– Rytoj – šv. Velykos. Kristaus Prisikėlimo šventė, sutampanti su metų darbo rajono vadovu sukaktimi. Šiemet visas pasaulis Velykas švęs neįprastai. Kokios jos bus Jūsų namuose? Ir kokių prašymų turite rajono žmonėms?
– Pagrindinis mano prašymas – nekeliaukit, nelankykit artimųjų, nesusitikinėkit. Velykas, kaip ir karantino laikotarpį, praleiskite ramiai, susikaupę, susitelkę į dvasinius dalykus. Savisauga būtina. Velykų dvasia tegul visiems įkvepia ramybės, padrąsina. Aš, kaip ir kitos šeimos, švęsiu namuose. Kartu su mumis gyvena studentas sūnus, o dukra – Kaune, kartu su ja šių Velykų nebus. Labai pasiilgau savo mamos, dar labiau nei įprastai. Bet per stipriai ją myliu, kad ryžčiausiu aplankyti. Visi išgyvenam panašių jausmų dėl karantino.
– Praėjo pirmieji Jūsų – rajono mero – kadencijos metai. Jiems baigiantis – visuomenės gyvenimą sustabdęs iki šiol neregėtas COVID-19išbandymas. Ir iššūkiai, kokių nepatyrė nė vienas buvęs rajono meras. Kas yra darbotvarkės „karštoji linija“?
– Ši pandemija visiems didelis iššūkis, o vadovams dar ir didžiulė atsakomybė. Tarnyboje įtampa: nuo karantino pradžios renkamės du kartus per dieną. 8 val. analizuojam situaciją, naujus nurodymus, sprendimus, baigiantis darbui – taip pat. Kasdien iš Vyriausybės atkeliauja po kelis naujus pakeitimus, rekomendacijų begalė. Kalbamės trečiadienį, o mes dar neturime galutinių nurodymų, kaip savaitgalį riboti žmonių judėjimą: ar uždaryti tik įvažiavimus į miestą, ar nuo rajono ribos, ar užblokuoti visus miestelius ir gyvenvietes? Kasdien ekstrinių situacijų ne po vieną. Prie tokio gyvenimo pradedam įprasti, ramiau reaguoti. Kiek kaitaliojimų būta dėl grįžusiųjų iš užsienio: vieną dieną paskelbia, kitą – atšaukia. Turime vadovautis sveika logika. Gerai, kad nepuolėm į kraštutinumus ir tai pasiteisino.
– Karantinas aukštyn kojom apvertė įprastą darbo ritmą?
– Jau kelios savaitės pagrindinis darbas susijęs su koronavirusu: jo prevencijai ir pasiruošimui blogiausiam scenarijui. Savivaldybės vadovams tai juodas laikas. Nuo ryto iki vakaro įtampa. Bemiegės naktys. Iš šalies gal atrodo, argi sudėtinga paruošti izoliacijai bendrabučius, apgyvendinti žmones, užtikrinti apsaugą, atsivežti grįžusį iš užsienio? Viską iki smulkmenų reikia suderinti: supirkti priemones, sugabenti baldus, sustyguoti maitinimą, apsaugą, savanorių veiklą, dezinfekciją ir t. t. Daugybė žmonių nuoširdžiai atlieka pareigas, išnaudoja visas įmanomas galimybes įgyvendinant karantino reikalavimus. Šiuo sudėtingu laikotarpiu ypač daug dirba rajono ligoninės direktorė Ramunė Markevičienė ir Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro direktorė Danguolė Kondratenkienė. Ligoninė paruošta priimti koronavirusu užsikrėtusius asmenis, jei Panevėžio ligoninėje pristigs vietų ar kils grėsmė ją uždaryti kaip viruso židinį. Mūsų ligoninė Panevėžio apskrityje antra pagal dydį, čia būtų hospitalizuojami koronavirusu sergantys ligoniai. Duok Dieve, kad to neprireiktų, bet privalome būti pasirengę. Ligoninėje pacientų sumažinta iki minimumo, parengtyje – medikų komandos ir kitas personalas. Šiuo laikotarpiu atsiskleidė darbuotojų asmeninės savybės. Deja, ne visi geba išlaikyti rimtį, suvokti atsakomybę. Yra nusišalinusių nuo darbo.
Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“
Pagaliau puikus meras , sutartinai dirbanti visa komanda . Ramybės , kantrybės, sveikatos JUMS IR JŪSŲ šeimų nariams, mielieji, DIRBANTYS MUMS , savo rajono žmonėms.
Sunku isivaizduoti geresnį merą, ypač tokiu sunkiu metu. Ramūnai, į neišrinktųjų komentarus nekreipk dėmesio!
Cia reikia vertinti visa komanda: Rancevui 9, Barauskui 8, Godeliauskui 6,5, Burnickui 5. Rancevas labai gerai tvarkesi kol nesusirgo, pagrindiniai sprendimai per ji. Tikrai pajudejo svietimo sistemos uzsiseneje reikalai cia Barausko darbo rezultatas. Is Godeliausko tikejausi daugiau neuztenka tik graziai sypsotis ar sleptis per kritinius momentus uz kitu nugaru. Nematau rajono krypties. Burnickui butu uzteke tikrai sioje kadencijoje ir patarejo kedes. Per metus vis dar nezino kur atsisedo.
Nebemuši žmonių?