Švietimo skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis. Redakcijos archyvo nuotr.
Švietimo skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis. Redakcijos archyvo nuotr.

Rokiškio rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis įsitikinęs: mūsų rajonui pasisekė, kad nebuvo priimta drastiškų sprendimų mokyklų likvidavimo klausimais ir „netaupyta” mokinių sąskaita. Tačiau ir be to per dešimtmetį uždarytų mokyklų skaičiai –  labai dideli. Rajone per dešimtmetį sumažėjo aštuoniomis pradinio ugdymo mokyklomis (skyriais) ir devyniomis pagrindinėmis. Mokinių per tą laiką sumažėjo nuo 6 tūkst. 379 iki 3 tūkst. 596, o iki 2020 m., planuojama, sumažės dar 400.

Kas mokyklų laukia artimiausiais metais, ar teks atleisti mokytojus, uždaryti įstaigas? Apie tai   kalbėjomės su Švietimo skyriaus vedėju Aurimu Laužadžiu. 

 

– Rajono tarybai pristatysite naują mokyklų pertvarkos planą. Daugiau nei prieš dešimtmetį jau buvo parengtas švietimo sistemos optimizavimo planas. Ar jis jau įgyvendintas, jei siūlote naują?

 

– Tinklo pertvarkos planas buvo priimamas ne vieną kartą. Paskutinis patvirtintas savivaldybės tarybos 2012 m. ir numatytas 2012-2015 m. laikotarpiui. Ten buvo numatyta daugiausia pertvarkymų ir jie įgyvendinti, ko gero, tiksliausia. Vienintelis neatitikimas – specialiųjų poreikių mokiniams numatyta steigti skyrių prie mokyklos, o įsteigta savarankiška mokykla (buvo  atsižvelgta į tos mokyklos pageidavimus). Manau, neapsirikome. Kadangi baigėsi minėto plano galiojimo laikas, dabar turime siūlyti pertvarkas kitam laikotarpiui (iki 2020 m.).

 

– Dėl ko daugiausia ginčijotės su kolegomis rengdami naują planą? Kiek pamenu, prieš dešimtmetį virė audringos batalijos sprendžiant, kurią mokyklą naikinti, kurią palikti, kas turi būti gimnazija ir t. t.

 

– Paskutiniu metu norminiai aktai, reglamentuojantys mokyklų struktūrą, keitėsi nedaug. Todėl   siūlomi pokyčiai nėra dideli. Juos lėmė tik demografinė rajono atskirų vietovių situacija ir siekis mažose mokyklose mažinti valdymo kaštus.

 

– Lietuvos laisvosios rinkos institutas atliko tyrimą apie mokyklų finansavimo spragas. Pagal jį vieną mokinį išlaikyti Rokiškyje kainavo 2 tūkst. 211 eurų. Gerai tai ar blogai? Kiek vienas mokinys Rokiškyje kainuoja šiandien, 2016-aisiais?

 

– Šiemet kol kas skaičiuojamosios išlaidos vienam mokiniui – 2 tūkst. 203 eurai, tačiau rugsėjo mėnesį keičiasi mokinių skaičius, numatoma keisti ir mokinio krepšelio dydį, todėl metams baigiantis tas skaičius kiek pasikeis. Gerai tai ar blogai? Žiūrint su kuo lyginsime. Jei su ES šalių vidurkiu, vieno mokinio išlaikymo kaštai maži; jei su Lietuvos kitomis savivaldybėmis, -mažiausia lėšų mokiniui išlaikyti skiriama didžiuosiuose miestuose. Kaimiškose savivaldybėse skiriamos lėšos – panašios. Šį dydį lemia vidutinis mokinių skaičius klasės komplekte: rajono centro mokyklose jis mažesnis, kaimiškose vietovėse – didesnis.

 

Daugiau antradienio “Gimtajame…”

Reda MILAKNIENĖ

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: