Renovuoti miesto daugiabučiai apšiurusių ir šilumą per sienas leidžiančių namų gyventojams kelia pavydą dėl mažų komunalinių mokesčių ir pastatų estetikos. Tačiau renovuoti savo būstus tebėra problema, kuriai ryžtamasi sunkiai: gyventojai baiminasi didelių sąskaitų, abejoja investicijų atsipirkimo galimybėmis, dėl statybos darbų nenorima laikinų nepatogumų. Šiuo metu mieste po pastoliais – trys daugiabučiai, jų renovacijos darbai turėtų būti baigti rudenį.
Trims – naujas rūbas
Šių metų rudenį naujomis spalvomis sušvis trys miesto daugiabučiai: Jaunystės g. 4, Panevėžio g.12 ir Vilties g. 16. Jų fasadai paslėpti po pastoliais, o miestiečiai spėlioja, kokių spalvų deriniais sušvies šie namai, kas bus pakeista ir kiek už renovaciją turės mokėti gyventojai?
Atsakymus į šiuos klausimus turi minėtus daugiabučius administruojančios AB Rokiškio butų ūkio direktoriaus pavaduotojas Audrius Dilys, prižiūrintis renovacijos darbus.
Jaunystės g. 4-ojo namo fasado pagrindinė spalva jau matyti – sienos dažomos pasteline gelsvai žalsva, kurią paryškins tamsiai pilkos spalvos akcentai ties laiptinėmis. Šio namo spalvų deriniai –Taikos g. 1, 1A ir 1 B daugiabučių spalvinio kolorito tęsinys. Pasak A. Dilio, namo renovaciją planuojama baigti rudens pačioje pradžioje, gal net mėnesiu anksčiau, nei numatyta projekte, nes jau atlikta apie 80 proc. darbų. Neskaitant apšiltinto fasado, sutvarkytų stogo, langų ir balkonų, pakeisti namo karšto ir šalto vandens magistraliniai vamzdynai bei stovai, butuose prie radiatorių įrengti ventiliai šildymui reguliuoti. Elektros instaliacija ir šildymo stovai į projektinius darbus nebuvo įtraukti gyventojų sprendimu dėl lėšų taupymo. Keisti ne visi plastikiniai langai, nes dalis jų atitiko projektinius reikalavimus. Palikti ir dviejų butų įstiklinti plastiko balkonai. Nors dėl jų kilo problemų: pagal projektą balkonų išorės rėmų spalva – pilka, tad paliktus balto profilio balkonus teks tam tikromis priemonėmis nuspalvinti. Laiptinių durys naujos, su kodinėmis spynomis.
„Dabar bus visai kas kita“
Statybos darbais besidomintis šio namo gyventojas sakė, jog šią žiemą šildymo sąskaitos buvo beveik perpus mažesnės nei iki renovacijos. Keturių kambarių bute (per 70 kv. m) gyvenantis vyras kol kas nežino, kiek tiksliai už renovaciją teks mokėti: „Apie 7 tūkst. eurų. Išmokėti turėsiu per 20 metų ir dar 3 proc. palūkanų. Suma didelė, bet renovacijai pritariau. Nerenovuoto buto po mano mirties vaikai gal nebūtų galėję parduoti arba parduotų už kapeikas. O dabar bus visai kas kita“, – dėstė rokiškėnas, pavydžiai žiūrintis į priešais stovinčius Taikos gatvės daugiabučius, kurių gyventojams renovacija atlikta „beveik už dyka“.
Plačiau skaitykite šeštadienio „Gimtajame…“
Tas ir yra. Vieniems už dyka,kitiems špyga.