Redakcijos archyvo nuotr.

Kultūros centro direktorė Vaiva Kirstukienė sakė, jog tai renginys be bilietų, tačiau su kvietimais, kurie centro kasoje atsiimami nuo kovo 5 d.  Nors Kovo 11-osios renginių pagal Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas atšaukta, opera neatšaukiama, nes tai dalis projekto, už kurį gauti pinigai.

„Priesaika“ – tai naujas patriotizmo gūsis Lietuvos muzikos padangėje, bendram kūrybiniam darbui apjungiantis ir roko muzikantus, ir garsius operos solistus. Ši istorija apie partizanus, kurie pokario metais paliko savo gimtuosius namus ir pasitraukė į mišką, kad galėtų kovoti už tai, kas brangiausia. Jie taip pat mylėjo, juokėsi, buvo kupini vilties, buvo jautrūs skausmui ir liūdesiui, bet nuo visų kitų skyrėsi tuo, kad turėjo savo gyvenime ypač kilnų tikslą, už kurį turime būti dėkingi kiekvienas.

Apie ką Jie kalbėdavo?.. Ką mylėdavo?.. Ar tikėjo savo pergale?.. Ar bijojo mirties?.. Ar duota priesaika jiems reiškė tai, dėl ko buvo verta paaukoti gyvybę?.. Į tai gali atsakyti tik likę jų pačių prisiminimai, kurių pagrindu ir buvo sukurta roko opera „Priesaika“. Tai kūrinys apie tikrus žmones, tikrus likimus, apie tai, kas dovanojo mums laisvą ir nepriklausomą Tėvynę. Mokytojas, kunigas, studentas, ryšininkė – šie personažai iš naujo leis pažinti partizanus, kurie karštai tikėjo, jog jų kova nebus veltui“, – sako operos kūrėjai.

V. Kirstukienė teigė, jog šiam projektui specialiai sukurta originali muzika ir dainos, atliekamos gyvai, pritariant roko grupei.

Libreto autorius – 1991 m. Seimo gynėjas, savanoris, teatro kritikas ir eseistas, daugelio istorinių pjesių ir apsakymų, recenzijų autorius Gediminas Jankus. Libretas sukurtas remiantis realiai gyvenusių ir už Lietuvos laisvę partizanų gretose kovojusių: Juozo Jakavonio-Tigro, Justino Lelešiaus-Grafo, poeto Jurgio Urbono- Lakštučio, gimnazisto Juozo Nausėdos ir kitų, biografijomis ir rankraščiais.

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: