Asociatyvi/V. Bičiūnaitės nuotr.

Vaistą nuo nuodo skiria tik dozė

Šaltuoju metų sezonu, norėdami prevenciškai apsisaugoti nuo aplinkoje siautėjančių virusų ir bakterijų, skubame rūpintis savo sveikata. Dauguma vartoja vitaminą C, B grupės vitaminus, geria kalį, magnio ir kalcio preparatus. Populiaru vitaminus ir mineralus dovanoti artimiesiems, taip parodant rūpestį jų sveikata. Tačiau  vis dar nėra įpročio prieš vartojant vitaminus atlikti kraujo tyrimus ir įsitikinti, kokių medžiagų organizmui trūksta.

Vartojant bent kelis skirtingus preparatus, reikėtų atkreipti dėmesį, ar ingredientai „nesidubliuoja“ ir ar neviršijama rekomenduojama paros norma, nes papildų perdozavimas gali atnešti žalos.

Pats pavojingiausias yra mikroelemento kalio papildų perdozavimas, kuris gali baigtis ne tik pykinimu, viduriavimu, bet netgi širdies aritmija. Vartojant širdies ligomis bei padidintam kraujospūdžiui gydyti skirtus vaistus, kurie padeda išsaugoti kalį organizme, papildomai kalio preparatų vartoti visai nereikėtų.

Geležies perteklius nesukelia simptomų, kol organizme nesusikaupia kenksmingas jos kiekis. Pirmieji to požymiai – nuovargis, sąnarių ir žarnyno skausmai, sutrikęs širdies ritmas. Geležies perteklių diagnozuoti padeda kraujo tyrimai.

Perdozavus vitamino A, gali pasireikšti tokie simptomai kaip skausmas pilve, kauluose ar sąnariuose, silpnumas, naktinis prakaitavimas, moterims gali sutrikti menstruacijų ciklas. Per dideli vitamino E kiekiai mažina vitamino K įsisavinimą, o tai gali turėti įtakos kraujo krešėjimui.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: