R. Godeliauskas „Gimtajam…“ teigė, kad „Regitra“ vis vien užsispyrusi 2025 metų antroje pusėje svarstyti, ar apsimoka turėti praktinį vairavimo egzaminą Rokiškyje.
„Situacija yra tokia – diskutavome gana ilgai. Jie dabar yra akcinė bendrovė, nebegauna finansavimo iš valstybės biudžeto. Tam, kad bendrovė išlaikytų save, savo padalinius, jie iš mokamų paslaugų turi tam užsidirbti. Pagal savo strategiją jie vertina kiekvieną filialą, kiekvieną teikiamą paslaugą, kaip iš to uždirbti ir kur investuot lėšas. Tai, natūralu, buvo vertinamas ir Rokiškio filialas“, – kalbėjo R. Godeliauskas.
Anot jo, susitikime „Regitros“ atstovai jam aiškinę, kad Rokiškio rajono situacija nėra dėkinga. „Lietuvoje yra 12 bendrovės filialų, kuriuose priiminėjami vairuotojų egzaminai, tarp jų ir Rokiškis. Bet pagal laikančiųjų egzaminą skaičių, pagal gyventojų skaičių mes esame 24-i. Vadinasi, pagal gyventojų skaičių yra didesnių savivaldybių, kurios neturi tokios paslaugos. „Regitra“ aiškina, kad skaičius laikančiųjų vairuotojo egzaminą, tiksliau, jų sunešamos gautos pajamos, nepadengia tų dviejų instruktorių etatų, kurie atvažiuoja į Rokiškį priiminėti egzaminų. Jų skaičiavimais, išlaikyti „Regitroje“ vairavimo egzaminą yra nuostolinga“, – kalbėjo meras.
Pasak rajono vadovo, susitikime diskutuota apie Rokiškio geografinę padėtį, apie nutolusį regiono centrą – Panevėžį. Sutarta, kad bent jau artimiausiu metu pokyčių „Regitra“ nesiims, tačiau…
„Nuo kitų metų, tiksliau, antroje metų pusėje, jie planuoja savo valdybai ir Vidaus reikalų ministerijai, kuri kuruoja šią įstaigą tiesiogiai, pateikti planą, kaip efektyvinti savo darbą, kokias veiklas toliau tęsti ir ką daryti. Bendrovės atstovai sako, kad neišvengiamai jie bus priversti sustoti ties Rokiškio padalinio praktiniu vairavimo egzaminu. Aš jiems atsakiau, kad jeigu jie planuoja tą daryt, mes imsimės atitinkamų žingsnių, kovosim, kad ši paslauga Rokiškyje nebūtų panaikinta“, – tvirtino meras.
Gal galima būsimus vairuotojus egzamino laikymui privilioti iš gretimų rajonų?