– (UN)CHAINED – koks tai projektas?
– Kurdami šį projektą su nuostabia komanda stengsimės suteikti informacijos, žinių Lietuvos jaunimui apie emocinės sveikatos svarbą ir tai, kaip išlikti sveikam ir sąmoningam šiuo sudėtingu laikotarpiu. Projekto idėja kilo diskutuojant su draugais: mokyklose bandoma įdiegti lytinio švietimo pamokas, tačiau apie emocinę sveikatą, patyčias, netoleranciją ir nepagarbą kalbama per mažai. Kalbėti apie tai sunku, tačiau daug dalykų gyvenime yra sudėtingų ir tam, kad juos įveiktume, reikia pradėti. Taigi mūsų komanda tikisi žengti tą pirmąjį stiprų žingsnį, o nuo ko geriau pradėti, jei ne nuo jaunimo. Pavadinimą sumanėme diskutuodami ir šis visiems „prilipo“. (UN)CHAINED lietuviškai „nutrauk grandines“. Tai simboliškai perteikia misijos, kurią šiuo projektu bandome įgyvendinti, esmę, tai išsilaisvinimas iš tylos pančių.
– Koks šio projekto formatas?
– Jei karantino ribojimai nesutrukdys, važiuosime į Lietuvos moksleivių sąjungos padalinius ir rengsime gyvus pasikalbėjimus su įdomiais, daug gyvenimiškos patirties turinčiais vietiniais žmonėmis, pasakosime ir savo istorijas, pasidalinsime patarimais ir būdais, kaip pasirūpinti emocine sveikata.
Prisijungė ir rokiškėnų
Prie komandos, suburtos iš visos Lietuvos, prisijungė ir rajono savivaldybės tarybos narys Karolis Baraišys bei rokiškietė Meda Stanienė.
„Prisijungti prie (UN)CHAINED projekto nusprendžiau labai greitai ir lengvai – patiko idėja, pats esu daug laiko skyręs veiklai su jaunimu, noriu pasidalinti savo patirtimi ir prisidėti prie geresnės mokinių, paauglių emocinės sveikatos, tobulėjimo, jų dabarties ir ateities. Manau, mokyklose niekad nebuvo skiriama tam pakankamai dėmesio, ypač tai išryškėjo pandemijos ir nuotolinio mokymo metu. Tikiu Martyno idėja ir manau, kad galime pasiekti neblogų rezultatų ir prisidėti prie geresnio ir lengvesnio jaunosios kartos gyvenimo“, – pasakoja K. Baraišys.
„Tapti (UN)CHAINED dalimi nusprendžiau, nes nuoširdžiai patiko idėjos. Tikiu, kad su gera komanda pasieksime ne tik visų užsibrėžtų tikslų, bet dar daugiau. Prisidėsime prie vaikų ir paauglių emocinės sveikatos gerinimo, mėginsime užkrėsti juos įkvepiančiais gerais pavyzdžiais, motyvuosime konkrečių žmonių istorijomis. Bandysime parodyti, kad viskas yra įmanoma, kad nereikia nesustoti siekti savo tikslų, svajonių bei laimės“, – sakė M. Stanienė.
Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“
Kas yra jaunimui? Kokiomis grandinemis jie suvarzyti? Kazkoks depresuotas jaunimas palikes, kad reikia pagalbos. Iseikite dazniau i lauka, jaunime.