Aurimas Laužadis
Aurimas Laužadis

Nedrausmingų moksleivių elgesys – viena didžiausių šiandienos mokyklos rykščių. Pedagogai neslepia: net pradinių klasių moksleiviai per pamokas būna nedrausmingi, ne vienas jų į mokytojo pastabas reaguoja keiksmažodžiais, atsisako eiti prie lentos, rašyti, skaityti, bėga iš pamokų… O ką bekalbėti apie maištaujančius, nevaldomus, nusikalsti linkusius paauglius…
Švietimo ir mokslo ministerija patvirtino Tarpusavio pagarbaus elgesio reglamentą. Jame nustatytos poveikio priemonės netinkamai besielgiantiems mokiniams. Šiuo dokumentu siekiama padėti mokyklų darbuotojams efektyviai reaguoti į kraštutinius netinkamo elgesio atvejus ir užtikrinti psichologiškai bei fiziškai saugią mokyklos bendruomenės aplinką.
Mokyklos darbuotojams, norintiems užtikrinti savo bendruomenės narių ir aplinkinių saugumą, suteikta galimybė keisti mokinio ugdymo vietą, iškviesti į konflikto vietą vadovą ar jo įgaliotą atstovą, taip pat tikrinti moksleivio daiktus bei panaudoti pagrįstus fizinius veiksmus. Du pastarieji punktai visuomenės vertinami prieštaringai. Dalis tėvų įsitikinę: šis reglamentas paskatins mokytojus piktnaudžiauti fizine jėga. Rekomendacijas rengę ministerijos atstovai atkerta: jis padrąsins mokytojus ryžtingiau imtis veiksmų sprendžiant kritines situacijas.
Dažnai pedagogai nė nežino, kaip reaguoti į iššaukiančiai besielgiančius mokinius. Be to, mokytojai baiminasi būti apkaltinti vaiko teisių pažeidimu, todėl bijo kištis į nepilnamečių konfliktus.

 

Didelių pokyčių nebus 

Aurimas Laužadis
Rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas, Vaiko gerovės komisijos pirmininkas

Ministerija, rengdama reglamentą, siekė aiškiai išdėstyti pedagogo veiksmus ypatingu atveju. Dabar mokytojai žino, kada ir kaip jie turi teisę elgtis. Nemanau, kad reglamentas pedagogams suteikė daugiau galimybių, o moksleivių teises apribojo. Didelių pokyčių neįžvelgiu, tik daugiau aiškumo. 
Dokumente konkrečiai išdėstytos procedūros, kas gali tikrinti vaiko kuprinę, jei įtariama, kad jis turi aplinkiniams pavojų keliančių daiktų – narkotikų, svaigalų, peilių, šaudmenų.
Mokyklos darbuotojas savo įtarimus pirmiausia privalo išsakyti įstaigos vadovui arba jo įgaliotam asmeniui. Tik šie turi teisę prašyti mokinio parodyti asmeninius daiktus. Jei moksleivis nesutinka, to daryti negalima. Apie nesutikimą ir įtarimus privalu informuoti vaiko tėvus ir policiją.
Jei moksleivis sutinka atverti kuprinę, peržvelgti ją turi mažiausiai du mokyklos darbuotojai, vienas iš jų – vadovas arba jo įgaliotas asmuo. Paaiškėjus, kad mokinys turi draudžiamų daiktų, apie tai būtina nedelsiant informuoti jo tėvus ar globėjus ir policiją.

Daugiau šeštadienio “Gimtajame…”

Dalia ZIBOLIENĖ

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: