Sekmadienį Panemunėlio miestelis gyveno lietuvybės skleidėjo, pirmųjų lietuviškų slaptųjų mokyklų kūrėjo, kunigo šviesuolio atmintimi. Proga ypatinga: šiemet minimas J.Katelės 185 metų jubiliejus. Po šv. Mišių, kurias aukojo Panevėžio vyskupas, emeritas Jonas Kauneckas, kunigo, švietėjo J.Katelės labdaros ir paramos fondo patalpose atidarytas kun.J. Katelės muziejus. Prieš tai pagerbtas kun. J.Katelės atminimas maldomis ir giesme prie jo kapo šventoriuje.
Apie lietuvybės puoselėtoją, kunigą J.Katelę, kelis dešimtmečius tarnavusį Panemunėlio bažnyčioje ir jo didžiulius darbus bei indėlį puoselėjant švietėjišką ir dvasinę veiklą gausiai susirinkusiems miestelio gyventojams ir svečiams emocingai pasakojo vyskupas J.Kauneckas, dėkojęs žmonėms, sergantiems šios iškilios asmenybės atminimo saugojimu ir puoselėjimu. Renginį vedė Vilija Aleknienė, vietinių vadinama kun. J.Katelės biografe, kurios pastangomis surinkta gausi medžiaga apie Panemunėlyje gyvenusią ir dirbusią tautos įžymybę.
Apie kunigo J.Katelės gyvenimą kalbėjo knygos „Dievui, parapijai, Lietuvai. Kunigo švietėjo Jono Katelės biografinė apybraiža“ autorė, buvusi Panemunėlio mokytoja Ona Levandavičiūtė, apie neeilinę asmenybę galinti pasakoti be galo be krašto…
Visų lūpose – nuostaba ir pasididžiavimas, kokią galybę kilnių darbų gali nuveikti vienas lietuvybei, bažnyčiai ir paprastiems žmonėms pasišventęs žmogus. J. Katelė – kunigas ir daraktorius, skatinęs mokytis rašto žmones, kvietęs juos prie knygos tiek pamokslų metu, tiek ir lankydamas trobas, slapta steigęs lietuviškas mokyklas, rengęs slaptus lietuviškus vaidinimus, į Panemunėlį kvietęs to meto Lietuvos šviesuolius. Panemunėlyje tebėra gyva Maironio, Juozo Tumo Vaižganto, Jono Basanavičiaus ir kitų iškilių asmenybių atmintis. Todėl ir muziejaus atidarymo kalbose skambėjo Maironis, Vaižgantas…Iš aktoriaus Ferdinando Jakšio, kunigo, švietėjo J. Katelės labdaros ir paramos fondo valdytojo Leonardo Šablinsko lūpų… Garsus šalies etnologas Libertas Klimka sakė į tokį renginį negalėjęs neatvykti, nes kun.J.Katelė ir mūsų tauta – neatskiriami. Į šventę atvyko Panevėžio vyskupijos generalvikaras Eugenijus Styra, Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato parapijos klebonas dekanas Eimantas Novikas, Vilniaus rokiškėnų klubo „Pragiedruliai“ pirmininkas Algis Narutis, Rokiškio krašto muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė, kiti svečiai, kuriems J.Katelės gyvenimas ir veikla tapo kelrodžiu.
Duris atvėrusiame muziejuje eksponuojami švietėjo, kunigo J.Katelės asmeniniai daiktai, maldaknygės, nuotraukos.
Šventės nuotraukų galerija.