Šiuo metu galimi du keliai
Petras Šeškas
Veterinarijos klinikos Rokiškyje savininkas
Sutikčiau, kad reikia tokio dalyko. Anksčiau šuo buvo namų „signalizacija“, o kates laikė, kad pelių nebūtų. Šiais laikais požiūris į gyvūnus pasikeitęs – jie jau tapę šeimos nariais. Gyvūno netektis neretai būna skaudi, klientai neretai pasakoja gedintys nugaišusių gyvūnų, ir tai nemažai laiko užtrunka. Mūsų darbas yra paguosti, nuraminti, kad toks gyvenimas, kad gyvūnai gyvena už mus trumpiau, kad parsinešdami namo augintinį turėtume susitaikyti su ta mintimi, jog ateis kada nors metas su juo atsisveikinti.
Būtina apgalvoti vizualizaciją
Nijolė Pranskūnaitė
Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugijos savanorė Rokiškio rajone
Žinoma, kad reikėtų tokios vietos, kur šeimininkai galėtų ateiti ir prisiminti savo mylimus gyvūnus. Aš asmeniškai, kalbėdama apie gyvūnų kapines, įsivaizduoju, kad tai neturėtų būti „žmonių kapinių“ koncepcija – su antkapiais, su paminklais. Tai galėtų atrodyti kaip parkas – su medeliais ar kitais želdiniais, gėlėmis, kur žmonės galėtų ateiti tiesiog pabūti. Kapeliai galėtų būti tiesiog kauburėlio principo. Tada tokia teritorija gal visai gražiai įsikomponuotų pačiame mieste.
Rimtas žingsnis gyvūnų gerovės link
Edita Jončienė
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Panevėžio departamento Rokiškio skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė
Įrengta gyvūnų laidojimo vieta būtų legalus būdas palaidoti savo augintinį suteikiant šeimininkui galimybę jį lankyti. Tai būtų tiesiog orus jo išlydėjimas, pagarba gyvam daiktui. Parinkti ir aptverti atskirą teritoriją, manau, nėra sudėtinga, sudėtingiausia apskaičiuoti, kokio ploto reikia ir kokią tvarką įvesti, kad žmonės nepradėtų pyktis dėl laidojimo vietos. Gyvūnų kapinės, mano akimis, būtų rimtas žingsnis į priekį gyvūnų gerovės link.
Svarbiausia neperlenkti lazdos
Aivaras Kecorius
Juodupės Švč. Aušros Vartų Dievo Motinos parapijos klebonas
Gal ir reikėtų tokios vietelės, bet pati sąvoka „kapinės“, nežinau, ar tinka. Reikėtų apmąstyti ir parinkti kitas sąvokas. Mes, dvasininkai, akcentuojame, kad gyvūnėlio siela nėra žmogaus, bet pagarba gyvūnui reikalinga. Svarbiausia neperlenkti lazdos, visur būtina pusiausvyra ir sveikas protas. Gyvūnas neturėtų būti aukščiau žmogaus.
Gyventojai turi kreiptis, geriausia raštu
Arūnas Krasauskas
Rokiškio miesto seniūnijos seniūnas
Nuomonės šiuo klausimu nelabai ir turiu. Poreikio tokio, kad Rokiškyje reikia gyvūnų kapinių, iš gyventojų girdėti neteko. Visų pirmiausia, žmonės turi kreiptis, geriausia raštu, į savivaldybę. Reikia sklypo rajono tarybos sprendimu ir kitų dalykų. Jeigu tokios kapinės būtų įrengtos, tai greičiausiai, tikėtina, būtų perduotos mūsų priežiūron.
Tik laiko klausimas, kada bus įsitraukta
Antanas Taparauskas
Rokiškio rajono savivaldybės vicemeras
Ne kartą šia tema buvo diskutuota, kol kas paviršutiniu lygmeniu, bet manau, kad tik laiko klausimas, kada tai bus įtraukta į rajono tarybos darbotvarkę. Reikalinga šia tema diskutuoti su bendruomene – Rokiškio miesto, Rokiškio kaimiškosios seniūnijų gyventojais, o gal pakaktų ir gyventojų apklausos? Tačiau, ką galiu dabar patikinti, netolimoje ateity tikrai į šį reikalą įsitrauksime.
Brangiausiai kainavo… tvora
Ramūnas Blazarėnas
Anykščių rajono savivaldybės Bendrojo ir ūkio skyriaus vedėjas
Nuo praėjusių metų Anykščių mieste, Gegužės gatvės gale, esame įrengę gyvūnų laidojimo vietą. Tai buvusios kadencijos vicemero Dainiaus Žiogelio iniciatyva. Šis anykštėnams taip pat žinomas kaip Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistas. Anykščių rajono savivaldybei gyvūnų kapinių įrengimas kainavo apie 10 tūkst. eurų. Ilgiausiai užtruko sklypo parinkimas ir matavimai, privažiavimo į
kapines sutvarkymas, o brangiausiai kainavo tvora, kuria aptvertas 40 arų plotas. Gyvūnų kapinės administruoti patikėtos UAB „Anykščių komunaliniam ūkiui“.
Išsamesnius komentarus skaitykite „Gimtajame…“
Būtinai reikia, spa jau beveik yra , dar reikes koplyčios. O greit reikes ir santuokos rūmų gyvūnams, gal būt seimas įteisins zoofilija kaip kai kuriose vakarų valstybese.