Jonas Užurka „Didieji Lietuvos valdovai“, 2016

Rašytojo sumanymo aprašyti Lietuvos istoriją romanuose viena iš trilogijos dalių – apie mažiau nei Mindaugas, Gediminas ar Vytautas žinomus iškilius lietuvių tautos valdovus, narsius karvedžius – Kęstutį, Algirdą, Traidenį ir Vytenį, kurių dėka išliko mūsų žemės, mūsų protėviai ir mūsų tauta.

Apie tuos, kupinus intrigų, sąmokslų, aistringos ir tragiškos meilės, mums daugiau dar nežinomus laikus perskaitysite šioje knygoje.

Tikri viduramžių Lietuvos istorijos faktai nuo galvų kapojimo iki meilės intrigų: Virginijus Savukynas „Istorijos detektyvai“, 2016

Žurnalistas, kultūros antropologas savo knygoje atskleidžia visai kitokią XIII–XV a. Lietuvą, nei esame įpratę įsivaizduoti. Jis pateikia tikrų istorijos faktų, istorijų, kurias perskaičius galima pamanyti, kad jos yra išgalvotos. Tačiau visi aprašyti įvykiai yra tikri ir paliudyti patikimų šaltinių.

Ši knyga apie patį paslaptingiausią viduramžių Lietuvos istorijos tarpsnį su geram detektyvui prilygstančiomis intrigomis.

Knygos autorė, kurios protėviai kilę iš Rokiškio: Eellen Cassedy „Mes esame čia“,  2013

Tai bandymas tyrinėti žydų istoriją Lietuvoje per asmeninę prizmę, pasakojant ir savo šeimos istoriją.

Autorė ieško savo protėvių ištakų, siekia perprasti visos Lietuvos žydų tautos tragediją. Pateikia šioje knygoje daug klausimų: kaip tauta stengiasi įveikti kruviną praeitį? Kaip vertina stebėtojus, kolaborantus, nusikaltėlius, gelbėtojus ir save?

Nepažįstamas pagyvenęs žmogus, kilęs iš autorės protėvių miestelio Rokiškio, pateikė keistą prašymą…

Apie S. Smetonienę ir J. Tūbelienę: Ingrida Jakubavičienė „Seserys“, 2014

Dvi seserys – ryškiausios tarpukario Lietuvos politinio gyvenimo veikėjos – Sofija ir Jadvyga – iki šiol menkai pažįstamos plačiajam skaitytojų ratui. Knygoje atskleidžiama šių iškilių asmenybių gyvenimo istorija, pradedant garbinga Chodakauskų giminės praeitimi, vaikystės metais Gavenonių dvare, šeiminio gyvenimo džiaugsmais ir rūpesčiais, baigiant gyvenimo saulėlydžiu už Atlanto.

Knygoje gausu vaizdinės medžiagos, pirmą kartą skelbiamų nuotraukų iš privačių archyvų.

Apie rezistentus ir jų išdavikus: Arvydas Anušauskas „Išdavystė“, 2017

Tai istorija apie Juozo Albino Markulio asmenybę, apie rezistentus ir jų išdavikus, herojus ir okupantų agentus, pamirštas paslaptis ir atradimus naujai surastuose dienoraščiuose.

Ši knyga leidžia visapusiškai patyrinėti žmonių silpnybes, pasitikėjimo kelius ir gyvenimo klystkelius.

Autorius norėtų, kad šią knygą perskaitytų paaugliai: Alvydas Šlepikas „Mano vardas – Marytė“, 2016

Poetas, režisierius ir scenaristas pasakoja apie slegiančius Rytprūsių vaikų išgyvenimus po Antrojo pasaulinio karo, po Raudonosios armijos įsiveržimo. Kamuojami alkio ir nepritekliaus jie traukdavo anapus Nemuno į Lietuvą – elgetauti, ūkininkų prašyti duonos bei pastogės ar už duoną ir pastogę atidirbti. Tai knyga apie meilę, užuojautą ir atmintį. Autoriui svarbiau parodyti santykį tarp vilties ir nevilties, o ne sąmoningai vaizduoti to meto žiaurumą.

Mažam ir dideliam lietuviui: Selemonas PaltanavičiusAš – Lietuvis“, 2017

Populiaraus vaikų rašytojo S. Paltanavičiaus šiltas ir savitas požiūris į mūsų šaknis, į mažus ir didelius dalykus, kurie būdingi tik mūsų tautai, mūsų protėviams, mūsų pajautimui ir įpročiams.

Knygoje lyg iš tviskančių vitražo gabalėlių galima sudėlioti unikalų lietuvio atvaizdą.

Mažiesiems apie Lietuvą: Kakės Makės enciklopedija apie Lietuvą, 2018

Šioje spalvingoje enciklopedijoje sužinosite, iš kur kilo Lietuvos vardas, kiek ežerų tyvuliuoja Lietuvoje, kas yra „Tautiška giesmė“ ir kas saugo Lietuvą. Knygoje rašoma Lietuvos istorijos, amatų, geografinės padėties, etnografinių regionų gamtos, gyvūnijos ir kultūros tematika.

Kakė Makė kviečia mažuosius skaitytojus pažinti Lietuvą.

Viskas apie Lietuvą: enciklopedija vaikams apie Lietuvą, 2005

Išsamiau apie tai, kaip susikūrė Lietuvos valstybė, apie jos simbolius, kunigaikščius ir dabartinius Lietuvos vadovus, apie šalies kultūrą, Lietuvos klimatą; gyvūnus ir augalus, pievas ir miškus. Sužinosite, kuri upė giliausia, šalčiausia, kuris ežeras didžiausias, o kalnas aukščiausias.

Daug  įdomybių ir faktų apie šalį, kurioje gyvename.   

Apie Panemunės pilis: Romas Sadauskas „Nuo pilies ant pilies“, 2000 

Tai knygelė jaunesnio amžiaus vaikams ir, žinoma, jų tėveliams. Tai puikus gidas, keliaujantiems po Lietuvos – Gardino, Liškiavos, Merkinės, Kauno ir kitas – pilis. Knygoje laukiantis pažintis su devyniomis didingiausiomis Panemunėje esančiomis Lietuvos pilimis suteikia daug minčių ir apmąstymų apie tai, kad iš tiesų labai mažai težinome apie savo kraštą… Knygoje daug padavimų. liudijimų, istorikų komentarų.

Perskaičiusiems šią knygą lankytis minimose vietovėse tampa gerokai įdomiau ir prasmingiau.

Skaitomiausios savaitės knygos

Suaugusiųjų:

1. Jane Corry „Mano vyro žmona“, 2019

2. Lisa Kleypas „Vien tik tu“, 2019

3. Lucinda Riley „Angelų medis“, 2019

4. Catherine Tinley „Lemtingas valsas“, 2019

5. Kristin Hannah „Lakštingala“, 2016

Vaikų ir jaunimo:

1. Jeff Kinney „Nevykėlio dienoraštis: Rizikingas sumanymas“, 2017

2. Petras Cvirka „Vaikų karas“, 1999

3. Alex T. Smith „Klodas atostogauja“, 2019

4. Kate DiCamillo „Nepaprasto Edvardo Tiuleino kelionė“, 2015

5. Bobbie Peers „Kriptalo portalas“, 2017

Parengė J. Keliuočio viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Daiva VILKICKIENĖ

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: