Rugsėjo 1-ąją į mokyklas sugrįžus moksleiviams, gyvenimas jose ėmė tekėti įprasta vaga, t. y. nuo skambučio iki skambučio. Kiek kitokia situacija papildomą ugdymą siūlančiose miesto įstaigose: Rokiškio choreografijos, muzikos ir dailės mokyklose viščiukai bus skaičiuojami dar pora savaičių, kad tėvai ir vaikai, pasimetę būrelių gausoje, turėtų laiko atsirinkti juos dominančius užsiėmimus.
Renkama parengiamoji grupė
Šiemet į Rokiškio choreografijos mokyklą skubės maždaug pustrečio šimto vaikų, iš kurių 30 – pirmokėlių, dar tik pradedančių savo pažintį su šokiais. „Rugsėjo mėnesį dar renkame 5–6 m. vaikus į parengiamąją grupę, kurioje jie susipažins su ritmika, klasikinio šokio pagrindais ir kitais dalykais. Kol kas į ją yra užsiregistravę 10 vaikų, dar turime galimybę priimti keletą norinčiųjų“, – pasakojo Choreografijos mokyklos direktorius Arūnas Skardžius.
Anot jo, naujai formuojamoje grupėje daugiausia būna 15–18 mokinių: vienam pedagogui dirbti su didesne grupe yra per daug sudėtinga. „Geriausia, kai grupėje – 12–14 vaikų, tuomet įmanoma prie kiekvieno prieiti, pažiūrėti. Paisant tik kiekybės, o ne kokybės, įmanoma formuoti ir didesnes grupes, bet tada jau vyksta ne vaikų ugdymas, o jų gainiojimas po salę“, – „Gimtajam…“ sakė A. Skardžius.
Naujiena – breiko pamokos
Šiemet į Choreografijos mokyklos pedagogų kolektyvą įsiliejo naujas narys – breiko šokių mokytojas Eimis Šeršniovas. „Anksčiau jis šio šokio mokė Rokiškio kultūros centro patalpose, tačiau iškilo problemų dėl jų nuomos. Pasiūlėme jam prisijungti prie mūsų kolektyvo. Mokytojas sutiko važinėti iš Vilniaus ir penktadieniais bei savaitgaliais mokyti vaikus mūsų mokykloje. Pirmoji repeticija vyko praėjusį šeštadienį, norinčiųjų mokytis pas Eimį yra daug, beveik visi – berniukai“, – sakė A. Skardžius.
Anot jo, kiekvienų mokslo metų pradžioje jaunųjų šokėjų gretas papildo maždaug 40–50 moksleivių. „Kokio nors ypatingo spaudimo nedarome, visi jie ateina patys, kai kuriuos už rankų atveda buvę mūsų auklėtiniai, tapę tėvais“, – sakė pašnekovas.
Jo teigimu, konkuruoti dėl vietų naujokams netenka, tačiau tie, kurie nori šokti net pabaigę mokyklą, turi įrodyti esą to verti. „Septynerius metus mūsų mokyklą lankę ir ją baigę moksleiviai turi galimybę ir toliau šokti tautinių šokių ansamblyje „Nemunėlis“ arba šiuolaikinio ir modernaus šokio grupėje „Fiesta“. Dauguma jaunuolių nori patekti į „Fiestą“, todėl prireikia atrankos“, – pasakojo A. Skardžius.
Laukia choras ir ansambliai
Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokykloje šiais mokslo metais muzikuos apie pusketvirto šimto rajono moksleivių, iš kurių 56 žingsniuos į parengiamąją grupę ir pirmąją klasę. Tradiciškai didžiausio susidomėjimo sulaukė fortepijono, smuiko, gitaros ir solinio dainavimo specialybės. Pasak mokyklos direktoriaus pavaduotojos Nijolės Mateikienės, išskirtinio pirmokėlių dėmesio šiemet sulaukė ir pučiamųjų skyrius: vaikai aktyviai rinkosi trombono ir trimito specialybes.
„Savotiška reklama ir agitacija rinktis papildomą ugdymą mūsų mokykloje – pavasariais organizuojami mokyklos auklėtinių koncertai Rokiškio ugdymo įstaigose. Jau pavasarį „dėliojami“ pedagogų krūviai, registruojami moksleiviai, pageidaujantys mokytis muzikos“, – pasakojo N. Mateikienė.
Pasak jos, tie tėvai, kurie dabar norėtų atžalą leisti į individualias pamokas, jau pavėlavo. „Šiuo metu turime galimybę priimti tik į choro ar įvairių ansamblių veiklą. Mokyti naujokus fortepijono, smuiko ar kitų specialybių, kurioms reikia individualių pamokų, galėtumėme tik tuo atveju, jei kas nors atkristų. Pernai gyventi į užsienį su tėvais išvyko 3–4 mūsų moksleiviai, juos pakeitė šeimos, persikrausčiusios į mūsų rajoną iš Kauno, mergaitės“, – sakė N. Mateikienė.
Kviečia mokytis dailės pagrindų ir lankyti kitus būrelius
VšĮ Rokiškio jaunimo centro Dailės mokykloje šiemet renkamos dvi pradinio ugdymo grupės. „Tam, kad grupėse vyktų produktyvus darbas, jose gali būti iki 15 vaikų. Šiuo metu visiškai pilna yra viena, todėl tie, kurie nori įgyti dailės pagrindų, iki rugsėjo 15 d. dar turi galimybę ateiti, apsižvalgyti ir užsirašyti“, – kvietė centro direktorės pavaduotoja Sandra Čibinskaitė. Pasak jos, Rokiškio jaunimo centre organizuojami ir pynimo iš vytelių, rankdarbių, medžio darbų, meninių technologijų, kompiuterio vartotojų, keramikos meno pradžiamokslio, senųjų liaudies amatų, sporto, gamtos pažinimo bei vaikų bendrųjų kompetencijų ir gyvenimo įgūdžių ugdymo būreliai. Pašnekovės teigimu, susidarius pakankamai norinčiųjų, šiemet buvo sudaryta nauja vytelių pynėjų grupė, į kitus būrelius įsilieti galima bet kuriuo metu, o naujos grupės formuojamos tik tuo atveju, kai mokinių susirenka per daug.
„Tie, kurie dailės dalyką pasirenka ne kaip pradinį ugdymą Dailės mokykloje, bet kaip tikslinį būrelį, turi galimybę jį lankyti ne Jaunimo centre, pvz., susidarius grupei moksleivių, dailės būrelis Senamiesčio progimnazijos pradinukams vyks mokykloje“, – pasakojo S. Čibinskaitė.
Paklausta, kiek iš viso rajono moksleivių priims Jaunimo centras, pašnekovė teigė, kad tai pasakyti galės tik rugsėjo 15-ąją, kai baigsis mokinių registravimas.
Kainos
Kiek rajono tėvams atsieis atžalų popamokinė veikla valstybinėse įstaigose? Rokiškio choreografijos mokykloje mėnesio ugdymo mokestis, atitinkamai nuo pasirinktos veiklos, gali atsieiti nuo 5 Eur iki 8,68 Eur, R. Lymano muzikos mokykloje – nuo 6 iki 14,4 Eur, VšĮ Rokiškio jaunimo centre – nuo 3 Eur iki 9 Eur. Tradiciškai visose taikomos nuolaidos dviem tos pačios šeimos vaikams bei sunkiai besiverčiančių šeimų atžaloms.