus Pagojėje“, – sakė p. Navickas.
Pasak pareigūno, požeminiai miesto hidrantai keičiami europinius standartus atitinkančiais antžeminiais. Vienas svarbiausių reikalavimų – jie turi būti sausojo tipo. „Jei tokį hidrantą užkliudytų ir nulaužtų automobilis, iš jo neturi lietis vanduo“, – paaiškino p. Navickas. „Rokiškio vandenų“ bei ugniagesių atstovai įtaria, kad būtent šio reikalavimo neatitiko šiuo metu Pagojės kvartale keičiami įrenginiai.
Kol hidrantų neįvertino valstybinė komisija, tol firma – rangovas gali juos keisti savo iniciatyva taip, kad šie atitiktų komisijos reikalavimus.

Techninė klaida
Pagojės gatvėje hidrantus statė UAB „Water Ser“, registruota Garliavoje (Kauno r.). Jos atstovas patvirtino, kad įrenginiai keičiami dėl techninės klaidos: įrengti ne sausojo tipo hidrantai. Bendrovės specialistai konsultavosi su Rokiškio valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio pareigūnais. „Jie patvirtino, kad įrengėme netinkamus, teko keisti, berods, 22 hidrantus. Nuostolių mokesčių mokėtojai nepatyrė: visas išlaidas prisiėmė mūsų bendrovė“, – sakė UAB „Water Ser“ atstovas.

 

Lina Dūdaitė

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: