Pavargau nuo tų dviejų pusių
Agnė Katinauskienė
Mitybos specialistė
Manau, kad vyriausybė persistengė ir tikrai visame šiame „reikale” yra labai daug klaustukų į kuriuos nėra atsakymų. Aš, kaip neplanuojantis skiepytis žmogus, galiu pasisakyti, kad pavargau nuo tų dviejų pusių. Vieni už, kiti prieš, vieni nori, kiti nenori, kiekvienas įrodinėja savo tiesas, pykstasi, visur chaosas. Neesu nei vienoje, nei kitoje pusėje, esu neutralus žmogus, kuris pasirinko nesiskiepyti, tačiau tikrai neturiu nieko prieš tuos, kurie eina savo skiepo su noru. Taip, su noru, nes beveik visi mano pažįstami, draugai, aplinka eina tik dėlto, kad išlaikytų darbą, galėtų mokytis, keliauti paprasčiau, turėti kokybišką laisvalaikį. Tie, kurie nenori skiepytis, bijo rizikuoti savo sveikata, nes pripažinkime, kad rizika yra, nes nė vienas nežino, kaip sureaguos mūsų organizmas į skiepą, tie žmonės renkasi tokius būdus, kaip GP padirbinėjimą, pirkimą ir panašiai. Ir aš juos puikiai suprantu, kodėl jie turėtų būti sąžiningi, kai su jais mūsų valstybė elgiasi visiškai nesąžiningai. Juolab, kad tiek paskiepytas tiek nepaskiepytas gali sirgti ir užkrėsti. Todėl čia yra kiekvieno atsakomybė prieš save, ne prieš kitus ir jeigu ta vienintelė išeitis yra padaryti tą pasą, žmonės ir sukasi taip, kaip tik gali. Prievarta yra akivaizdi, viskas uždraudžiama, šantažas mokslu, darbu, nesvarbu, kad galima „testuotis“ už savo lėšas, kai vieno testo kaina 80 eurų, o galioja pora dienų, tai ar čia ne prievarta, kuri išreiškiama pasirinkimo laisve?
Susitarimo ir vienybės laikas, panašu, praėjo ir nebegrįš
Andrius Burnickas
Rajono savivaldybės administracijos direktorius
Yra įstatymas – visada bus norinčiųjų jį apeiti. Ši problema sena kaip pasaulis. Šiuo atveju ribojimus lydi karštos emocijos, todėl kova prieš nustatytas tvarkas tampa principine. Viską, kas susiję su koronavirusu, dabar labai sunku įsiūlyti visuomenei, susitarimo ir vienybės laikas, panašu, praėjo ir nebegrįš.
Ar Vyriausybė persistengė, ar ne – to niekas negali pasakyti, nes negalime matyti alternatyvios įvykių eigos: ką būtų lėmę mažiau ar dar daugiau ribojimų, ar būtų mirę daugiau žmonių ar mažiau, ar visuomenė būtų mažiau pikta… Toks hipotetinis klausimas lieka asmeniniam kiekvieno vertinimui. Vyriausybė tiesiog priima tokius sprendimus, kurie tuo metu atrodo geriausi.
Reikalavimai yra pertekliniai. Ir, akivaizdu, jie nepasiteisina
Laura Viduolytė-Pupelienė
Kavinės „Pupelė“ savininkė
Kol kas daug neaiškumų, yra daug niuansų. Problemą įžvelgiu ne tik dėl GP klastojimo – tai patikrinti mums sudėtinga. Kyla klausimas, jei ir GP nesuklastotas, kaip susieti parodytą šį dokumentą su asmeniu, iš ko spręsti, ar pasas tikrai yra jo? Vien tik pagal vardą, pavardę ir gimimo metus? Juk nuotraukos nėra, GP gali pateikti ir kitas panašaus amžiaus ir tos pačios lyties asmuo. Tikrai nemanau, kad tai bus įmanoma sukontroliuoti netikrinant ir asmens dokumento. O tai, sakyčiau, neetiška ir nesaugu dėl asmens duomenų apsaugos. Juk tikrins ne kokia institucija, o bet kas.
Daug abejonių kelia ir kitos GP alternatyvos, įvairūs kiti dokumentai, išrašai. Tikiuosi, visuomenei bus pateikti pavyzdiniai dokumentai, pagal kuriuos galėsime vertinti klientų pateiktus, nes mes neturime kompetencijos įvertinti, kokia forma tinka, o kokia ne. Be to, kaip suprantu, dokumentuose nebus nurodytas terminas, nuo kada ir iki kada jie galioja. Vadinasi, darbuotojams reikės dar sutikrinti tų dokumentų galiojimą, nes terminai skirtingi.
Pati asmeniškai esu susidūrusi su GP nesklandumais. Šiuo metu neįsivaizduoju, kaip praktiškai, be trikdžių įmanoma viską patikrinti. Tai atims nemažai laiko, tikrai sulauksime priekaištų. Vyksta griežta įmonių kontrolė, tad ir mes dėsime ir jau dedame visas pastangas kontroliuoti situaciją.
Vis dar lieka atviras klausimas, į kurį negavau atsakymo: kaip patikrinti vieną namų ar šeimos ūkį? Kokiais dokumentais klientai turėtų įrodyti, kad jie gyvena viename ūkyje. Įdomu, pagal ką šiuos dalykus tikrina atitinkamos instancijos, nes mes nurodymų nesame gavę, o reikalavimą tikrinti privalome vykdyti.
Manau, visi šie reikalavimai tikrai yra pertekliniai. Ir, akivaizdu, jie nepasiteisina.
Kaip lengva šiais laikais išsiaiškinti, kas tikra, o kas suklastota
Paulius Viduolis
Vaizdo klipų kūrėjas, gyvo garso karaokė vedėjas
Situacija įdomi, tačiau aš pats esu linkęs tikėti ir pasitikėti ekspertų, mokslininkų bei medikų argumentais, kai kalbama eina apie žmonių sveikatą. Šis atvejis – ne išimtis. Tarp mano giminaičių ir pažįstamų yra nemažai medikų, tad dažnai išgirstu patarimų, pastebėjimų, jie apibūdina realią situaciją, susijusią su pandemija. Tad, mano akimis, šiandien skiepai yra vienintelė išeitis grįžti į visišką laisvę.
Galimybių pasas labai svarbus dėl šių dviejų dalykų: bendros valstybėje gyvenančių piliečių sveikatos bei kiekvieno pasiskiepijusio ar testą atlikusio asmens galimybės gyventi nevaržomai. Man galimybių paso (ar bet kokio kito dokumento) klastojimas sukeltų daugiau baimių nei galimybių. Pavyzdžiui, baimę būti sugautam. Kyla klausimas, ar tie žmonės, kurie padirbinėja ar perka tokį dokumentą, nesusimąsto, o kas jeigu lėktuvo , kuriuo dabar skrendate, pilotas pirko savo licenciją ir dar nėkart neskraidino žmonių? Taip rizikuojama savo ir aplinkinių saugumu. Tad tvirtai palaikau tokį Vyriausybės sprendimą, tai mūsų pačių saugumo labui. Padirbinėjantiems ar perkantiems turėtų būti aišku, kaip lengva šiais laikais išsiaiškinti, kas tikra, o kas suklastota.
Projektą iš dalies remia:
Tai gi laisvė rinktis,gudijoje nėra GP prašom siena dar atvira. Kodėl būtinai turit būti čia,avingalviai nepageidaujami
Nu Katinauskiene pavare. Atsakomybe tik pries save. Durnikė, kokia tu specialistė. Viena trenere jau dare Live is reanimacijos, linkiu ir tai antivaxere be atsakomybes pries kitus.