Kazliškio bendruomenė, pasak seniūno Algirdo Kulio, įdėjo daug pastangų statant šį paminklą. Su juo kazliškėnai sieja nemažai vilčių. Mat iki šiol miestelyje nebuvo patriotinės traukos ženklo. „Dabar turėsime kur susirinkti liepos 6-ąją giedoti himno. Turėsime kur švęsti valstybines šventes, ką parodyti ir papasakoti miestelio svečiams“, – „Gimtajam…“ sakė seniūnas.
Jis išreiškė visos bendruomenės lūkestį, kad paminklas nebus pažymėtas tiesiog paukščiuku atmintinų vietų sąraše, o bus „gyvas“: reikalingas vietos žmonėms, traukiantis turistus. „Manome, kad šis paminklas bus įtrauktas į turistinius maršrutus laisvės kovų keliais. Ši istorinė erdvė tapo nauju, patraukliu gyvenvietės kultūriniu-istoriniu akcentu. Tikimės, kad paminklas bus vietos identitetas, skirtas ne tik mūsų kraštiečiui atminti, bet ir garbingai Lietuvos laisvės kovų istorijai įprasminti. Jis bus mūsų istorijos žymuo: vieta susirinkti, bendrauti, prisiminti“, – sakė pašnekovas.
Rengti paminklo atidarymo iškilmes Kazliškio seniūnijai ir bendruomenei padėjo istorikai, Pandėlio pradinės mokyklos direktorius Valdis Vaičėnas, Pandėlio ir Rokiškio jaunieji šauliai bei jų vadovai, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 506-osios kuopos kariai savanoriai.
Į paminklo atidengimo iškilmes seniūnas kviečia atvykti visus, besidominčius šio krašto ir laisvės kovų istorija, kariuomene ir karyba. Iškilmės prasidės 10 val. šv. Mišiomis Kazliškio bažnyčioje. Po jų – iškilminga paminklo atidengimo ir pašventinimo ceremonija, karių savanorių salvė, istorinė inscenizacija laisvės kovų tema. Šventės svečiai bus kviečiami užsukti į 506-osios kuopos karių savanorių palapinę susipažinti su šiandienos kariais bei jų ginkluote. Be to, Kazliškio bendruomenė ir kariai savanoriai vaišins arbata, kareiviška koše. Į šventę ketinančius vykti rokiškėnus 9.30 val. nuo Lietuvos pašto Rokiškio skyriaus pavėžės specialus transportas.