Sulaukė teigiamo atsakymo

Į Seimo narį Tadą Barauską kreipėsi Rokiškio skalbyklos „Aina“ vadovas Virginijus Gudonis. „Jo įmonėje dirba daug neįgalių žmonių. Už tai įmonė gauna valstybės lengvatų, subsidijų. Tačiau ankstesnė valdžia numatė, kad nuo kitų metų tokioms įmonėms nebebus lengvatų, jos bus panaikintos. Dėl to kreipiausi į socialinės apsaugos ir darbo ministrę Ingą Ruginienę. Vyko kelios diskusijos, bendri pokalbiai. Kai ji lankėsi Rokiškyje gegužės pradžioje, dar kartą susitikome dėl šio reikalo. Dalyvavo ir direktorius, ir meras“, – „Gimtajam…“ sakė T. Barauskas.
Prieš keletą dienų jis gavo įmonei svarbų teigiamą atsakymą, pasirašytą viceministro Dariaus Pauliukonio, kad planuojama nuo sausio lengvatas tęsti.
„Planuojama pratęsti darbo užmokesčio subsidijų mokėjimą dabar subsidijuojamiems asmenims, turintiems 30–40 procentų dalyvumo lygį, dar dvidešimt keturiems mėnesiams. Atkreiptinas dėmesys, kad asmuo, dalyvavęs įdarbinime subsidijuojant, negali būti siunčiamas pakartotinai dalyvauti šioje priemonėje pas tą patį darbdavį, išskyrus asmenis, kuriems nustatytas 25 procentų darbingumo lygis arba sunkus neįgalumo lygis; asmenis, kuriems nustatytas 30–40 procentų darbingumo lygis arba vidutinis neįgalumo lygis, jeigu bendra subsidijos darbo užmokesčiui mokėjimo tam pačiam darbdaviui už šį asmenį trukmė neviršija trisdešimt šešių mėnesių“, – rašo atsakyme viceministras.
Tik dvi tokios įmonės Lietuvoje
Įmonės „Aina“ vadovas V. Gudonis sakė, jog į Seimo narį kreipėsi dėl socialinių reikalų – kad padėtų įmonei lengviau dirbti, paliktų galioti ankstesnes sąlygas, kurias buvusi valdžia pakeitė. „Suderino man galimybę susitikti su ministre Rokiškyje, ir tuomet kartu bandėm jai įrodyti, kodėl to reikia. Dabar jau girdėjau, kad nuo ateinančių metų dar dvejiems metams parama bus pratęsta“, – sakė V. Gudonis.
Jo įmonėje dirba dvylika neįgalių žmonių – pusė visų dirbančių. Tačiau vienam neįgaliam darbuotojui mokamas vienas atlyginimas, nors du neįgalūs žmonės padaro vieno darbą. Dėl to ir reikalingos valstybės subsidijos.
Anot V. Gudonio, Lietuvoje yra tik dvi tokios skalbyklos – socialinės įmonės, įdarbinančios neįgalius žmones – tai Rokiškio „Aina“ ir tokia pat įmonė Naujojoje Vilnioje. „Mes socialinės įmonės statusą turime dvidešimt dvejus metus ir norime išgyventi, todėl ir kreipėmės pagalbos“, – sakė „Ainos“ vadovas.