1. Į savo kambarį senelių globos namuose pasikvietęs Liudas aprodė ir vaikystės nuotraukas, ir vaistus nuo įvairių ligų. G. Stočkienės nuotr.

Nors ligų daug, šypsena nedingsta

Pašnekovas, paprašęs jį vadinti tiesiog Liudu, pasakojo, kad pensionatuose jis gyvena maždaug 16 metų. Kone dešimtmetį teko praleisti Jūžintų pensionate, vėliau laukė eilėje, kada bus priimtas ten, kur gyvena dabar. „Geros čia gyvenimo sąlygos, ir dušas, ir tualetas yra, į lauką išeiti patogu, paklausau radijo, pažiūriu televizorių“, – pasakojimą pradėjo vyras.

Anot pašnekovo, jo amžiaus žmonėms pridera pokalbį pradėti nuo ligų. „Perėjau daktarus, tai jie man išdavė neįgaliojo pažymėjimą iki grabo lentos. Nors, būna, žmonės pajuokauja, kad kiti su tokiais pažymėjimais prikaustyti lovose guli, o aš vaikštau kaip sveikas. Iš tikrųjų man labai skauda sąnarius, rytais atsikėlęs net lovos pasikloti negaliu, o geriausias vaistas – judėjimas. Jeigu nejudėčiau, visai blogai būtų, todėl kasdien mankštinuosi, vaikštau. Man patinka pasivaikščioti iki Rokiškio psichiatrijos ligoninės, čia labai geras šaligatvis, kartais susitinku pažįstamų, persimetu keliais žodžiais.

Be to, vien akių trys ligos, o kiek operacijų būta… Jau buvau beapankantis. Nors rega prasta, vis dar skaitau laikraščius, su akiniais, didinamaisiais stiklais. Kankina ir depresija, hipertonija, cukraligė, širdies nepakankamumas…“ – su šypsena veide savo ligų sąrašu dalijosi Liudas ir klausė, ar visą tą sąrašą vardyti… Liudo paslaptis – išmokti su tomis ligomis gyventi. „Mano ligos – mano merginos. Aš jas myliu, aš jų klausau, nes kai tik biškį nepaklausau, jos iškart pradeda gnaibytis“, – pridūrė vyras.

Sudegino namą

Nors Liudui teko pasidarbuoti Žemaitijoje, didžiąją gyvenimo dalį jis praleido Rokiškio rajone.

„Mano tėvo gimtinė – Jūžintai, tiksliau, Keručių kaimas. Prie Jūžinto ežero mano tėvo žemės buvo, ten tėvai buvo pasistatę namą, o pakalnėj pirtį. Aš gimiau 1944 m. birželio 21 d., tokiu metu vokiečiai jau bėgo nuo rusų. Tėvai ir proseneliai pasakojo, kad mūsų namas, stovėjęs ant kalniuko, buvo didelis, bet traukdamiesi vokiečiai liepė viską, kas būtina, pasiimti ir persinešti į pirtį, nes namą padegs dėl to, kad rusai jo neužimtų ir nepasidarytų ten štabo. Skubiai tėvai persinešė vertingesnius daiktus ir vokiečiai šaudė gal kokiomis degiomis kulkomis, kol namas užsiliepsnojo. Vėliau Rokiškyje rusų valdžia davė būstą mūsų šeimai, tėvui – darbą, tai matai kaip: vieni okupantai sudegino namą, kiti okupantai aprūpino darbu. Kokios keistenybės dėjosi, kai pagalvoji…“ – iš senelių lūpų išgirstomis istorijomis dalijosi vyras.

Išsamiau skaitykite “Gimtajame…”

Pašnekovas negali be laikraščių, kuriuos skaito itin dažnai, tačiau dėl prastos regos tenka pasitelkti pagalbines priemones.
Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Aida
Aida
2023 27 rugpjūčio 22:29

Demokratija? Kodėl pašalino ten straipsnį?

Aida
Aida
2023 27 rugpjūčio 22:26

Skaitau straipsnį ir netikiu. Čia tiesiog namų aplinka.! O yra Lietuvoje ,, tolygūs’’ namai… tik juose net spintelės nevaikštantis gyventojas negali pasukti. Rankų kasdien ir veido nesusidrėkinsi. Tiesa, kartą per savaitę išmaudo. Geriau nieko neklausk, nes teisus niekada nebūsi. Nepatinka, pasiimk savo bobutę ir čiuožk, – pasakys Sigutis. Pakvieskite šios įstaigos administraciją pas save pasisemti gerosios patirties

Rekomenduojami video: