Kamajų Antano Strazdo gimnazijos mergaičių ir berniukų tualetuose sumontuoti specialūs davikliai. Gimnazijos archyvo nuotr.

„Gimtojo…“ kalbinta gimnazijos direktorė Loreta Grochauskienė sako: „Su ta diena, kai pakabinome detektorius, garinimas tualetuose baigėsi.“ Anot jos, reaguodami į elektroninių cigarečių dūmus, detektoriai skleidžia stiprų ir įkyrų signalizacijos garsą, taip pat automatiškai sistema išsiunčia pranešimą į mokyklos socialinės pedagogės telefoną.  

Loreta Grochauskienė sako: „Su ta diena, kai pakabinome detektorius, garinimas tualetuose baigėsi.“

Direktorė teigė atvirai – signalizacija suveikė tą pačią dieną, kai davikliai buvo pakabinti, moksleiviams dar nespėjus pranešti apie šią naujieną. „Taip nutiko, kad rūkantys vaikai patys save informavo“, – tiesiai šviesiai apie elektroninių cigarečių rūkymo problemą kalbėjo direktorė. 

Ji pabrėžė, kad kiekviena ugdymo įstaiga turi kryptingai dirbti prevencijos srityje. „Turbūt nėra mokyklos, kuri nekovotų su elektroninių cigarečių rūkymu. Mes nuolat dirbam prevencijos linkme. Vyksta ir mokymai, ir daug kalbame apie sveikatą. Tačiau reikia ir kitų papildomų priemonių. Specialūs dūmų detektoriai tikrai nėra toks prabangus dalykas, kurio mokyklos negalėtų įsigyti. Tai nėra brangu, todėl ir mes nusprendėme išmėginti. Vienas detektorius kainuoja apie 120 eurų, tai įsigijome du detektorius“, – sakė L. Grochauskienė. 

Taip pat, anot jos, svarbu paminėti, kad mokykloje veikia filmavimo kameros, kurios filmuoja ne tik ugdymo įstaigos kiemo teritoriją, bet ir mokyklų koridorius. „Kamerų vaizdas iškart „nukeliauja“ pas budėtoją į kompiuterį. Budėtoja, pastebėjusi įtartinus dalykus, informuoja mokyklos administraciją. Jeigu moksleiviai eina parūkyti už mokyklos teritorijos ribų, arba rūko namuose, tai jau visai kiti dalykai“, – komentavo Kamajų gimnazijos direktorė. 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: