Bene jauniausias vištų augintojas šventėje – Pijus Petkūnas iš Jūžintų. Nuotraukoje – kartu su broliuku Nojumi. Vilės Leščinskienės nuotr.

Pomėgis, tapęs verslu

Pakalbinta J. Pazniokaitė teigė, kad augina įvairių veislių vištas – nuo karališkųjų bramų iki dekoratyviųjų šabukų. Taip pat augina žąsis ir net povus. Iš viso net dešimt skirtingų veislių sparnuočių. Moteris džiaugėsi, kad kadaise buvęs pomėgis jau peraugo į verslą – kiaušinių perinimui, maistui ir paukščių prekybą.

„Auginant paukščius tikrai yra ką veikti. Ryte nepatingėsi – turi keltis, kad visą ūkelį apeitum. Vakare – vėl taip pat. Atskiros veislės laikomos atskirose paukštidėse. Kai kiaušiniai inkubatoriuje perinami, tai naktį nepamiegosi, girdi, kaip skyla lukštai ir ritasi pūkų kamuoliukai“, – sakė paukščių augintoja, paskutiniu metu perinusi šimtą kiaušinių.
Šventės metu vykusiuose gražiausio paukščio rinkimuose J. Pazniokaitė taip pat pristatė įvairių veislių paukščius. „Mėgstu dalyvauti paukščių parodose. Labai smagu, kad toks renginys įvyko ir mūsų rajone. Jeigu tokia šventė bus ir kitąmet, planuoju atsivežti dar daugiau gyvų eksponatų“, – kalbėjo moteris.

 

Moko atsakomybės

 

Gražiausio paukščio rinkimuose šventės dalyviai balsuodami rinko, jų manymu, labiausiai šio titulo vertą paukštį. Iš keliolikos kandidatų išvaizdžiausia pripažinta višta Misė, kurios šeimininkas – bene jauniausias iš visų konkurse dalyvavusių paukščių augintojų. Tai Pijus Petkūnas iš Jūžintų. Ta pati Misė vištų bėgimo varžybose užėmė garbingą antrąją vietą.
Kalbintas jaunasis ūkininkas sakė, kad vištų auginimu jį sudominęs tėtis.

„Auginu bramų ir šilkines vištas. Iš viso, įskaičiavus ir gaidžius, kažkur apie 30 vienetų. Man labai patinka, nes tai labai įdomus užsiėmimas“, – sakė P. Petkūnas, vištų auginimo subtilybių mokantis jaunėlį brolį Nojų. Šalia buvęs berniukų tėtis Mindaugas
Petkūnas pridūrė, kad paukščių auginimas moko vaikus atsakomybės, kantrybės. „Turim perinčių vištų, tai reikia išlaukti 21 dieną, kol išsiris viščiukai. Labai įdomu vaikams stebėti tą procesą, jie laukia. Apskritai, bet kokių gyvūnų laikymas duoda vaikams supratimą, kitokį požiūrį į gyvenimą, moko rūpintis, bet tuo kartu ir pramoga, pomėgis“, – sakė M. Petkūnas.

Mėtė ir daužė…

Renginio metu taip pat vyko gardžiausios kiaušinienės kepimo varžybos – šį patiekalą kepė ir vaišino veik visos Jūžintų seniūnijos bendruomenės, tačiau šiemet skaniausia ir autentiškiausia kiaušiniene mero Ramūno Godeliausko suburta ragavimo komisija pripažino draugijos „Kuparas“ kepamą pautienę.

Taip pat vyko smagios kiaušinių daužymo ir mėtymo varžybos. Pasak varžybų organizatorių, toliausiai kiaušinį numetė šventės dalyvis vardu Aistis – net 51 metrą. Kiaušiniais tiek maistinėms, tiek pramoginėms reikmėms parėmė „Audrupio paukštynas“. Konkursų prizininkai, dalyviai apdovanoti atminimo medaliais ir kepyklos „Lašų duona“ kepiniais. O kur dar muzikinė programa, kurią vainikavo lietuviško folkloro grupės „Kitava“ koncertas.

Meldė gero oro, ir kad draudimo nebūtų

Pasak šventės sumanytojos, Rokiškio kultūros centro padalinio Laibgaliuose kultūrinės veiklos koordinatorės-organizatorės Vandos Cicikos, bendruomenių sambaris kilo iš noro Sekmines paminėti kitaip negu įprastai. Taip gimė idėja suorganizuoti vištų bėgimo varžybas, mat teko girdėti, kad tokios paukščių rungtynės vyksta Suvalkijoje, Vilkaviškyje, o Rokiškio ir aplinkiniuose kraštuose tokio reginio dar netekę matyti.

„Esu tikintis žmogus, todėl Dievulio meldžiau gero oro, kad tik nelytų. Jis, matyt, ir išklausė mano maldą. Taip pat iki paskutinės minutės nebuvo aišku, ar renginio atšaukti neteks dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos draudimų dėl paukščių gripo grėsmės. Tačiau kol kas neorganizuoti renginių, kuriuose yra paukščių, tai tik rekomendacija. Šiuo atveju, manau, grėsmės tikrai nėra, nes paukščiai į šventę atkeliavę iš vietinių ūkių“, – kalbėjo V. Cicika.

Daugiau – antradienio “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: