Auganti populiacija
Anot R. Andriuškevičiaus, paskutinįkart Juodupės medžiotojų kameros lepečkoję užfiksavo praėjusiais metais netoli Didsodės kaimo. Tad ir skaitytojų praneštas pastarųjų dienų įvykis nenustebino. Mat dabartinis laikotarpis – tikras šių gyvūnų suaktyvėjimas.

Pašnekovo teigimu, meškų daugėja ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje bei Estijoje. Daugiausia jų – būtent Latvijoje, nes miškingumas šalyje kur kas didesnis. Taip pat pabrėžtina, kad nei Latvijoje, nei Lietuvoje jų medžioti negalima.
„Meškos šiuo metu itin aktyvios, ieško maisto, migruoja. Kiekviena meška turi savo teritoriją. Kadangi jų populiacija didėja, kai kurioms meškoms tenka trauktis. Populiacijos augimas susijęs ir su geopolitine situacija, Rusijoje meškų medžioklės nebevyksta – gyvūnų skaičius automatiškai didėja. Meškos gamtoje priešų neturi, jų išgyvenimas šimtaprocentinis. Populiacijos didelio sprogimo nebus, nes meška vidutiniškai atsiveda po 2–3 jauniklius per metus, bet kad jų daugės ateity, tai tikrai. Abejočiau, ar per penkerius metus bus leista meškas medžioti. Nebent bitininkai patirs didžiules žalas arba pasitaikys meškų išpuolių prieš žmones. Kol kas meškos yra saugotina rūšis“, – komentavo „Gimtajam…“ R. Andriuškevičius.
Idealiausia, kad nė žvilgsniai nesusitiktų
Tad ką daryti mešką netyčia sutikus?
R. Andriuškevičius sako, kad meškos, kaip ir kiti laukiniai žvėrys, turi instinktą sutikus žmogų nuo jo trauktis, tačiau būna ir išimčių.
„Meška agresyviausia, kai būna kartu su jaunikliais ar kai būna sužeista. Todėl tokiais atvejais geriau nesiartinti – tai gali išprovokuoti jos puolimą prieš žmogų. Dažnai besilankantys miškuose grybautojai, uogautojai apsaugai nuo meškų naudoja specialias, meškoms skirtas ašarines dujas. Ši priemonė, pavyzdžiui, labai populiari Kanadoje, kur išties didelė meškų populiacija, ar kitose užsienio šalyse, kur meškų išpuoliai prieš žmones gana dažni. Bet kokiais atvejais, patariama, sutikus mešką, geriausia nuo jos trauktis kuo toliau, kad, kaip sakant, judviejų abiejų žvilgsniai nesusitiktų. Lipimas į medį, tikrai nepadės, nes meškai tokia kliūtis – vieni juokai. O kad meška turi gerą uoslę, tai tikrai – jaučia žmogaus kvapą keturių kilometrų spinduliu, tik kaip ji į tai sureaguos, žino tik pats žvėris”,- teigė R. Andriuškevičius.
GR archyvo ir 15min.lt asociatyvi nuotr.
Jeigu taip žvejoji sau naktinėje žvejyboje, alutį gurkšnoji ir suurzgia tau už nugaros, atsisuki, o ten meška – tai ką tada? 🤔