Kamajų bendruomenės nuotr.

„Avantiūrai“ įkvėpė ir kaimynai

Dar prieš dešimtį metų didesni Kamajų renginiai vykdavo mokykloje arba mažytėje salytėje seniūnijos pastato antrame aukšte. Renovavus bendruomenės namus, tuometinį kultūros centrą, ten atidaryta apie 100 vietų salė, kurios Kamajams beveik pakaktų. Tik jau senokai miestelis kultūrą „perdavė“ Panemunėliui, t. y. Kamajuose veikia tik Panemunėlio UDC Kamajų filialas. Bet kultūros darbuotojos nenusimena, jos pilnos naujų sumanymų bei planų. Ir vienas tokių planų buvo MKS idėja.

Sigita sako, kad pasiryžti pretenduoti į MKS titulą įkvėpė kaimynų pavyzdžiai. 2020 metais tokius renginius vykdė Juodupė, 2022 metais – Panemunėlis. Kamajų respublikos prezidentas Vytautas Vilys jau ir anksčiau kalbėjo, kad vertėtų pabandyti ir Kamajams tapti sostine, kad ir mažąja, jam tai rūpėjo, bet Kamajų kultūrininkus stabdė tai, kad įsipareigojimai tokiam renginiui dideli, o skiriamas finansavimas – minimalus. Bet kai rajono savivaldybės Kultūros ir komunikacijos skyriaus vedėja Irena Matelienė pasiūlė 2024-iesiems tokių didelių darbų imtis Obeliams arba Jūžintams, šie atsisakė, o kamajiškiai „avantiūrai“ pasiryžo – nusprendė, jog turi tokiems darbams reikalingą stiprią, susitelkusią komandą ir jėgų. Kamajų kultūrininkai susikvietė bendruomenės aktyvą ir išrutuliojo idėją, kad bus orientuojamasi į šeimą, į giminę, siekiant išjudinti tą bendruomenės dalį, kuri mažiau matoma – tuos, kuriems dabar 30–40 metų.

Renginiai nuo šio šeštadienio

Kamajų bendruomenė, pasak Sigitos, yra daug bendraujanti, kalbanti, dažnai besirenkanti, tad mažosios kultūros sostinės veiklų planas, pasitariant su Panemunėlio UDC, turinčiu tokios veiklos patirties, buvo kuriamas nesunkiai. Paskui Sigitai ir Giedrei, kultūros darbuotojoms, beliko tai, kas aptarta ir sutarta tvarkingai suguldyti į projektą.

Išsamiau skaitykite šeštadienio „Gimtajame…“

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: