Rajono savivaldybės administracijos direktorė Nataša Aleksiejeva „Gimtajam…“ teigė, jog potvarkio, draudžiančio eismą pažliugusiais miško keliukais, nėra pasirašiusi. Anot jos, bendro naudojimo keliuose įrengti kelio ženklai, draudžiantys technikai įvažiuoti. Žinoma, pasitaiko išimčių ir kirtėjai nepaiso, važiuoja į miškus ir bjauroja kelius. „Tai aktualus klausimas. Esame nustatę keletą pažeidėjų, įpareigojome juos sutvarkyti kelią. Jei jie nepaklus, už padarytą žalą atsakys teismine tvarka. Ruošiame informacinį raštą miško kirtimu užsiimantiems asmenims atsižvelgti į oro sąlygas ir nevažiuoti į miškus“, – teigė N. Aleksiejeva ir pridūrė, jog leidimus įvažiuoti į rajono miškus išduoda Rokiškio kaimiškosios seniūnijos seniūnė Dalia Janulienė.
D. Janulienė „Gimtajam…“ teigė tokių leidimų bet kam ir bet kada nedalijanti, o besivadovaujanti aplinkos ministro įsakymu. „Tokius leidimus išduodame su sąlyga, jog baigus kirtimo darbus kelias bus sutvarkytas. Leidimą pasirašo asmuo, kuris tvarkys kelią. Žinoma, polaidžio metu viską sutvarkyti nėra įmanoma, nes kelias bus dar daugiau sugadintas. O tokių kelių yra. Šiuo metu kaimiškų vietovių keliai apskritai sunkiai išvažiuojami, o ką bekalbėti apie miško keliuką. Tiesiog dabar reikia vengti tokiais važinėti. Iš tikrųjų problema – ne leidimų išdavimas, o tai, kad pažeidėjai važiuoja jų nė neturėdami. Jei ne policija, jei ne pastabūs gyventojai, sugaudyti visus kirtėjus būtų labai sunku. Visi tvarkymo darbai kristų savivaldybei ant pečių“, – apgailestavo seniūnė. Jos teigimu, įrodyti pažeidimą sudėtinga. „Ši problema išdėstyta Seimo Vyriausybės kancleriui. Seniūnų asociacija siekia, kad miško kirtėjai būtų įpareigoti kreiptis į seniūnijas iš anksto, planuojant darbus. Taip sužinotume, kas yra miško savininkas. O dabar viskas iš kito galo – pirma darbai, tada leidimai“, – dėstė seniūnė.
Aš nesutinku, kad už mano sumokėtus mokesčius valstybei, po kiekvieno rudenio ar pavasario per naujo tvarkytų sudarkytus keliukus, vien dėl to, kad verslininkams, kurie moka minimumus savo darbuotojams ir slepia mokesčius nuo valstybės, būtų didesnis pelnas. O už tuos 5% tikriausiai yra per naujo užvirinamos miško keliukų atkarpos, tokių tikrai yra, bet jų niekoti irgi negalima.
Kad tik apsunkinti darbus. Įmonės moka beprotiškus mokesčius valstybei (kelių mokesčiai, 5 proc., aplinkos taršos mokesčiai ir kt.), tai dar dievagojasi dėl keliukų, kuriais niekas praktiškai nevažinėja. Kodėl už surinktus mokesčius, niekas ir netvarko tų kelių? Kodėl bendrovės turi stabdyti savo veiklą ir taip neuždirbti nei sau, nei darbuotojams, nei valstybei?
jei valdzia, ivesdama 5 proc mokesti nuo parduotos medienos, zadejo uz siuos pinigus taisyt misko kelius, o dabar pazadu netesi, vadinasi del to kalti misko savininkai ir kirtejai