Aikštė priklauso žmonėms ar šunims?
Dėl gyventojų išsakyto gyvų civilinės saugos mokymų poreikio seniūnas Algirdas Kulys teigė, kad visai gera mintis būtų bendradarbiaujant su už civilinę saugą atsakingomis institucijomis sušaukti gyventojų sueigą, kad tie mokymai būtų surengti.
Pandėlietis Artūras Šepkus prajuokino salę retoriškai klausdamas, ar Vytauto aikštėje esantis parkelis priklauso žmonėms, ar šunims. Mat kai kurie gyventojai esą skundžiasi, kad skvere be antsnukių vedžiojami šunys puldinėja praeivius. Taip pat, anot jo, gėda turėtų būti šunų šeimininkams, nesusirenkantiems savo augintinių paliktų išmatų. Seniūnas pažadėjo šia problema pasidomėti. Po susirinkimo vyriškis „Gimtajam…“ pasiguodė, kad jo išsakyta problema veikiausiai liko neišgirsta.
Budrumo priminimas
Bendruomenės pareigūnė Jolita Baltrūnienė ragino gyventojus nepakliūti į sukčių pinkles. Sukčiai taikosi į gyventojų pinigus pačiais įvairiausiais būdais – žadėdami įspūdingas uždarbių, palikimų sumas ar neva perspėdami apie incidentus, į kuriuos papuolė jūsų artimasis, už pagalbą mainais prašydami pinigų.
Kultūros darbuotoja Jūratė Bagužienė papasakojo, kaip į sukčių pinkles vos nepakliuvo pati. Jai internetu parašė pažįstamo asmens paskyrą pavogę sukčiai, prašydami bankinių duomenų. „Būkite budrūs, būkite budrūs“, – labai prašė ir Pandėlio seniūnas.
Apie autobusus ir gimnaziją
Meras Ramūnas Godeliauskas sakė, kad savivaldybė apydažniai sulaukia Pandėlio seniūnijos gyventojų skambučių su nerimu, ar nemokamas viešasis transportas rajone nebus panaikintas. „Galiu patikinti, būkite ramūs, nemokami autobusai kaip važiavo, taip važiuos. Mano politiniai oponentai mėgsta sakyt, kad meras prižadėjo prieš rinkimus, o po to panaikins, bet kol būsiu meru, tol viešasis transportas rajono ribose gyventojams nekainuos. Tai dėl to tikrai nepergyvenkite“, – teigė rajono vadovas.
Taip pat jis gyventojus ramino ir dėl kalbų apie Pandėlio gimnazijos statuso panaikinimą. „Taip, tas gimnazijos statusas buvo ant plauko, nes ministerija buvo nustačiusi 21 vaiko skaičių trečioms gimnazinėms
klasėms. Dabar tai yra pakeista, minimumas yra 12 mokinių, su sąlyga, kad savivaldybė pridės pusę lėšų prie mokymo krepšelio. Galiu patikinti, tikrai savivaldybė prisidės – neleisim išnykti gimnazijai, Pandėlys be jos neįsivaizduojamas“, – kalbėjo meras.
Bus dienos centras pagyvenusiems žmonėms?
Pandėliečiai domėjosi, ar savivaldybei pavyktų užtikrinti bent porąkart per savaitę kursuojantį tiesioginį autobusą į Vilnių. Meras aiškino, kad „tarpmiestinis susisiekimas nėra reguliuojamas savivaldybės, savivaldybė neturinti teisės to daryti“. „Tai yra Transporto saugos administracijos sritis, kuri išduoda leidimus, nustato maršrutus, o šiandien, kiek turim, tiek turim. Kad gautume daugiau, galima bandyti, bet tai sudėtingas procesas. Reikia turėti naujų autobusų, ir kitas dalykas – turi būti keleivių. Ne vienas, du, o dvidešimt. Faktas, kad iš Pandėlio tiek į Vilnių nevažiuoja. Svarbu, kad su persėdimu sostinę pasiekti galimybė yra“, – atsakė meras.
Taip pat pandėliečiai domėjosi, kada gi Pandėlyje duris atvers senelių globos namai, mat tokių kalbų ne kartą girdėjo. Meras užsiminė, kad yra parengtas europiniam finansavimui gauti skirtas socialinis
projektas, greitu laiku jis turėtų būti patvirtintas, – kalba eina ne apie senelių globos namus, o apie pagyvenusiems žmonėms skirtą dienos centrą. „Vaikai, važiuodami į darbą, galės čia palikti dienos metu priežiūrai savo tėvus. Numatoma investuoti apie 200 tūkst. eurų. Bus įrengta šiek tiek vietų ir laikinoms gyvenimo sąlygoms“, – sakė R. Godeliauskas.
Tikisi gero greiderininko
Seniūnas A. Kulys gyventojus informavo, kad keisis seniūnijos kelius greideriuojantis rangovas. „Negaliu žadėt, kad tikrai bus auksiniai keliai, nes jų būklė ganėtinai prasta, bet ką galim, tą darom, pakontroliuojam“, – teigė seniūnas.
Meras pridūrė, kad anksčiau vienas rangovas greideriuodavo visų seniūnijų kelius, todėl seniūnijoms tekdavo ilgai laukti, kol paslauga bus suteikta tinkamomis oro sąlygomis.
„Kelių priežiūros plėtros programos (KPPP) lėšos skirtos ir žvyravimui, ir greideriavimui. Paprastai mes stengiamės žvyruoti tik tas vietas, kurios avarinės būklės, bet jeigu mes daugiau žvyruojam, tai mažiau greideriuojam. Ką noriu pasakyt, kad skiriamų valstybės pinigėlių užtenka tik vos vos esamai būklei patenkinti“, – teigė seniūnas A. Kulys.
Meras sakė, kad KPPP lėšų šiemet Rokiškio rajonui planuojama skirti 400 tūkst. eurų daugiau.
Seniūnijos gyventojai pabrėžė, kad tikisi gero greiderininko, kuris „neišstums žvyro į laukus“.
Vis tik Pandėlio seniūnas šią temą užbaigė pajuokaudamas, kad Lietuvoje kiek gyventojų, tai tiek pat ir krepšininkų, ir kelių žinovų.
Tai bus ar nebus paštomatas?
Viena Pandėlio miesto centro gyventoja išsakė pastebėjimą, kad Pandėlyje trūksta viešojo tualeto. Ypač toks poreikis matyti per didžiausias šventes mieste, pavyzdžiui, Oninių atlaidus. „Beldžiasi žmonės į duris, ir prašo, gal leistume juos į savo tualetą. Sako, kad viešasis tualetas yra, bet prie jo juk driekiasi eilės. Tai čia dar mandagesni atsiklausia. O kiti tūpt bet kur ir dergia kur papuola. Siaubas, kas darosi po tų švenčių“, – atvirai sako moteris.
Tiek meras, tiek seniūnas sutinka, kad idealiausias problemos sprendimo būdas – biotualetas renginių metu.
Taip pat seniūnijos žmonės jau nebe pirmąkart išsako pageidavimą Pandėlyje turėti paštomatą. Seniūnas paaiškino, kad kiek kreipėsi į paštomatų bendroves, gavo vieną ir tą patį atsakymą – paštomato Pandėlyje įrengti artimiausiu metu nenumatoma. „Tai yra verslas, ir jie sprendžia, apsimoka jiems, ar ne“, – dėstė A. Kulys.
susitiko,pakalbėjo ir baigėsi. Apie KOKIAS ES lėšas kalba,jei nuo 2027m. BAIGIASI LIETUVOS FINANSAVIMAS IŠ ES, Lietuva pakeliama į “aukštesnį lygį”,tik kiek tai adekvatu ir atititinka tikrovę,tai jau kitas dalykas. O JUK LIETUVA YRA DOTACINĖ VALSTYBĖ,kurios ~ 50% BIUDŽETO IŠ ES.
Vienintelės seniūnijos gyventojai bent žino ko nori ir kelia problemas, kurias išspręsti lengvai galima. O pinigų kitiems metams rajono biudžete taryba patvirtino tiek, kad vargu ar sugebės tinkamai įsisavinti.