Antradienį Seimas pradėjo svarstyti 2013–2022 metų valstybinę švietimo strategiją. Vienas iš joje numatytų punktų – pritraukti mokytojauti daugiau vyrų…
Dauguma – moterys
Strategiją Seime pristatęs švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis atkreipė dėmesį, kad keletą metų dėl švietimo perspektyvos vyko viešos konsultacijos su įvairiomis visuomenės grupėmis. Projekte atsižvelgta į strategiją „Lietuva 2030”, pasaulines švietimo filosofijos, politikos ir praktikos tendencijas.
Pastebima, kad 87,5 proc. šalies mokytojų bendruomenės sudaro moterys, tad tokia padėtis ne visada palanki visapusiškai ugdyti vaikus ir jaunimą. Žadama siekti, kad po dešimtmečio mokyklose būtų apie 20 proc. vyrų.
Ar mūsų mokyklose vyrai – tik direktoriai?
Juozo Tumo–Vaižganto gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Nijolė Zabarskienė, klausiama, ar mokyklose trūksta mokytojų vyrų, sakė: “Vienareikšmiškai trūksta. Vyrų autoritetas kitas, auklėjant vaikus labai svarbi vyro įtaka.“ Anot pavaduotojos, visur turi būti pusiausvyra, todėl ir vyrų mokytojų turėtų būti daugiau.
Apie stereotipus
Rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis, užkluptas klausimo apie lyčių lygybę mokyklose, prisipažino niekuomet apie tai nemąstęs. „Man priimta, kad darželyje dirba moterys, o mokyklose, senas stereotipas, tiksliuosius turėtų dėstyti daugiau vyrai“, – kalbėjo vedėjas.
Rokiškio rajono švietimo įstaigose, suskaičiavus vadovus ir jų pavaduotojus, dirba 15 vyrų ir 57 moterys. Vyrai šiuo atveju nesiekia ir 20 proc. O kuris vadovas geresnis – vyras ar moteris? „Svarbu asmenybė. Nesvarbu lytis“, – mano A. Laužadis.
Daugiau ketvirtadienio GR
Reda MILAKNIENĖ