Popierinė ar elektroninė?
Atsiradus elektroninėms knygoms, buvo iškilusi diskusija apie popierinių knygų likimą. Vilniaus knygų mugės ir leidinių leidybos mastai rodo, kad jos yra reikalingos Lietuvos gyventojams. Mūsų bibliotekų skaitytojams taip pat. Kiekvienas namuose turime knygų, kadaise nupirktų ir neskaitytų. Gal kai kurias verta perskaityti dar kartą ir pažvelgti šių dienų akimis.
Mano pirmosios karantino savaitės knyga:
Autobiografinis romanas: Tara Westover „Apšviestoji“, 2019
Knygos pabaigoje autorė išsako mintį, kad „visi mes daug sudėtingesni už vaidmenis, mums skirtus įvairiose istorijose“. Mums neįsivaizduojama, kaip XX a. pabaigoje gali vykti tokie dalykai išsivysčiusioje pasaulio šalyje – JAV. Tai sukrečianti autorės gyvenimo istorija, kurią perskaitę sužinosite, ką reiškia gyventi šeimoje, kurios vienintelis tikslas – pasiruošti artėjančiai pasaulio pabaigai. Bandysite suprasti, kaip jaučiasi vaikas, kuriam užvertos durys į mokyklą, kuris neturi draugų, išskyrus brolius ir seseris, tarp kurių yra sergančiųjų psichikos ligomis. Ir kiek daug drąsos ir ryžto reikia turėti savy, norint pasipriešinti radikaliai mormonų survivalistų šeimai, savarankiškai mokantis, kad 17 metų mokslo trūkumą įveiktum per kelerius metus, ne tik baigtum studijas viename garsiausių pasaulio universitetų, bet ir įgytum daktaro laipsnį. Bet prarastum tėvus…
Šios knygos skaitytojai negali paimti iš bibliotekos, tačiau ją, kaip ir kitas dvi, šiame puslapyje paminėtas, karantino laikotarpiu galite perskaityti elektroninėje erdvėje, užsiregistravę svetainėje www.ibiblioteka.lt.
Šiame portale galima rasti ir skaityti daugiau kaip 2000 lietuvių autorių į lietuvių kalbą išverstų elektroninių knygų. Visiems, turintiems skaitytojo pažymėjimą, tereikia prisijungti prie portalo. Neturintieji pažymėjimo privalo arba užsiregistruoti portale, arba užsisakyti skaitytojo bilietą ir kartu užsiregistruoti. Visos portalo paslaugos pritaikytos ir mobiliesiems įrenginiams. El. knygoms skaityti yra būtinas interneto ryšys. Pasiskolintas el. knygas galima skaityti 14 kalendorinių dienų, o jas perskaičius virtualiai atlikti jų grąžinimą.
Knygos tiesia pagalbos ranką
Svetainėje www.ibiblioteka.lt galite rasti elektroninių knygų apie meditacijos techniką, apie atsipalaidavimą, nerimo suvaldymą ir kitas būsenas, kilusias dėl nūdienos nekasdienių situacijų.
Taktika, būdai ir priemonės neramiems laikams: James Wesley Rawles „Kaip išgyventi šiuolaikinio pasaulio pabaigą“, 2015
Pasaulis šiomis dienomis dar kartą įsitikino, kad mūsų kasdienį gyvenimą gali sugriauti: teroristų ataka, mirtina pandemija, priešiškos šalies užpuolimas, staigus valiutos nuvertėjimas. Kad teks pasirūpinti savimi bei savo šeima, nesitikėjome ir neplanavome.
Išlikimo ekspertas, survivalblog.com redaktorius Jamesas Wesley dalijasi savo žiniomis apie pagrindinius įrankius ir įgūdžius, kurie padės išgyventi šiuolaikinio civilizuoto pasaulio pabaigą.
Ši knyga – tai išsamus vadovas, kaip pasiruošti bet kokiai krizei: nuo globalaus pasaulio finansų žlugimo iki pandemijos ar karo. Joje sužinosite, kaip apsirūpinti vandeniu, kaip susisiekti su artimaisiais, kur gauti kuro, medicinos priemonių ir t. t. Tokia knyga privalo būti žmogaus, kuris pasiruošęs visiems gyvenimo atvejams, parankėje ar bent jau perskaityta, kad, esant poreikiui, būtų prisiminta…
Dvasinis streso valdybas: Regina Bönsel „Atsipalaiduokite!“, 2013
Knyga supažindina su indų jogos guru Šri Šri Ravi Šankaro mokymu, paremtu kvėpavimo pratimais ir žiniomis apie savijautą veikiančius veiksnius, kurie padeda suvaldyti stresą, suteikia energijos gyvenimo džiaugsmui ir kūrybiškumui. Ši knyga kviečia sustoti skubančiame pasaulyje, sukeliančiame fizinę ir dvasinę įtampą, išmokti valdyti stresą ir įgyti vidinę taiką ir pasitikėjimą savimi.
Geriausias spektaklis
Knyga, pagal kurią pastatytas geriausias festivalio „Vaidiname žemdirbiams“ spektaklis MIEGO BROLIS (Valstybinis jaunimo teatras, rež. Adomas Juška): Robert Schneider „Miego brolis“, 1996
Knygą galite surasti: https://pdfknygos.com/miego-brolis/
Tai įstabi genialaus muziko Johaneso Elijo Alderio gyvenimo istorija, prikaustanti skaitytojo dėmesį nuo pirmo iki paskutinio puslapio. Apdovanotas neregėta klausa, kamuojamas beprotiškų aistrų, atstumtas pasaulio, graužiamas sielvarto ir neišsipildžiusios meilės, šis nepaprasto likimo žmogus, būdamas 22 metų, nutaria pasitraukti iš šio pasaulio – nemiegoti iki mirties.
Mažiesiems skaitytojams
Fondas „Švieskime vaikus“ sudėjo knygas vaikams pdf online: http://www.svieskimevaikus.lt/knygu-lentyna/
Vaikams ir tėvams: Dovilė Zavedskaitė „Lietus ir skafandras“, 2019
Knygoje daugiau kalbama apie tai, kaip jaučiamės šiame pasaulyje, negu apie tai, ką čia veikiame. Tai istorija apie mergaitę, kuri labai daug galvojo apie savo baimę, kol neiškeliavo su ta baime į kelionę po pasaulį. Tai – susitikimų ir pokalbių knyga, kurioje po žodį skleidžiasi mus supančioje gamtoje glūdinti tyla, tikra „laumžirgiška, uodiška, dilgėliška“ išimtis.
Nusišypsoti: Aidas Jurašius „Pypas ir jo nutikimai“, 2017
Per visus knygos puslapius Vingiais keliauja Pypas. Su juo kartu žygiuoja ir Moralas, ir filosofas Šurum Burum. Per savo Tiriamąjį Žygį jie sutinka Baigtą Kriukį, Šnirpšt. Šlept, Čiūčią, susipykusią su Liūlia… Ir daug kitokių niekur neregėtų veikėjų, kurie įšoka į knygos puslapį, vos tik paspaudus „Pyyp“ nosį arba timptelėjus ausies spenelį.
Tiems, kurie tiki pasakomis ir stebuklais: Diana Lekevičienė „Pasaka apie girnų meškiuką“, 2016
Eiliuota pasaka apie seniai užmirštą mitą, neturtingą medkirtį, svajojusį rasti laimę, apie našlaitį meškiuką ir apie pasidalintą paskutinį duonos kriaukšlį… Apie dėkingumą, pasitikėjimą ir drąsą siekti savo svajonės. Knygelė skirta tiems, kurie svajodami mėgsta žiūrėti į žvaigždes.
Gražaus, prasmingo laiko su knyga, sveikatos ir atsargumo.
Parengė J. Keliuočio viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Daiva Vilkickienė
Viruso užkratas ant knygų laikosi net keturias dienas, todėl skolintas jas būtina dezinfekuoti. Visas knygas, kurias dabar į grąžinimo dėžes meta rokiškėnai, bibliotekininkės kruopščiai dezinfekuoja, tą daryti patariama ir dalinantis knygoms. Pravartu keletą dienų tokių visai nejudinti.