Už darbotvarkės priėmimą antradienį Seime balsavo 64 parlamentarai, 12 buvo prieš, susilaikė 41 Seimo narys.
Ją sudaro 6 esminiai punktai, skelbiama Seimo pranešime žiniasklaidai. Tai – psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo atitolinimas ir mažinimas, psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo rizikos valdymas ir psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos stiprinimas; prieinamas kokybiškas priklausomybių ligų gydymas, reabilitacijos ir reintegracijos paslaugos asmenims; alkoholio, tabako gaminių ir su tabako gaminiais susijusių gaminių pasiūlos mažinimas.
Taip pat numatyta sužlugdyti ir išardyti su narkotikais susijusias organizuotas nusikalstamas grupes, kurios veikia Lietuvoje arba kurių veikla yra nukreipta į Lietuvą; spręsti sąsajų su kitomis grėsmėmis saugumui klausimą ir tobulinti nusikalstamumo prevenciją; sumažinti narkotikų vartojimo poveikį visuomenės ir asmens sveikatai, plėtoti humanistinę, į asmens sveikatą ir pagalbą narkotikų vartotojams orientuotą ir įrodymais pagrįstą baudžiamąją politiką.
Pažymima, kad šiais nutarimais tikimasi mažėjančio suvartojamo alkoholio kiekio, tenkančio15 metų ir vyresniems gyventojams, taip pat daugiau nei du kartus sumažinti tabako gaminius rūkiusių per paskutinį mėnesį 15–64 metų gyventojų dalį ir išlaikyti dvigubai mažesnį nei Europos Sąjungos šalyse narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo paplitimą tarp 15–64 metų gyventojų.
Be to, tikimasi išaugusio pagalbos, pakaitinio gydymo paslaugų prieinamumo ir mažėjančio mirtingumo dėl su narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis susijusių priežasčių.