Užs.R0504

Taisyklinga mityba geresniam miegui

Taip, miego „dieta“ taip pat egzistuoja! Jei norite geriau išsimiegoti, dienos racioną planuokite taip, kad pagrindinį valgymą sudarytų pusryčiai ir pietūs. Nors po sotaus valgio, rodos, apima tingulys ir mieguistumas, iš tikrųjų intensyvus virškinimo procesas trikdo poilsį, o tai itin pastebima šiltuoju sezonu.

Norint geriau išsimiegoti, rekomenduojama prieš miegą vengti sunkiai virškinamo ir riebaus maisto. Taigi, vakarienei geriausia rinktis liesą mėsą, grūdines kultūras, pieno produktus ar vaisius ir daržoves. Taip pat reikėtų riboti kofeino suvartojimą – paskutinįjį kavos puodelį gerkite iki miego likus 4-6 valandoms. Nepamirškite, kad kofeino yra ir arbatoje, o taip pat kai kurių rūšių gaiviuosiuose gėrimuose.

Natūralūs papildai kokybiškam poilsiui

Mūsų organizmas dažnai susiduria su iššūkiais: stresu, įtampa, nuovargiu. Vasarą visa tai ištverti dar sunkiau, nes alinantis karštis taip pat eikvoja organizmo išteklius bei energiją. Geras būdas sustiprinti kūną iš vidaus – natūralūs maisto papildai, kurių galite įsigyti BIOFITUS e-parduotuvėje.

Užs.R0504

Norint pagerinti nakties poilsio kokybę, rekomenduojame rinktis BIOFITUS maisto papildą „Pasiflorų ir valerijonų jėga“. Valerijonų preparatus daugelis žino, kaip priemonę įveikti stresą ar didelę įtampą, tačiau išmanios sudėties papilduose kartu su raudonžiedžių pasiflorų ekstraktu maisto papildas padeda palaikyti normalią miego funkciją ir psichinę sveikatą.

Tamsa – geriausiai tinka miegui

Mūsų organizmo biologinis laikrodis yra susijęs su šviesa aplinkoje, tačiau daugelis šiuolaikinių žmonių tai pamiršta. Atrodo, jei už lango tamsu, tai ir užmigti turėtų būti nesudėtinga, tačiau… kažkas trukdo. O tas „kažkas“ dažniausiai yra šviesos, prie kurių esame taip pripratę, kad net nepastebime: interneto modemo, televizoriaus, antenos, kondicionieriaus ir kt. lemputės taip pat yra šviesa, kuri blaško! O ką jau kalbėti apie ekranus – norint gerai išsimiegoti, televizorių iš miegamojo geriausia apskritai iškeldinti, o taip pat prieš užmiegant nerekomenduojama ir naudotis kompiuteriu ar išmaniuoju telefonu. Be to, ekranų šviesa yra labai žalinga, nes gali lemti melatonino gamybos sutrikimus, paspartinti odos fotosenėjimo procesus.

Tinkama miegui temperatūra

Karštomis vasaros naktimis palaikyti vėsą miegamajame gali būti sudėtinga, tačiau net ir neturint oro kondicionieriaus galima situaciją pagerinti. Visų pirma, nepamirškite gerai vėdinti patalpų: lauke vakarais yra vėsiau, tad per dieną susikaupusi šiluma gali pasišalinti pro langus. Vasarą vėdinkite kambarį pilnai atvėrę langus.

Dieną miegamasis taip neprišils, jei tinkamai uždengsite langus. Rinkitės specialias užuolaidas, nelaidžias šviesai, o taip pat tiks žaliuzės ar roletai – taip mažiau šviesos ir šilumos pateks į vidų, tad ir naktį miegoti bus vėsiau.

Pasirūpinkite tinkama patalyne: venkite sintetinių audinių, rinkitės lengvus, švelnius, orui laidžius audinius. Atėjus karščiams, patalynės pasirinkimas yra itin svarbus. Miego metu organizmui sunkiau reguliuoti temperatūrą, tad labai svarbu, kad patalynė praleistų oro srautus ir greitai absorbuotų drėgmę. Jei daug vartotės, naudokite paklodę su guma, kuri leis išvengti audinio raukšlių, kurios gali nutrinti odą – jos jautrumas dėl saulės vasarą yra didesnis.

Laikykitės savo miego tvarkaraščio

Vasara, rodos, tokia trumpa, tad norisi tiek daug visko suspėti! Skubėkite, darykite, veikite, tik – ne miego sąskaita. Nesvarbu koks bebūtų metų laikas, svarbu laikytis savo miego režimo. Priešingu atveju gali kilti problemų: nemiga, prabudimai, neramus miegas ir kt. Stenkitės visada eiti miegoti ir keltis tuo pačiu (ar bent jau panašiu) metu, jūsų organizmui taip bus paprasčiau žinoti, kada pasiruošti miegui.

Užs.R0504

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: