Mūsų sveikata priklauso nuo protėvių mums perduotų genų, nuo mūsų pačių gyvenimo būdo ir mitybos. Visi žinome, kad itin daug lemia maistas, jis turi būti šviežias, kūną maitinantis, ne tik malonumą teikiantis. O apie vandenį – ar pagalvojame? Jis – iš visų svarbiausias, jis – visos gyvybės pamatas, reikalingas gimti ir užaugti, yra visų gyvų organizmų sudedamoji dalis. Net 70 proc. žmogaus kūno sudaro vanduo, teigiama, kad per metus organizmas perfiltruoja daugiau kaip toną įvairių skysčių. Jeigu jis toks svarbus, reikia vandenį pažinti…
Mūsų geradaris
Visuomenės sveikatos specialistai ir žmogaus fiziologijos tyrėjai apie vandenį pateikia daug įdomios informacijos. Vanduo perneša maistingąsias organizmo medžiagas, mažina nuovargį, teikia energijos, slopina alkį, saugo sąnarius, stiprina raumenis, glotnina odą (nereikia ir brangių procedūrų), nutolina senatvines raukšles, normalizuoja širdies ir kraujagyslių veiklą. Jis reguliuoja kūno temperatūrą, saugo nuo perkaitimo, aprūpina mineralinėmis medžiagomis, kurių netenkame su prakaitu.
Beje, naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad madingi ir brangūs vandens filtrai, gali būti, saugo žmogų ne tik nuo taršos, bet ir nufiltruoja reikalingas mineralines medžiagas. Taigi visada vertinga yra tai, kas natūralu ir saikinga. Jeigu organizmui trūksta vandens, išsausėja gleivinės, sulėtėja medžiagų apykaita, pila karštis, stipriau plaka širdis, suglemba raumenys, svaigsta, skauda galva, apima nuovargis, sunku susikaupti.
Seniai visi žino, kad be maisto žmogus gali išbūti ir keliasdešimt dienų, o be vandens – tik kelias. Tad reikia gerti vandenį. Specialistai pataria, kad vienam kūno kilogramui turėtų tekti apie 30–34 ml per dieną, tai priklauso nuo metų laiko, žmogaus savijautos, kūno sudėjimo, lyties, vyrams vandens reikia daugiau.
Plačiau skaitykite ketvirtadienio „Gimtajame…“