Rokiškio rajono pedagogai, mokinių pagalbos specialistai apie narkotikus mokyklose kalba tik anonimiškai. Nesutinka net spaudai įvardyti, kokioje įstaigoje dirba. Nes bet koks viešumas būtų neigiamai įvertintas ugdymo įstaigos administracijos, be to, tėvų, kurie užsidėję „rožinius akinius“, neapykantą bei santykių aiškinimąsi – „mano vaikas tikrai nieko nevartoja, jokių elektroninių cigarečių neturi, ką jūs čia prisigalvojat“. „Kai prieš penkiolika metų apie tai kalbėjau, niekas manim netikėjo. Dabar – paplitimas didelis. Patys paaugliai man tai tiesiai sako ir klausia, kaip išsigydyti priklausomybę“, – neseniai laikraščiui kalbėjo Rokiškio pedagoginės psichologinės tarnybos vadovė Irena Zabulienė.
Svarbiau – prestižas
Narkotikai mokyklose prieš dešimt–penkiolika metų buvo tema, kurios vengta kaip ugnies. Mokytojai, vos paklausti apie tai, gūžčiodavo pečiais, mokyklų vadovai užkirsdavo bet kokias interpretacijas griežtu „pas mus tikrai to nėra, ne, tikrai nebuvo jokios policijos, nereikia gvildenti šitos temos, negi nebeturit apie ką rašyti?“ Nors su paaugliais dirbantys policijos pareigūnai, psichiatrai ir patys mokiniai pasakodavo priešingai. Su detalėmis, kaip, kur, už kiek galima įsigyti, kalbėjo apie poveikį, psichologai atlikdavo apklausas ir bandžiusius neleistinų medžiagų vardijo procentais, siūlė nenumoti ranka. Tačiau, mažėjant vaikų, mokykloms svarbiau buvo prestižas. „Mokinių ir taip mažėja. Kas gi bus, kai tėvai supras, kad čia kažkokie narkotikai“, – yra sakęs pedagogas. Tai, kad jų atžalos prie mokyklos galbūt kažką neleistino rūko, tėvams atrodė neįmanomas veiksmas. Beveik taip pat yra ir šiandien.
Nėra reikalo kelti liepsnų, kai neturi gesintuvo
Rugsėjo 14 d. Juodupės gimnazija pranešė, kad ieško galimybių užtikrinti kuo didesnį mokinių saugumą ir psichotropinių medžiagų vartojimo prevenciją gimnazijos teritorijoje. Šiam tikslui gimnazija nori nupirkti apie dešimt kamerų, kurios kainuoja po 120 Eur, ir kviečia prie to prisidėti tėvus bei rėmėjus. Apie tai pakalbinome Juodupės gimnazijos direktorę Dainorą Mineikienę.
Dauguma mokyklų vis dar ignoruoja faktą, kad tarp jaunimo padidėjęs psichotropinių medžiagų naudojimas. Tai lyg ir vieša paslaptis, apie kurią kalbama, bet nesistengiama jos pripažinti. Kodėl?
Tikrai negalėčiau teigti, kad mokyklos ignoruoja šį faktą. Manau, ta tyla yra todėl, kad mokyklos pačios bejėgės su tuo kovoti. Nėra reikalo kelti liepsnų, kai neturi gesintuvo. O realių galių tikrai neturim. Šiomis dienomis mokyklas pasiekė metodinės rekomendacijos „Psichoaktyviosios medžiagos ir mokykla: prevencijos ir intervencijos gairės”, skaitai ir graudu darosi, 35 lapai apie nieką, arba tiksliau, ką patys žinome ir ką darome, bet tai prilygsta pirštelio pagrūmojimu „niu niu niu“.
Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“
Teisingai padarė. Moksleiviai dabar labai suižuleje – daugumai tėvai ir mokytojai px. Labai gerai žino savo teises, o kad turi ir pareigas jiems px. Ir aplamai jiems viskas px.
Dabar svarbiausia su visokių prevencinių gairių, aprašų kūrimu išpustyti valdiškus pinigus.
Grokiskis tampat prorusiškas jau labai viska pasakoo tokioos antraštėės
Kur jūms čia matosi prorusiškumas,esat tiek davaryta konservų,kad rusai vaidenasi už kiekvieno kampo ?
Tylėk tu koncerva prorusiškas kacape greit tamstai baudžiamoji bus iškelta nes buvo kreiptasi i teisma del tavo pasisakymu