Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Kovo 17-ąją – ramu

Kovo 17-ąją kalbinome rokiškėną Giedrių, jau šešerius metus gyvenantį Anglijoje. Jo teigimu, nei valdžia, nei gyventojai neskleidžia panikos – dirba visos parduotuvės, laisvalaikio erdvės, švietimo įstaigos ir kitos įmonės, atšaukti tik masiniai renginiai: koncertai, sporto rungtynės ir Anglijos „Premier“ lyga, kurioje žaidžia 20 profesionalių futbolininkų klubų. Valdininkai, pasak Giedriaus, tik pateikė rekomendaciją esant galimybei dirbti iš namų ir vengti masinių susibūrimų, viešųjų vietų, tačiau visa kita veikia įprastu ritmu.

Rokiškėnas Rytų Anglijos mieste, nuo Londono nutolusiame maždaug 100 km, dirba siuntų išvežiotoju. Vyrui per dieną tenka artimai kontaktuoti maždaug su 100 žmonių, todėl Giedriaus pašonėje – dezinfekcinis skystis, kuriuo dezinfekuoja rankas kas 10–15 min. Tai – vienintelė jo apsaugos nuo viruso priemonė. Giedriui tenka važinėti mieste, susitikti ir bendrauti su žmonėmis. Kovo 17-ąją jis dar teigė nepastebėjęs jokių pokyčių šalyje, tačiau kitą dieną situacija vertėsi aukštyn kojom.

Kovo 18-ąją – iššluotos parduotuvių lentynos

Kovo 18-ąją, susisiekę su rokiškėnu Giedriumi, įsitikinome, kad situacija pablogėjo vos per vieną parą. „Uždaromos kai kurios mokymosi įstaigos, o parduotuvėse vis daugiau tuščių lentynų – žmonės, baimindamiesi epidemijos, šluoja viską, kas papuola. Radijuje ir televizijoje pagrindinė tema – koronavirusas, todėl vyrauja laukimo nuotaikos. Valdžios žmonės nuolat skelbia apie įvairius prevencinius veiksmus – pataria vengti kontaktų, sergančių ar kosinčių žmonių prašoma izoliuotis, o vyresniems, nėščioms moterims bei sergantiems lėtinėmis ligomis rekomenduojama likti namuose“, – pasakojo Giedrius.

Šiandien, anot jo, mieste kur kas mažiau žmonių, gyventojai supranta situacijos rimtumą, jie saugosi, tačiau padėtis nėra tokia rimta kaip Lietuvoje.

Greta ŠLIURPAITĖ

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: