– Kaip kilo idėja įkurti „Rokiškio kriaušes“?
– Idėja kilo eilinį vasaros vakarą, tačiau tas vakaras pakeitė mano gyvenimą. Kaip ir daugelį vakarų, leidau laiką su draugais, vakaras ėjo nuobodžia linkme ir tuomet vienas iš draugų pasiūlė nuvykti į Anykščius, kur yra bokso kriaušė, smagu būtų ją „padaužyti“. Mes tai ir padarėme. Tik pakeliui į Anykščius man kilo mintis: „Kodėl mes neturime bokso kriaušės čia, Rokiškyje?“ Juk visus tuos pinigus, kuriuos išleisime kelionei iki Anykščių ir atgal, verčiau sumestume į kriaušę gimtinėje. Taip turėsime daugiau smūgių ir džiaugsmo! Nuo to laiko pradėjau domėtis, kiek galėtų kainuoti toks aparatas ir ką dėl to reikėtų padaryti.
– Kur pradėjai ieškoti inventoriaus?
– Inventoriaus ieškojau daug kur: skelbimuose, panašią pramogą teikiančiose įmonėse, kaimyninėse šalyse. Neteigčiau, kad sunku gauti bokso kriaušę, sunkiau ją išlaikyti geros būklės ir puikiai veikiančią. Kriaušės kaina priklauso nuo jos būklės. Naudotą gali gauti ir už 1000–2000 Eur, o naujos kriaušės kainos prasideda nuo 3500 Eur ir kyla iki pat 5–6 tūkst.
– Kada ir kur buvo įrengta pirmoji kriaušė? Kiek šiuo metu jų yra?
– Pirmąją kriaušę įrengiau vietiniame pube „Karieta“ prieš daugiau nei metus. Antroji kriaušė –Taikos g. turgelyje, trečioji – šalia Rokiškio ežero, automobilių stovėjimo aikštelėje. Dar dvi kriaušės yra Vilniuje, o šeštąją laikau atsargai ir vis dar ieškau jai tinkamos vietos.
Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“