Žadinti
Iki šiol į Rokiškio „Carito“ veiklą buvo įsitraukę šeši jaunuoliai. Jie dirbo aktyviai. „Dabar teliko dvi naujokės, tikimės, jos pritaps, susidomės veikla ir liks. Labai svarbu turėti jauną lyderį, kuris vienytų komandą, kviestų kitus, gebėtų paskatinti ir sudominti“, – sako Dangira Šatienė, Rokiškio „Carito“ vadovė.
Jos nuomone, žvelgiant apskritai, jaunimo įsitraukimas į bažnyčios veiklą yra kiek sumenkęs. „Sunku žadinti jaunimą. Šiuolaikinis jaunas žmogus renkasi lengvesnį kelią, jį traukia pramogos, linksmybės, įvairios galimybės save realizuoti kitose veiklose. Aplinka taip pat keičia tradicijas. Juk viskas prasideda nuo šeimos, ji vaikui daro didžiausią įtaką“, – svarstė D. Šatienė. „Mes su jaunimu dalyvaujame „Maisto banko“ akcijoje. Iš pradžių jaunimas prisijungdavo dėl patiems reikalingų visuomeninių valandų, dabar todėl, kad patys nori prisidėti gerais darbais. Tai labai džiugina“, – sako vadovė.
Jos nuomone, yra daug šaunaus jaunimo, tik reikia skirti jiems dėmesio ir daug bendrauti. Apie bendras veiklas jie sužino vieni per kitus, o dažniausiai per tuos, kurie lanko sutvirtinimo pamokėlės.
Padėti „atrasti“
Pandėlio gimnazijos tikybos mokytoja, Šv. Onos ateitininkų kuopos globėja Eglė Glemžienė sako, kad šiuolaikinis jaunimas į bažnyčios veiklą dažniausiai įsitraukia, kai reikia ruoštis sakramentams. „Tačiau stengiamės, kad jaunimas bažnyčią „atrastų“ ir kitomis progomis. Pandėlyje veikia ateitininkų kuopa. Nors jie nėra uolūs bažnyčios lankytojai, bet kai kvietiesi konkrečiai progai ar veiklai, bažnyčios nebijo. Tada įsijungia ir į procesiją, bažnytinį chorą ar, tarkim, pasveikiname tėvelius Tėvo dienos proga. Jaunimui reikia veiklos. Manau, per ateitininkų organizaciją galima padėti jauniems „atrasti“ bažnyčią, nes organizacijai svarbus jaunimo visapusiškas ugdymas, apimantis ne tik tikėjimą, bet ir tautiškumą, visuomeniškumą, inteligentiškumą, šeimyniškumą. Ateinančiais metais minėsime kuopos 20-metį. Jei jaunimo dar yra kuopoje, vadinasi, jiems įdomu“, – pasakojo E. Glemžienė ir pasidžiaugė, kad šiuo metu kuopa vienija 15 narių.
Vis dėlto anksčiau jaunimo buvo daugiau. „Miesteliai tuštėja. Prijaučiantis bažnyčiai jaunimas gyvena kaimuose, todėl jiems atvykti yra iššūkis. Galbūt ir pandemijos metai šiek tiek atitolino visus nuo kontaktinio bendravimo. Žinoma, anksčiau jaunimo bažnyčioje būdavo daugiau“, – pripažino pašnekovė.
Jos teigimu, šiek tiek sumažėjo ir mokinių, priimančių Pirmąją Komuniją ir Sutvirtinimo sakramentą, nors Pandėlyje tai nelabai juntama. „Dėl to, žinoma, džiugu“, – sako E. Glemžienė. Ji įsitikinusi: „Mums, dirbantiems su jaunimu, iškyla rūpestis sudominti jaunus žmones, padėti jiems pasijusti bažnyčios dalimi.“
Parodyti kelią
Rokiškio dekanas Eimantas Novikas mano, kad jaunimo požiūris į bažnyčią priklauso nuo situacijos, šeimos ir kitų dalykų. „Jaunų žmonių bažnyčioje itin padaugėja mokslo metais, nes prasideda katechezės. Pastaruosius penkerius metus siūlome jaunuoliams įsitraukti į „Maisto banko“, „Carito“ veiklą, stengiamės sudominti juos savanoriavimo galimybėmis, o kartu padėti jiems atrasti kelią į vertybes, kurios padėtų augti“, – sako dekanas.