Programos korekcijos suteikė didesnių galimybių

Dar šių metų pradžioje Rokiškio rajono savivaldybės taryba pakoregavo ir patvirtino rajono savivaldybės SVVPP nuostatus, taip pat programos vertinimo komisija nustatė keturias prioritetines rėmimo sričių kryptis. Akcentuotas verslas kaimo vietovėje, dėmesys labai mažoms įmonėms, turinčioms iki 10 darbuotojų bei vykdančioms stacionarią veiklą Rokiškio mieste, Nepriklausomybės aikštėje, taip pat verslo subjektams, nukentėjusiems nuo COVID-19.

Naujoje redakcijoje buvo padaryta nemažai esminių pakeitimų, pakoreguojant remtinas veiklos sritis, apribojant pateikiamų paraiškų vienam verslo subjektui skaičių, prašomos paramos sumą, paraiškų priėmimo tvarką ir vertinimo kriterijus. SVVPP vertinimo komisijos pirmininko A. Burnicko teigimu, priimti paramos pakeitimai praplėtė galimybių ribas, todėl paramą gauti galėjo didesnis įmonių skaičius.

„Atlikti baziniai pakeitimai, tokie kaip maksimalios paramos suma, taip pat buvo leista įsigyti komercines transporto priemones, susijusias su įmonės veikla, suteikta parama ne tik ilgalaikiam, bet ir trumpalaikiam turtui, patvirtinta daugybė kitų smulkių pakeitimų. Didžiausias pakeitimų privalumas tas, kad nuo šiol kur kas daugiau įmonių galėjo pretenduoti į paramą, nes išplėstas galimybių ratas“, – sakė A. Burnickas.

Parama – gera priemonė verslo startui

Nuo liepos 1 d. iki lapkričio 12 d. (šiuo metu buvo galima teikti paraiškas paramai gauti) buvo surengta 12 programos vertinimo komisijos posėdžių. Šiemet paramos kreipėsi 69 rajono verslo subjektai ir 1 fizinis asmuo dėl subsidijos verslo idėjai įgyvendinti. Parama suteikta 95 pateiktoms paraiškoms: trims dešimtis uždarųjų akcinių bendrovių, penkiems asmenims, vykdantiems individualiąją veiklą, dvidešimt trims mažosioms bendrijoms, vienai viešajai įstaigai ir keturioms individualioms įmonėms.

Ši priemonė – geras startas įmonėms pradėti ar plėsti veiklą. Džiugu tai, kad, remiantis duomenimis, kasmet naujų įmonių įsteigiama vis daugiau, o tai – geras ženklas, rodantis, kad Rokiškio miestas turi potencialo augindamas naujus verslus, sukurdamas naujų darbo vietų.

Poreikis paskatino didinti skiriamų lėšų sumą

Remiantis statistikos duomenimis, lėšos, skiriamos SVV plėtros programai, per dešimtmetį išaugo kone septynis kartus: 2010–2016 m. paramos vidurkis siekė apie 10 000 Eur, o 2017–2020 m. – net 70 000 Eur. 2010–2020 m. gautų ir svarstytų paraiškų apžvalgos duomenys taip pat rodo išaugusį paraiškų teikėjų skaičių: 2010–2014 m. gautų ir svarstytų paraiškų vidurkis siekė vos 6, o 2015–2020 m. – net 49.

Šiemet buvo pateiktas rekordinis skaičius paraiškų – net 102.

Kaip sakė A. Burnickas, tokį augimą lėmė didesnė informacinė sklaida apie paramą ir jos poreikis. „Sprendimą, kokią sumą skirti paramai, priima rajono savivaldybės taryba – matydami išaugusį poreikį ir skatindami verslumą rajone, prieš kelerius metus sumą padidinome. Mūsų tikslas – padėti smulkiajam verslui. Didesnį žmonių susidomėjimą galėjo lemti paramos augantis žinomumas. Šios programos privalumai ne tik perduodami iš lūpų į lūpas – šia tema buvo rengta konferencija. Pastebime, kad įmonės tampa vis drąsesnės kreiptis paramos, todėl, manau, kitąmet paraiškų skaičius neturėtų mažėti“, – apie augantį susidomėjimą parama pasakojo SVVPP vertinimo komisijos pirmininkas A. Burnickas.

Maksimali suma įmonei

Šiemet – pirmasis kartas, kai buvo suteikta maksimali – 3000 Eur – parama įmonei, pateikusiai paraišką. „Ši įmonė gamina baldus gyvūnams, skirtus ir žmonėms. Tai – originalus, patentuotas produktas, sulaukęs dėmesio ne tik Lietuvos, bet ir užsienio rinkose. Įmonės pagrindai buvo tvirti, o mes prisidėjome finansine parama, kad startas ir informacijos sklaida būtų kuo sklandesni“, – teigė A. Burnickas.

Jolanta BANIENĖ: „Gauta parama leidžia teikti kokybiškesnes paslaugas“

Paramos smulkaus ir vidutinio verslo plėtrai kreipiausi pirmą kartą. Viskas vyko sklandžiai – buvo aišku, kaip pildyti dokumentus, o kilus klausimų labai gelbėjo rajono savivaldybės Strateginio planavimo, investicijų ir viešųjų pirkimų skyriaus vyriausioji specialistė Justina Daščioraitė.

Gauta parama padėjo įgyvendinti svajonę – atidaryti gyvūnų kirpyklą. Finansinė pagalba leido įsigyti naujoviškų ir specializuotų priemonių, todėl atsirado galimybė teikti kokybiškas paslaugas.

Įvertinusi šios paramos privalumus ir savivaldybės darbuotojų pagalbą bei sklandų bendradarbiavimą, ir kitąmet planuoju dėl kreiptis šios paramos, nes tai gali padėti įgyvendinti kiekvieną naują idėją, plėsti paslaugų spektrą ir gerinti jų kokybę.

Parama palengvino pradinę investicijų naštą

Pagrindinė įmonės veikla – skaitmeninės rinkodaros paslaugos, internetinių parduotuvių kūrimas. Įmonė buvo įsteigta dar prieš gaunant paramą iš savivaldybės, tačiau buvo pati pradžia ir pagalbos verslo plėtrai reikėjo. Verslo pradžioje yra labai daug investicijų, bet ne visada yra lėšų, kurias būtų galima investuoti, todėl paramos didžiausias privalumas – pradinių investicijų naštos palengvinimas suteikiant galimybę įsigyti tai, kas būtiniausia sklandžiam darbui.

Paramos verslo plėtrai kreipiausi pirmą kartą ir sulaukiau nuoširdžios pagalbos pildant reikiamus dokumentus. Gauti pinigai buvo panaudoti priemonėms įsigyti: klientų santykių valdymo platformai, naujam kompiuteriui, kuris dabar prisideda prie spartesnio darbo.

Ši parama – labai svarbi verslo pradžios darbams, todėl įmonės veiklą pradėjome vystyti kur kas rimčiau tik po to, kai gavę paramą įsigijome būtinų priemonių.

Kadangi parama labai padėjo verslo plėtrai, ir kitais metais planuoju jos kreiptis, skatinčiau ir kitus nebijoti tai daryti – nes kilus neaiškumų, visuomet suteikiama informacija ir pagalba.

Užs. 1283

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: